|
Event 101 Girls 11/12,15+ yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
11/12 | 13/14 | 15+ | |
B | 1:25.50 | 1:19.60 | 1:17.70 | C | 1:35.30 | 1:26.80 | 1:24.80 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Abigail Rowland |
Bircotes SC |
1:38.61 |
1:35.52 |
5.0 |
-3.09 |
17 |
Caitlin McKenzie |
Bircotes SC |
NT |
1:40.91 |
|
npt |
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Katie Wells |
Bircotes SC |
1:36.24 |
1:30.95 |
2.0 |
-5.29 |
Event 102 Boys 9,10,13/14yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
9 | 10 | 11/12 | 13/14 | |
B | 1:49.50 | 1:39.90 | 1:26.50 | 1:15.00 | C | 2:26.40 | 2:06.80 | 1:39.20 | 1:22.50 |
|
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
11 |
William Rice |
Bircotes SC |
NT |
1:48.00 |
|
npt |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Liam Willis |
Bircotes SC |
1:27.98 |
1:22.94 |
5.0 |
-5.04 |
7 |
Dylan Plummer |
Bircotes SC |
NT |
1:48.20 |
|
npt |
Event 103 Girls 11/12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 39.00 | C | 44.00 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Abigail Rowland |
Bircotes SC |
45.55 |
44.56 |
3.5 |
-0.99 |
11 |
Caitlin McKenzie |
Bircotes SC |
57.73 |
46.99 |
|
-10.74 |
14 |
Amelia Paszkiewicz |
Bircotes SC |
55.00 |
47.59 |
|
-7.41 |
26 |
Evie Gair |
Bircotes SC |
59.13 |
50.72 |
|
-8.41 |
Event 104 Boys 9/10 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 55.80 | 47.50 | C | 1:14.00 | 53.50 |
|
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
William Rice |
Bircotes SC |
1:02.26 |
58.86 |
3.0 |
-3.40 |
Event 105 Girls 15 & Over 50m Butterfly
|
Cut-offs |
15+ | |
B | 34.00 | C | 38.00 |
|
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Katie Wells |
Bircotes SC |
40.36 |
40.47 |
5.0 |
+0.11 |
Event 106 Boys 13/14 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 31.00 | C | 35.00 |
|
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
2 |
Liam Willis |
Bircotes SC |
31.30 |
30.81 |
|
-0.49 |
13-14 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Dylan Plummer |
4.4 Starting before the starting signal |
Event 107 Girls 11/12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 44.00 | C | 49.00 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Evie Gair |
Bircotes SC |
54.75 |
51.49 |
|
-3.26 |
12 |
Samantha Wells |
Bircotes SC |
51.22 |
52.27 |
|
+1.05 |
14 |
Caitlin McKenzie |
Bircotes SC |
59.35 |
52.69 |
|
-6.66 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
9 |
Amelia Paszkiewicz |
Bircotes SC |
55.00 |
48.97 |
|
-6.03 |
Event 108 Boys 9/10 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 49.60 | 43.50 | C | 1:05.50 | 49.50 |
|
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
William Rice |
Bircotes SC |
53.34 |
53.31 |
5.0 |
-0.03 |
Event 109 Girls 15 & Over 50m Freestyle
|
Cut-offs |
15+ | |
B | 31.00 | C | 35.00 |
|
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Katie Wells |
Bircotes SC |
35.16 |
36.71 |
5.0 |
+1.55 |
5 |
Laura Sirett |
Bircotes SC |
42.00 |
40.58 |
2.0 |
-1.42 |
Event 111 Girls 11/12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 34.50 | C | 39.50 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
24 |
Abigail Rowland |
Bircotes SC |
39.44 |
39.60 |
|
+0.16 |
26 |
Samantha Wells |
Bircotes SC |
39.37 |
43.09 |
|
+3.72 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
16 |
Caitlin McKenzie |
Bircotes SC |
46.75 |
42.24 |
|
-4.51 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
7 |
Amelia Paszkiewicz |
Bircotes SC |
45.00 |
37.26 |
|
-7.74 |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Evie Gair |
Did Not Compete |
Event 112 Boys 9/10 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 48.60 | 41.50 | C | 1:04.50 | 47.50 |
|
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
10 |
William Rice |
Bircotes SC |
58.11 |
1:01.48 |
|
+3.37 |
Event 113 Girls 15 & Over 50m Backstroke
|
Cut-offs |
15+ | |
B | 33.00 | C | 37.00 |
|
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Katie Wells |
Bircotes SC |
41.17 |
43.40 |
|
+2.23 |
10 |
Laura Sirett |
Bircotes SC |
44.00 |
48.54 |
|
+4.54 |
Event 114 Boys 13/14 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 39.50 | C | 43.50 |
|
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Liam Willis |
Bircotes SC |
48.34 |
46.39 |
4.0 |
-1.95 |
7 |
Dylan Plummer |
Bircotes SC |
1:00.53 |
56.17 |
|
-4.36 |
Event 115 Girls 11/12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 39.00 | C | 44.00 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
10 |
Samantha Wells |
Bircotes SC |
44.09 |
47.61 |
|
+3.52 |
12 |
Amelia Paszkiewicz |
Bircotes SC |
55.00 |
47.73 |
|
-7.27 |
Event 116 Boys 9/10 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 42.80 | 36.50 | C | 57.50 | 42.50 |
|
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
William Rice |
Bircotes SC |
46.84 |
47.34 |
2.0 |
+0.50 |
Event 117 Girls 15 & Over 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
15+ | |
B | 38.00 | C | 42.00 |
|
15 yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Laura Sirett |
Did Not Compete |
Event 118 Boys 13/14 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 35.50 | C | 39.50 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Liam Willis |
Bircotes SC |
38.82 |
38.39 |
3.0 |
-0.43 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Dylan Plummer |
Bircotes SC |
52.25 |
54.89 |
4.0 |
+2.64 |
Event 201 Girls 9,10,13/14yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
9 | 10 | 11/12 | 13/14 | |
B | 1:50.30 | 1:38.90 | 1:25.50 | 1:19.60 | C | 2:17.60 | 1:56.00 | 1:35.30 | 1:26.80 |
|
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
4 |
Elin Watkins |
Bircotes SC |
NT |
1:34.37 |
|
npt |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Libby Gair |
Bircotes SC |
NT |
1:28.86 |
5.0 |
npt |
Event 202 Boys 11/12,15+ yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
11/12 | 13/14 | 15+ | |
B | 1:26.50 | 1:15.00 | 1:10.60 | C | 1:39.20 | 1:22.50 | 1:17.10 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Boyen Chestnutt |
Bircotes SC |
1:35.44 |
1:31.06 |
|
-4.38 |
9 |
Oliver Willis |
Bircotes SC |
1:36.39 |
1:32.67 |
|
-3.72 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Archie King |
Bircotes SC |
1:42.28 |
1:47.12 |
|
+4.84 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
8 |
Magnus Noble |
Bircotes SC |
1:41.75 |
1:35.31 |
|
-6.44 |
Event 203 Girls 9/10 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 49.50 | 44.50 | C | 1:01.80 | 50.50 |
|
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Elin Watkins |
Bircotes SC |
45.51 |
44.95 |
6.0 |
-0.56 |
Event 204 Boys 11/12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 43.00 | C | 48.00 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Boyen Chestnutt |
Bircotes SC |
45.78 |
49.07 |
|
+3.29 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Oliver Willis |
Bircotes SC |
49.46 |
50.57 |
5.0 |
+1.11 |
8 |
Archie King |
Bircotes SC |
49.09 |
51.61 |
|
+2.52 |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Magnus Noble |
7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) |
Event 205 Girls 13/14 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 37.00 | C | 41.00 |
|
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
7 |
Emily Chapman |
Bircotes SC |
40.24 |
36.89 |
|
-3.35 |
Event 207 Girls 9/10 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 56.20 | 48.50 | C | 1:09.90 | 54.50 |
|
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Elin Watkins |
Bircotes SC |
51.85 |
50.66 |
4.0 |
-1.19 |
Event 208 Boys 11/12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 38.50 | C | 43.50 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Magnus Noble |
Bircotes SC |
45.97 |
45.10 |
1.0 |
-0.87 |
7 |
Oliver Willis |
Bircotes SC |
47.25 |
45.40 |
|
-1.85 |
17 |
Archie King |
Bircotes SC |
46.87 |
49.08 |
|
+2.21 |
Event 209 Girls 13/14 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 33.50 | C | 37.50 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Libby Gair |
Bircotes SC |
37.28 |
34.60 |
1.0 |
-2.68 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Abigail Bullock |
Bircotes SC |
44.57 |
43.95 |
|
-0.62 |
Event 211 Girls 9/10 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 42.90 | 37.50 | C | 53.90 | 43.50 |
|
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Elin Watkins |
Bircotes SC |
42.31 |
40.12 |
2.0 |
-2.19 |
Event 212 Boys 11/12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 36.50 | C | 41.50 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Boyen Chestnutt |
Bircotes SC |
45.41 |
44.82 |
|
-0.59 |
10 |
Magnus Noble |
Bircotes SC |
43.21 |
44.87 |
|
+1.66 |
17 |
Oliver Willis |
Bircotes SC |
48.06 |
49.54 |
|
+1.48 |
Event 213 Girls 13/14 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 36.50 | C | 40.50 |
|
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
3 |
Emily Chapman |
Bircotes SC |
40.74 |
39.09 |
|
-1.65 |
Event 216 Boys 11/12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 33.50 | C | 38.50 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Oliver Willis |
Bircotes SC |
35.25 |
34.96 |
|
-0.29 |
16 |
Boyen Chestnutt |
Bircotes SC |
35.87 |
36.83 |
|
+0.96 |
18 |
Magnus Noble |
Bircotes SC |
37.54 |
37.86 |
|
+0.32 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
10 |
Archie King |
Bircotes SC |
42.39 |
41.22 |
|
-1.17 |
Event 217 Girls 13/14 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 42.00 | C | 46.00 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Emily Chapman |
Bircotes SC |
45.97 |
43.09 |
4.0 |
-2.88 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Abigail Bullock |
Bircotes SC |
53.65 |
50.65 |
|
-3.00 |
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
4 |
Libby Gair |
Bircotes SC |
46.05 |
44.80 |
|
-1.25 |