Sprints banner logo
Event Entries Report for Huddersfield Crusaders
Back to Index              Entries by Swimmer
Please let your club entry Secretary know immediately if you spot any errors.
 
Event 101 - Mixed 9yrs & Over 8x25m Freestyle Cannon Relay
Hud Crusader 'A'; ?>
 
Event 102 - Girls 11,12,15yrs & Over 100m Ind Medley
  Name Age Time  
  Lucy Dalton 11 NT        
  Abigail Nield 11 1:55.00        
  Courtney Simpon 12 NT        
  Elizabeth Tiplady 15 1:24.90        
 
Event 103 - Boys 9,10,13,14yrs 100m Ind Medley
  Name Age Time  
  Xavier Chadwick 9 1:45.00        
  John Dix 10 1:44.00        
  Callum Lickess 14 1:21.82        
  Archie Waddington 13 1:28.45        
  Iceni Waerman 9 NT        
 
Event 104 - Girls 11,12yrs 50m Backstroke
  Name Age Time  
  Lucy Dalton 11 NT        
  Aisha Ijaz 12 NT        
  Abigail Nield 11 51.67        
  Ella Sayles 12 NT        
  Courtney Simpon 12 NT        
 
Event 105 - Boys 9,10yrs 50m Breaststroke
  Name Age Time  
  Xavier Chadwick 9 54.22        
  John Dix 10 57.84        
  Louis Taylor 10 57.45        
  Iceni Waerman 9 NT        
 
Event 106 - Girls 15yrs & Over 50m Butterfly
  Name Age Time  
  Elizabeth Tiplady 15 40.60        
 
Event 107 - Boys 13,14yrs 50m Freestyle
  Name Age Time  
  Joshua Caygill 13 36.94        
  Callum Lickess 14 31.98        
  Archie Waddington 13 35.22        
 
Event 108 - Girls 11,12yrs 50m Breaststroke
  Name Age Time  
  Lucy Dalton 11 NT        
  Aisha Ijaz 12 NT        
  Abigail Nield 11 1:00.05        
  Ella Sayles 12 NT        
  Courtney Simpon 12 NT        
 
Event 109 - Boys 9,10yrs 50m Backstroke
  Name Age Time  
  Xavier Chadwick 9 48.22        
  John Dix 10 49.35        
  Louis Taylor 10 55.21        
  Iceni Waerman 9 NT        
 
Event 110 - Girls 15yrs & Over 50m Freestyle
  Name Age Time  
  Elizabeth Tiplady 15 34.96        
 
Event 111 - Boys 13,14yrs 50m Butterfly
  Name Age Time  
  Joshua Caygill 13 46.41        
  Callum Lickess 14 38.02        
 
Event 112 - Girls 11,12yrs 50m Freestyle
  Name Age Time  
  Lucy Dalton 11 NT        
  Aisha Ijaz 12 NT        
  Abigail Nield 11 45.74        
  Ella Sayles 12 NT        
  Courtney Simpon 12 NT        
 
Event 113 - Boys 9,10yrs 50m Butterfly
  Name Age Time  
  Xavier Chadwick 9 48.54        
  John Dix 10 1:00.78        
  Iceni Waerman 9 NT        
 
Event 114 - Girls 15yrs & Over 50m Backstroke
  Name Age Time  
  Elizabeth Tiplady 15 39.84        
 
Event 115 - Boys 13,14yrs 50m Breaststroke
  Name Age Time  
  Joshua Caygill 13 45.36        
  Callum Lickess 14 44.23        
  Archie Waddington 13 46.32        
  Soljai Waterman 13 45.00        
 
Event 116 - Girls 11,12yrs 50m Butterfly
  Name Age Time  
  Lucy Dalton 11 NT        
  Courtney Simpon 12 NT        
 
Event 117 - Boys 9,10yrs 50m Freestyle
  Name Age Time  
  Xavier Chadwick 9 42.55        
  John Dix 10 46.69        
  Louis Taylor 10 48.50        
  Iceni Waerman 9 NT        
 
Event 118 - Girls 15yrs & Over 50m Breaststroke
  Name Age Time  
No entries in this event
 
Event 119 - Boys 13,14yrs 50m Backstroke
  Name Age Time  
  Joshua Caygill 13 41.49        
  Callum Lickess 14 36.88        
 
Event 201 - Mixed 9yrs & Over 8x25m Freestyle Cannon Relay
 
Event 202 - Girls 9,10,13,14yrs 100m Ind Medley
  Name Age Time  
  Ruby Beaumont 13 1:26.60        
 
Event 203 - Boys 11,12,15yrs & Over 100m Ind Medley
  Name Age Time  
  Benjamin Bush 12 1:30.55        
  Maksim Kucko 11 1:34.50        
  Oscien Waterman 11 NT        
 
Event 204 - Girls 9,10yrs 50m Backstroke
  Name Age Time  
No entries in this event
 
Event 205 - Boys 11,12yrs 50m Breaststroke
  Name Age Time  
  Benjamin Bush 12 50.59        
  Maksim Kucko 11 49.30        
 
Event 206 - Girls 13,14yrs 50m Butterfly
  Name Age Time  
  Ruby Beaumont 13 39.64        
 
Event 207 - Boys 15yrs & Over 50m Freestyle
  Name Age Time  
No entries in this event
 
Event 208 - Girls 9,10yrs 50m Breaststroke
  Name Age Time  
No entries in this event
 
Event 209 - Boys 11,12yrs 50m Backstroke
  Name Age Time  
  Benjamin Bush 12 49.05        
  Maksim Kucko 11 41.22        
  Oscien Waterman 11 NT        
 
Event 210 - Girls 13,14yrs 50m Freestyle
  Name Age Time  
  Ruby Beaumont 13 34.04        
 
Event 211 - Boys 15yrs & Over 50m Butterfly
  Name Age Time  
  Daniel Straszynski 15 48.55        
 
Event 212 - Girls 9,10yrs 50m Freestyle
  Name Age Time  
No entries in this event
 
Event 213 - Boys 11,12yrs 50m Butterfly
  Name Age Time  
  Benjamin Bush 12 43.21        
  Maksim Kucko 11 40.10        
  Oscien Waterman 11 NT        
 
Event 214 - Girls 13,14yrs 50m Backstroke
  Name Age Time  
  Ruby Beaumont 13 39.12        
 
Event 215 - Boys 15yrs & Over 50m Breaststroke
  Name Age Time  
  Daniel Straszynski 15 42.42        
 
Event 216 - Girls 9,10yrs 50m Butterfly
  Name Age Time  
No entries in this event
 
Event 217 - Boys 11,12yrs 50m Freestyle
  Name Age Time  
  Benjamin Bush 12 39.03        
  Maksim Kucko 11 36.10        
  Oscien Waterman 11 NT        
 
Event 218 - Girls 13,14yrs 50m Breaststroke
  Name Age Time  
  Ruby Beaumont 13 45.43        
 
Event 219 - Boys 15yrs & Over 50m Backstroke
  Name Age Time  
  Daniel Straszynski 15 42.96