|
Event 101 Girls 11 & 12 yrs 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
11 | 12 | |
B | 3:04.00 | 2:55.00 | C | 3:14.00 | 3:05.00 |
|
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Hannah Barker |
South Axholm |
4:07.89 |
3:20.72 |
|
-47.17 |
12yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
6 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
3:06.04 |
2:58.62 |
|
-7.42 |
Event 103 Girls 13 yrs & Over 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 2:48.00 | 2:46.00 | 2:38.00 | C | 2:57.00 | 2:54.00 | 2:46.00 |
|
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Annie Wilson |
South Axholm |
2:48.00 |
2:54.38 |
5.0 |
+6.38 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
3:22.64 |
3:26.35 |
4.0 |
+3.71 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
2:45.90 |
2:45.16 |
5.0 |
-0.74 |
Event 104 Boys 9 - 12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 43.00 | 41.00 | 39.00 | C | 48.00 | 45.50 | 43.00 |
|
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Jack Warr |
South Axholm |
44.52 |
44.15 |
3.0 |
-0.37 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Harry Buttrick |
South Axholm |
47.27 |
47.28 |
4.0 |
+0.01 |
11 |
Oliver Crow |
South Axholm |
54.63 |
55.12 |
|
+0.49 |
Event 105 Girls 10 - 12 yrs 100m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:35.00 | 1:26.00 | 1:20.00 | C | 1:43.00 | 1:33.00 | 1:27.00 |
|
12yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
4 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
1:28.24 |
1:26.47 |
|
-1.77 |
Event 106 Boys 13 yrs & Over 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 39.50 | 37.50 | 34.50 | C | 43.00 | 41.00 | 37.50 |
|
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Thomas Crow |
South Axholm |
42.60 |
41.62 |
4.0 |
-0.98 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
39.62 |
38.50 |
6.0 |
-1.12 |
Event 107 Girls 13 yrs & Over 100m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:07.00 | 1:05.00 | 1:04.00 | C | 1:13.50 | 1:11.00 | 1:09.00 |
|
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Annie Wilson |
South Axholm |
1:12.12 |
1:13.09 |
2.0 |
+0.97 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Emily Exton |
South Axholm |
1:15.01 |
1:17.59 |
5.0 |
+2.58 |
4 |
Molly Warr |
South Axholm |
1:21.75 |
1:18.46 |
3.0 |
-3.29 |
12 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
1:26.53 |
1:28.89 |
|
+2.36 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
1:10.92 |
1:10.48 |
3.0 |
-0.44 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
11 |
Emma Hughes |
South Axholm |
1:15.62 |
1:16.39 |
|
+0.77 |
15 |
Cerys Addlesee |
South Axholm |
1:17.91 |
1:20.95 |
|
+3.04 |
Event 109 Boys 10 - 12 yrs 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:48.00 | 1:38.00 | 1:32.50 | C | 1:56.00 | 1:45.00 | 1:39.50 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
15 |
Oliver Crow |
South Axholm |
NT |
2:15.07 |
|
npt |
Event 110 Girls 10 - 12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 36.00 | 34.50 | 34.00 | C | 41.00 | 39.00 | 38.00 |
|
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
15 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
44.85 |
45.74 |
|
+0.89 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Hannah Barker |
South Axholm |
37.17 |
36.93 |
1.0 |
-0.24 |
Event 111 Boys 13 yrs & Over 100m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:14.50 | 1:10.00 | 1:05.00 | C | 1:21.00 | 1:16.00 | 1:10.00 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Thomas Crow |
South Axholm |
1:31.09 |
1:25.84 |
4.0 |
-5.25 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:22.24 |
1:17.02 |
6.0 |
-5.22 |
2 |
Oliver Buttrick |
South Axholm |
1:31.11 |
1:17.85 |
5.0 |
-13.26 |
Event 112 Girls 13 yrs & Over 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 36.00 | 36.50 | 34.50 | C | 39.50 | 40.00 | 37.50 |
|
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Molly Warr |
South Axholm |
37.17 |
37.07 |
5.0 |
-0.10 |
3 |
Annie Wilson |
South Axholm |
36.00 |
37.72 |
4.0 |
+1.72 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
43.18 |
44.49 |
1.0 |
+1.31 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
37.10 |
36.54 |
6.0 |
-0.56 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Emma Hughes |
South Axholm |
40.87 |
43.62 |
|
+2.75 |
9 |
Cerys Addlesee |
South Axholm |
43.83 |
45.31 |
|
+1.48 |
15yrs & Over Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
2 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
34.78 |
34.24 |
|
-0.54 |
Event 113 Boys 9 - 12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 43.00 | 39.50 | 36.50 | C | 48.00 | 44.00 | 40.50 |
|
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Harry Buttrick |
South Axholm |
43.00 |
43.90 |
5.0 |
+0.90 |
Event 114 Girls 10 - 12 yrs 100m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:34.00 | 1:25.00 | 1:21.00 | C | 1:42.00 | 1:32.00 | 1:28.00 |
|
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
NT |
1:48.04 |
4.0 |
npt |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Hannah Barker |
South Axholm |
1:45.02 |
1:32.05 |
5.0 |
-12.97 |
12yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
3 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
1:23.91 |
1:20.96 |
|
-2.95 |
Event 115 Boys 13 yrs & Over 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 31.00 | 29.50 | 26.50 | C | 34.50 | 33.00 | 29.50 |
|
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Oliver Buttrick |
South Axholm |
31.26 |
30.08 |
4.0 |
-1.18 |
14yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
3 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
29.65 |
29.42 |
|
-0.23 |
Event 116 Girls 13 yrs & Over 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:28.00 | 1:25.50 | 1:20.50 | C | 1:34.50 | 1:31.50 | 1:25.50 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Emily Exton |
South Axholm |
1:35.13 |
1:38.17 |
5.0 |
+3.04 |
7 |
Molly Warr |
South Axholm |
1:45.78 |
1:47.79 |
|
+2.01 |
8 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
1:51.59 |
1:51.29 |
|
-0.30 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
1:25.19 |
1:27.55 |
4.0 |
+2.36 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
17 |
Emma Hughes |
South Axholm |
1:45.91 |
1:46.33 |
|
+0.42 |
18 |
Cerys Addlesee |
South Axholm |
1:44.74 |
1:46.84 |
|
+2.10 |
Event 118 Boys 10 - 12 yrs 100m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:24.00 | 1:14.50 | 1:11.50 | C | 1:32.00 | 1:21.50 | 1:18.50 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Harry Buttrick |
South Axholm |
1:38.05 |
1:26.61 |
3.0 |
-11.44 |
10 |
Jack Warr |
South Axholm |
1:46.47 |
1:32.31 |
|
-14.16 |
17 |
Oliver Crow |
South Axholm |
1:49.93 |
1:47.58 |
|
-2.35 |
Event 119 Girls 10 - 12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 49.50 | 46.00 | 43.00 | C | 54.50 | 50.50 | 47.00 |
|
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
57.05 |
58.47 |
2.0 |
+1.42 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
43.81 |
43.57 |
6.0 |
-0.24 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Hannah Barker |
South Axholm |
47.17 |
50.01 |
2.0 |
+2.84 |
Event 120 Boys 13 yrs & Over 100m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:16.00 | 1:12.00 | 1:07.00 | C | 1:22.50 | 1:18.00 | 1:12.00 |
|
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:21.59 |
1:20.80 |
6.0 |
-0.79 |
14yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
2 |
Oliver Buttrick |
South Axholm |
1:19.44 |
1:14.41 |
|
-5.03 |
Event 121 Girls 13 yrs & Over 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 34.50 | 34.00 | 31.50 | C | 38.00 | 37.50 | 34.50 |
|
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Molly Warr |
South Axholm |
37.40 |
39.24 |
2.0 |
+1.84 |
6 |
Annie Wilson |
South Axholm |
36.36 |
39.52 |
1.0 |
+3.16 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Emily Exton |
South Axholm |
38.76 |
40.06 |
5.0 |
+1.30 |
7 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
42.68 |
48.89 |
|
+6.21 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
33.70 |
34.53 |
|
+0.83 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Emma Hughes |
South Axholm |
39.47 |
38.49 |
|
-0.98 |
Event 201 Boys 11 & 12 yrs 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
11 | 12 | |
B | 3:02.00 | 2:58.00 | C | 3:12.00 | 3:08.00 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Oliver Crow |
South Axholm |
NT |
4:17.99 |
|
npt |
Event 202 Girls 9 & 10 yrs 100m Ind Medley
|
|
9yrs Ungraded
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
13 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
1:54.33 |
1:54.93 |
|
+0.60 |
18 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
1:57.70 |
2:00.84 |
|
+3.14 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Joanna McCallum |
6.3 Left position on the back (other than to initiate a turn) - Back |
10yrs Ungraded
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
21 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
1:55.18 |
1:52.68 |
|
-2.50 |
22 |
Caitlin Weir |
South Axholm |
1:48.88 |
1:52.96 |
|
+4.08 |
25 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
2:03.59 |
1:58.86 |
|
-4.73 |
Event 203 Boys 13 yrs & Over 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 2:48.00 | 2:39.00 | 2:31.00 | C | 2:57.00 | 2:47.00 | 2:39.00 |
|
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Crow |
South Axholm |
2:48.00 |
2:48.39 |
6.0 |
+0.39 |
Event 204 Girls 9 - 12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 43.00 | 40.50 | 39.00 | C | 48.00 | 45.00 | 43.00 |
|
9yrs Ungraded
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
44.61 |
45.48 |
2.0 |
+0.87 |
17 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
51.52 |
54.46 |
|
+2.94 |
21 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
56.61 |
59.83 |
|
+3.22 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Caitlin Weir |
South Axholm |
47.88 |
51.94 |
3.0 |
+4.06 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
49.11 |
48.52 |
4.0 |
-0.59 |
10 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
52.74 |
51.63 |
|
-1.11 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Daniella Milner |
South Axholm |
50.56 |
49.54 |
|
-1.02 |
Event 206 Girls 13 yrs & Over 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 41.00 | 39.50 | 36.50 | C | 44.50 | 43.00 | 39.50 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Emily Exton |
South Axholm |
44.75 |
46.26 |
5.0 |
+1.51 |
7 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
50.43 |
50.03 |
|
-0.40 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
12 |
Emma Hughes |
South Axholm |
47.90 |
48.25 |
|
+0.35 |
13 |
Cerys Addlesee |
South Axholm |
47.67 |
49.62 |
|
+1.95 |
Event 207 Boys 13 yrs & Over 100m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:06.00 | 1:04.00 | 58.00 | C | 1:12.50 | 1:10.00 | 1:03.00 |
|
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Crow |
South Axholm |
1:06.00 |
1:07.65 |
6.0 |
+1.65 |
Event 208 Girls 9 yrs 50m Breaststroke
|
|
9yrs Ungraded
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
52.27 |
48.79 |
5.0 |
-3.48 |
8 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
54.55 |
55.96 |
|
+1.41 |
9 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
57.56 |
56.97 |
|
-0.59 |
Event 209 Girls 10 - 12 yrs 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:48.00 | 1:38.50 | 1:32.00 | C | 1:56.00 | 1:45.50 | 1:39.00 |
|
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
2:04.52 |
2:06.22 |
1.0 |
+1.70 |
9 |
Caitlin Weir |
South Axholm |
2:16.28 |
2:08.58 |
|
-7.70 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Amelia Wilkinson |
7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) - Breast |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Daniella Milner |
South Axholm |
1:57.93 |
1:48.07 |
3.0 |
-9.86 |
Event 210 Boys 10 - 12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 36.50 | 34.50 | 32.50 | C | 41.50 | 39.00 | 36.50 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Oliver Crow |
South Axholm |
46.60 |
45.40 |
2.0 |
-1.20 |
Event 211 Girls 13 yrs & Over 100m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:16.00 | 1:14.50 | 1:10.50 | C | 1:22.50 | 1:20.50 | 1:15.50 |
|
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Emily Exton |
Did Not Compete |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
10 |
Emma Hughes |
South Axholm |
1:32.25 |
1:33.16 |
|
+0.91 |
Event 213 Girls 9 - 12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 42.50 | 39.00 | 36.50 | C | 47.50 | 43.50 | 40.50 |
|
9yrs Ungraded
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
45.12 |
41.35 |
6.0 |
-3.77 |
12 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
53.71 |
59.37 |
|
+5.66 |
16 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
59.85 |
1:06.86 |
|
+7.01 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
17 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
1:03.58 |
1:03.22 |
|
-0.36 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Daniella Milner |
South Axholm |
50.36 |
50.75 |
|
+0.39 |
Event 214 Boys 10 - 12 yrs 100m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:34.50 | 1:25.50 | 1:22.50 | C | 1:42.50 | 1:32.50 | 1:29.50 |
|
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Oliver Crow |
6.5 Turn not performed immediately - Back |
Event 215 Girls 13 yrs & Over 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 32.00 | 30.00 | 29.50 | C | 35.50 | 33.50 | 32.50 |
|
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Emily Exton |
South Axholm |
35.13 |
35.55 |
2.0 |
+0.42 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
32.47 |
31.59 |
2.0 |
-0.88 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Emma Hughes |
South Axholm |
35.08 |
35.88 |
|
+0.80 |
11 |
Cerys Addlesee |
South Axholm |
35.26 |
36.97 |
|
+1.71 |
Event 216 Boys 13 yrs & Over 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:25.50 | 1:21.00 | 1:17.00 | C | 1:32.00 | 1:27.00 | 1:22.00 |
|
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Thomas Crow |
South Axholm |
1:36.36 |
1:33.98 |
5.0 |
-2.38 |
Event 217 Girls 9 yrs 50m Freestyle
|
|
9yrs Ungraded
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
37.72 |
37.01 |
5.0 |
-0.71 |
14 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
45.74 |
43.03 |
|
-2.71 |
23 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
47.95 |
52.40 |
|
+4.45 |
Event 218 Girls 10 - 12 yrs 100m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 1:22.00 | 1:13.00 | 1:10.00 | C | 1:30.00 | 1:20.00 | 1:17.00 |
|
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
1:42.07 |
1:34.60 |
3.0 |
-7.47 |
10 |
Caitlin Weir |
South Axholm |
1:40.81 |
1:42.36 |
|
+1.55 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Daniella Milner |
South Axholm |
1:29.15 |
1:27.50 |
1.0 |
-1.65 |
Event 219 Boys 10 - 12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | |
B | 51.00 | 47.00 | 42.50 | C | 56.00 | 51.50 | 46.50 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Oliver Crow |
South Axholm |
1:01.05 |
1:03.25 |
2.0 |
+2.20 |
Event 220 Girls 13 yrs & Over 100m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 1:18.00 | 1:17.00 | 1:13.00 | C | 1:24.50 | 1:23.00 | 1:18.00 |
|
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
1:18.65 |
1:19.42 |
5.0 |
+0.77 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
10 |
Cerys Addlesee |
South Axholm |
1:32.78 |
1:34.69 |
|
+1.91 |
Event 221 Boys 13 yrs & Over 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | |
B | 34.00 | 32.00 | 28.50 | C | 37.50 | 35.50 | 31.50 |
|
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Thomas Crow |
South Axholm |
36.50 |
36.75 |
3.5 |
+0.25 |