|
Event 101 Girls 11/12,15+ yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
11/12 | 13/14 | 15+ | |
B | 1:25.50 | 1:19.60 | 1:17.70 | C | 1:35.30 | 1:26.80 | 1:24.80 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
10 |
Daniella Milner |
South Axholm |
1:40.75 |
1:38.59 |
|
-2.16 |
12 |
Caitlin Weir |
South Axholm |
1:48.88 |
1:43.97 |
|
-4.91 |
16 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
1:52.68 |
1:59.85 |
|
+7.17 |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Holly Hadfield |
8.2 Arms not brought forward simultaneously - Fly |
Event 103 Girls 11/12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 39.00 | C | 44.00 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
16 |
Daniella Milner |
South Axholm |
49.54 |
49.93 |
|
+0.39 |
18 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
48.52 |
50.29 |
|
+1.77 |
21 |
Caitlin Weir |
South Axholm |
47.88 |
52.97 |
|
+5.09 |
22 |
Holly Hadfield |
South Axholm |
57.68 |
53.09 |
|
-4.59 |
Event 104 Boys 9/10 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 55.80 | 47.50 | C | 1:14.00 | 53.50 |
|
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
3 |
Harry Garbutt |
South Axholm |
NT |
1:09.79 |
|
npt |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
53.14 |
54.28 |
2.0 |
+1.14 |
Event 107 Girls 11/12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 44.00 | C | 49.00 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Daniella Milner |
South Axholm |
51.75 |
49.89 |
2.0 |
-1.86 |
23 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
57.39 |
59.61 |
|
+2.22 |
25 |
Holly Hadfield |
South Axholm |
NT |
1:08.98 |
|
npt |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Caitlin Weir |
7.4 Leg movements not on the same plane - Breast |
Event 108 Boys 9/10 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 49.60 | 43.50 | C | 1:05.50 | 49.50 |
|
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
7 |
Harry Garbutt |
South Axholm |
NT |
1:02.72 |
|
npt |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
43.50 |
43.41 |
|
-0.09 |
Event 111 Girls 11/12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 34.50 | C | 39.50 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Daniella Milner |
South Axholm |
39.72 |
39.87 |
6.0 |
+0.15 |
8 |
Caitlin Weir |
South Axholm |
41.95 |
42.82 |
|
+0.87 |
13 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
44.85 |
47.57 |
|
+2.72 |
15 |
Holly Hadfield |
South Axholm |
55.89 |
51.68 |
|
-4.21 |
Event 112 Boys 9/10 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 48.60 | 41.50 | C | 1:04.50 | 47.50 |
|
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
49.32 |
50.73 |
3.0 |
+1.41 |
Event 115 Girls 11/12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 39.00 | C | 44.00 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
9 |
Daniella Milner |
South Axholm |
50.36 |
48.25 |
|
-2.11 |
18 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
1:06.42 |
1:08.25 |
|
+1.83 |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Holly Hadfield |
8.2 Arms not brought forward over the water - Fly |
|
Caitlin Weir |
Did Not Compete |
Event 116 Boys 9/10 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 42.80 | 36.50 | C | 57.50 | 42.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Harry Garbutt |
South Axholm |
53.58 |
57.77 |
1.0 |
+4.19 |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Alfie Nixon |
South Axholm |
36.53 |
37.56 |
4.0 |
+1.03 |
Event 201 Girls 9,10,13/14yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
9 | 10 | 11/12 | 13/14 | |
B | 1:50.30 | 1:38.90 | 1:25.50 | 1:19.60 | C | 2:17.60 | 1:56.00 | 1:35.30 | 1:26.80 |
|
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
1:49.22 |
1:53.72 |
|
+4.50 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
14 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
1:56.51 |
1:47.40 |
|
-9.11 |
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Emily Exton |
South Axholm |
1:23.68 |
1:23.02 |
4.0 |
-0.66 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
1:31.32 |
1:29.85 |
5.0 |
-1.47 |
5 |
Hannah Barker |
South Axholm |
1:30.40 |
1:33.28 |
2.0 |
+2.88 |
Event 202 Boys 11/12,15+ yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
11/12 | 13/14 | 15+ | |
B | 1:26.50 | 1:15.00 | 1:10.60 | C | 1:39.20 | 1:22.50 | 1:17.10 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Oliver Crow |
South Axholm |
1:59.73 |
1:53.30 |
|
-6.43 |
9 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
1:58.37 |
2:07.20 |
|
+8.83 |
Event 203 Girls 9/10 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 49.50 | 44.50 | C | 1:01.80 | 50.50 |
|
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
50.97 |
52.96 |
4.0 |
+1.99 |
7 |
Georgia Drury |
South Axholm |
1:06.11 |
59.10 |
|
-7.01 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
7 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
50.66 |
48.47 |
|
-2.19 |
Event 204 Boys 11/12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 43.00 | C | 48.00 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Daniel Carter |
South Axholm |
1:00.64 |
50.86 |
3.0 |
-9.78 |
18 |
Oliver Crow |
South Axholm |
1:01.05 |
1:01.59 |
|
+0.54 |
19 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
1:05.84 |
1:03.27 |
|
-2.57 |
Event 205 Girls 13/14 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 37.00 | C | 41.00 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Emily Exton |
South Axholm |
38.76 |
38.85 |
|
+0.09 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
42.68 |
42.65 |
6.0 |
-0.03 |
2 |
Hannah Barker |
South Axholm |
42.96 |
43.09 |
5.0 |
+0.13 |
Event 207 Girls 9/10 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 56.20 | 48.50 | C | 1:09.90 | 54.50 |
|
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
56.86 |
56.82 |
|
-0.04 |
13 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
1:06.63 |
1:01.00 |
|
-5.63 |
18 |
Georgia Drury |
South Axholm |
NT |
1:10.54 |
|
npt |
Event 208 Boys 11/12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 38.50 | C | 43.50 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
13 |
Oliver Crow |
South Axholm |
54.63 |
52.84 |
|
-1.79 |
15 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
55.45 |
1:00.02 |
|
+4.57 |
Event 209 Girls 13/14 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 33.50 | C | 37.50 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Emily Exton |
South Axholm |
34.32 |
35.27 |
3.0 |
+0.95 |
9 |
Hannah Barker |
South Axholm |
36.93 |
37.71 |
|
+0.78 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
38.60 |
38.99 |
5.0 |
+0.39 |
Event 211 Girls 9/10 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 42.90 | 37.50 | C | 53.90 | 43.50 |
|
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
10 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
42.67 |
40.23 |
|
-2.44 |
19 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
43.03 |
47.35 |
|
+4.32 |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
11 |
Georgia Drury |
South Axholm |
00.00 |
1:07.52 |
|
npt |
Event 212 Boys 11/12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 36.50 | C | 41.50 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
18 |
Daniel Carter |
South Axholm |
59.18 |
53.26 |
|
-5.92 |
19 |
Oliver Crow |
South Axholm |
1:08.14 |
1:00.78 |
|
-7.36 |
21 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
59.68 |
1:05.32 |
|
+5.64 |
Event 213 Girls 13/14 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 36.50 | C | 40.50 |
|
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Hannah Barker |
South Axholm |
41.73 |
44.15 |
|
+2.42 |
13-14 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Caitlin Bradwell |
6.5 Turn not performed immediately - Back |
Event 215 Girls 9/10 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
9 | 10 | |
B | 48.40 | 42.50 | C | 59.90 | 48.50 |
|
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
1:00.74 |
54.29 |
|
-6.45 |
15 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
53.71 |
1:02.29 |
|
+8.58 |
Event 216 Boys 11/12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
11/12 | |
B | 33.50 | C | 38.50 |
|
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
45.00 |
46.30 |
|
+1.30 |
9 |
Oliver Crow |
South Axholm |
45.40 |
46.68 |
|
+1.28 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
4 |
Daniel Carter |
South Axholm |
40.28 |
37.39 |
|
-2.89 |
Event 217 Girls 13/14 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13/14 | |
B | 42.00 | C | 46.00 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Emily Exton |
South Axholm |
44.75 |
45.84 |
|
+1.09 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
50.03 |
48.82 |
4.0 |
-1.21 |
7 |
Hannah Barker |
South Axholm |
47.17 |
50.35 |
|
+3.18 |