|
Event 101 Girls 11/12,15+ yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
11/12yrs | 13/14yrs | 15/109yrs |
B | 1:25.50 | 1:19.60 | 1:17.70 | C | 1:35.30 | 1:26.80 | 1:24.80 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lizzie McCallum |
S Axholme |
1:25.50 |
1:26.17 |
6.0 |
+0.67 |
2 |
Milly Neal |
Rotherham |
1:31.21 |
1:26.64 |
5.0 |
-4.57 |
3 |
Holly Addy |
New Earswick |
1:29.07 |
1:27.40 |
4.0 |
-1.67 |
4 |
Freya Brooke |
Armthorpe |
1:27.12 |
1:27.53 |
3.0 |
+0.41 |
5 |
Isobel Tuckwood |
Rotherham |
1:33.00 |
1:27.58 |
2.0 |
-5.42 |
6 |
Chloe Jones |
Rotherham |
1:33.60 |
1:28.39 |
1.0 |
-5.21 |
7 |
Bethan Credland |
Adwick |
1:30.03 |
1:29.00 |
|
-1.03 |
8 |
Nicole Stilborn |
Armthorpe |
1:29.07 |
1:29.70 |
|
+0.63 |
9 |
Scarlett Strathie |
Co Wakefield |
1:31.14 |
1:30.27 |
|
-0.87 |
10 |
Megan Berry |
Driffield |
1:33.23 |
1:30.38 |
|
-2.85 |
11 |
Molly Warr |
S Axholme |
1:28.82 |
1:31.41 |
|
+2.59 |
12 |
Kiera Zlobinski |
Rotherham |
1:32.83 |
1:32.26 |
|
-0.57 |
13 |
Leah Mullins |
Dearne Vy |
1:34.02 |
1:32.42 |
|
-1.60 |
14 |
Sophie Bourne |
Sheffield Cty |
1:34.48 |
1:34.04 |
|
-0.44 |
15 |
Eleanor Lakin |
Armthorpe |
1:31.36 |
1:34.34 |
|
+2.98 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Barker |
S Axholme |
1:37.74 |
1:35.37 |
6.0 |
-2.37 |
2 |
Kate Pearson |
Sheffield Cty |
1:37.31 |
1:36.81 |
5.0 |
-0.50 |
3 |
Kayleigh Alexander |
Skegness |
1:38.87 |
1:36.82 |
4.0 |
-2.05 |
4 |
Eden Riddell |
New Earswick |
1:45.65 |
1:37.11 |
3.0 |
-8.54 |
5 |
Lottie McCay |
Armthorpe |
1:40.57 |
1:37.25 |
2.0 |
-3.32 |
6 |
Emily Cota |
Armthorpe |
1:36.26 |
1:37.66 |
1.0 |
+1.40 |
7 |
Kate Challenger |
Dearne Vy |
1:46.42 |
1:38.89 |
|
-7.53 |
8 |
Lucy Wainwright |
Bo Barnsley |
1:42.00 |
1:40.50 |
|
-1.50 |
9 |
Caitlin Bradwell |
S Axholme |
1:40.94 |
1:41.73 |
|
+0.79 |
10 |
Emily Rich |
Rotherham |
1:48.71 |
1:42.65 |
|
-6.06 |
11 |
Amelia Scanlan |
Armthorpe |
1:44.21 |
1:43.79 |
|
-0.42 |
12 |
Sasha Naylor |
Rossington |
1:46.10 |
1:44.58 |
|
-1.52 |
13 |
Keira Bainbridge |
Dearne Vy |
1:51.25 |
1:44.84 |
|
-6.41 |
14 |
Eve Horseman |
Rossington |
1:51.05 |
1:47.60 |
|
-3.45 |
15 |
Abby Butler |
Dearne Vy |
1:49.69 |
1:47.80 |
|
-1.89 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Madison Johnson |
Armthorpe |
1:25.50 |
1:18.88 |
|
-6.62 |
2 |
Annie Wilson |
S Axholme |
1:25.50 |
1:21.24 |
|
-4.26 |
3 |
Grace Newsam |
Dearne Vy |
1:26.18 |
1:22.61 |
|
-3.57 |
4 |
Megan Sharp |
Bo Barnsley |
1:25.78 |
1:23.81 |
|
-1.97 |
5 |
Scarlett Laver |
Adwick |
1:29.28 |
1:23.85 |
|
-5.43 |
6 |
Ella Gibbs |
Bo Barnsley |
1:25.50 |
1:25.48 |
|
-0.02 |
7 |
Rose Chenery |
Sheffield Cty |
1:36.63 |
1:27.30 |
|
-9.33 |
8 |
Millie Purchase |
Tigers |
1:40.20 |
1:30.02 |
|
-10.18 |
9 |
Briony Ellis |
Co Wakefield |
1:38.48 |
1:30.33 |
|
-8.15 |
10 |
Daisy Heathcote |
Rotherham |
1:38.21 |
1:31.38 |
|
-6.83 |
11 |
Paula Mellor |
Dearne Vy |
1:49.46 |
1:31.39 |
|
-18.07 |
12 |
Kristina Charles |
Sheffield Cty |
1:38.79 |
1:32.77 |
|
-6.02 |
13 |
Emma Wright |
Co Wakefield |
1:38.31 |
1:34.46 |
|
-3.85 |
14 |
Emma Mitchell |
Dearne Vy |
1:45.71 |
1:35.22 |
|
-10.49 |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Megan Warner |
10.2 A swimmer did not cover the whole distance - DNF - Misc |
|
Lydia Martin |
6.6 Not on the back at finish - Back |
|
Emily Darlington |
6.5 Not on back when leaving wall - Back |
|
Rebecca Shirley |
Did Not Compete |
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
1:17.70 |
1:17.72 |
6.0 |
+0.02 |
2 |
Leesha Bentley |
Adwick |
1:17.80 |
1:18.87 |
5.0 |
+1.07 |
3 |
Ashleigh Horsley |
Selby |
1:19.11 |
1:20.91 |
4.0 |
+1.80 |
4 |
Lauren Carr |
Kippax |
1:22.63 |
1:22.39 |
3.0 |
-0.24 |
5 |
Megan Moore |
Selby |
1:24.65 |
1:27.91 |
2.0 |
+3.26 |
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Katie Edwards |
Sheffield Cty |
1:26.18 |
1:27.52 |
6.0 |
+1.34 |
2 |
Emma Hughes |
S Axholme |
1:27.31 |
1:31.90 |
5.0 |
+4.59 |
3 |
Cerys Addlesee |
S Axholme |
1:32.97 |
1:35.90 |
4.0 |
+2.93 |
15 yrs & Over Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Tilly Arrand |
Armthorpe |
1:17.70 |
1:09.36 |
|
-8.34 |
2 |
Grace Litchfield |
Dearne Vy |
1:17.70 |
1:15.49 |
|
-2.21 |
Event 102 Boys 9,10,13/14yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
9yrs | 10yrs | 11/12yrs | 13/14yrs |
B | 1:49.50 | 1:39.90 | 1:26.50 | 1:15.00 | C | 2:26.40 | 2:06.80 | 1:39.20 | 1:22.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlie Clarke |
Bo Barnsley |
2:00.00 |
1:50.41 |
6.0 |
-9.59 |
2 |
Haydyn Swift |
Kippax |
2:00.93 |
1:51.21 |
5.0 |
-9.72 |
3 |
Harrison Maskrey |
Adwick |
2:05.44 |
1:56.07 |
4.0 |
-9.37 |
4 |
Finlay Way |
Dearne Vy |
2:01.54 |
2:07.14 |
3.0 |
+5.60 |
5 |
William Jinks |
Armthorpe |
2:26.14 |
2:10.35 |
2.0 |
-15.79 |
6 |
Ben Stilborn |
Armthorpe |
2:24.96 |
2:22.75 |
1.0 |
-2.21 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Alfie Nixon |
S Axholme |
1:50.34 |
1:44.90 |
|
-5.44 |
2 |
Casper Watkinson |
Adwick |
3:22.53 |
1:51.83 |
|
-1:30.70 |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Alex Gleeson |
7.6 Did not finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated - Breast |
|
Oscar Ellis |
9.3 Finish of each stroke not in accordance with rules for the particular stroke - IM |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Aiden Morling |
Adwick |
1:43.40 |
1:41.68 |
6.0 |
-1.72 |
2 |
Cody Ingram |
Bo Barnsley |
1:43.00 |
1:41.77 |
5.0 |
-1.23 |
3 |
Harrison Deeks |
Rotherham |
1:50.24 |
1:41.87 |
4.0 |
-8.37 |
4 |
Jimmy Beckitt |
Dearne Vy |
1:46.57 |
1:42.29 |
3.0 |
-4.28 |
5 |
Oliver Dawson |
Armthorpe |
1:57.55 |
1:48.58 |
2.0 |
-8.97 |
6 |
Rowan Verity |
Kippax |
1:56.94 |
1:50.19 |
1.0 |
-6.75 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Cody Watkinson |
Adwick |
1:39.90 |
1:33.91 |
|
-5.99 |
2 |
Kalan Smith |
Adwick |
1:41.50 |
1:36.57 |
|
-4.93 |
2 |
Seth Brooke |
Armthorpe |
1:39.90 |
1:36.57 |
|
-3.33 |
4 |
Lewis Fox |
Rotherham |
1:45.34 |
1:38.04 |
|
-7.30 |
5 |
Oliver Hinchcliffe |
Rotherham |
1:39.90 |
1:38.93 |
|
-0.97 |
6 |
Jack Denwood |
Rotherham |
NT |
1:47.07 |
|
npt |
7 |
Lewis Smith |
Rotherham |
2:20.00 |
2:00.90 |
|
-19.10 |
10 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Jack Warr |
7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) - Breast |
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Crow |
S Axholme |
1:20.39 |
1:20.08 |
6.0 |
-0.31 |
2 |
William Kenny |
Bo Barnsley |
1:21.73 |
1:22.68 |
5.0 |
+0.95 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Dominik Mis |
Armthorpe |
1:27.37 |
1:23.91 |
6.0 |
-3.46 |
2 |
Alex Law |
Rotherham |
1:30.71 |
1:23.94 |
5.0 |
-6.77 |
3 |
Keiran Westmoreland |
Rossington |
1:28.94 |
1:24.33 |
4.0 |
-4.61 |
4 |
Ben Cooper |
Rotherham |
1:30.99 |
1:24.85 |
3.0 |
-6.14 |
5 |
Conor Nichols |
Co Wakefield |
1:50.20 |
1:25.33 |
2.0 |
-24.87 |
6 |
Adam Hamstead |
Rotherham |
1:33.14 |
1:25.71 |
1.0 |
-7.43 |
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
S Axholme |
1:22.73 |
1:19.34 |
|
-3.39 |
13-14 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Bayley Bainbridge |
7.6 Did not finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated - Breast |
Event 103 Girls 11/12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
11/12yrs |
B | 39.00 | C | 44.00 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lizzie McCallum |
S Axholme |
39.27 |
39.04 |
6.0 |
-0.23 |
2 |
Ella Gibbs |
Bo Barnsley |
40.00 |
40.08 |
5.0 |
+0.08 |
3 |
Rose Chenery |
Sheffield Cty |
42.61 |
40.18 |
4.0 |
-2.43 |
4 |
Freya Brooke |
Armthorpe |
40.33 |
40.35 |
3.0 |
+0.02 |
5 |
Scarlett Laver |
Adwick |
42.21 |
40.36 |
2.0 |
-1.85 |
6 |
Nicole Stilborn |
Armthorpe |
41.94 |
40.44 |
1.0 |
-1.50 |
7 |
Isobel Tuckwood |
Rotherham |
41.30 |
40.95 |
|
-0.35 |
8 |
Rebecca Beaumont-Reed |
Sheffield Cty |
41.74 |
40.96 |
|
-0.78 |
9 |
Lydia Martin |
Rotherham |
40.52 |
41.00 |
|
+0.48 |
10 |
Paula Mellor |
Dearne Vy |
42.15 |
41.31 |
|
-0.84 |
11 |
Chloe Jones |
Rotherham |
42.89 |
41.68 |
|
-1.21 |
12 |
Scarlett Strathie |
Co Wakefield |
40.24 |
41.83 |
|
+1.59 |
13 |
Kiera Zlobinski |
Rotherham |
42.96 |
42.37 |
|
-0.59 |
14 |
Milly Neal |
Rotherham |
43.07 |
42.38 |
|
-0.69 |
15 |
Eleanor Lakin |
Armthorpe |
42.52 |
42.65 |
|
+0.13 |
16 |
Megan Warner |
Co Wakefield |
42.73 |
42.95 |
|
+0.22 |
17 |
Kate Pearson |
Sheffield Cty |
42.79 |
42.97 |
|
+0.18 |
18 |
Kayleigh Alexander |
Skegness |
43.28 |
43.18 |
|
-0.10 |
19 |
Leah Mullins |
Dearne Vy |
41.87 |
43.61 |
|
+1.74 |
20 |
Emily Darlington |
Bo Barnsley |
43.91 |
44.61 |
|
+0.70 |
21 |
Emily Cota |
Armthorpe |
42.18 |
46.50 |
|
+4.32 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Barker |
S Axholme |
44.74 |
44.44 |
6.0 |
-0.30 |
2 |
Neve Burden |
Selby |
47.01 |
44.54 |
5.0 |
-2.47 |
3 |
Paige Moore |
Armthorpe |
46.65 |
44.79 |
4.0 |
-1.86 |
4 |
Daisy Heathcote |
Rotherham |
44.70 |
44.81 |
3.0 |
+0.11 |
5 |
Amelia Scanlan |
Armthorpe |
46.54 |
45.66 |
2.0 |
-0.88 |
6 |
Kristina Charles |
Sheffield Cty |
NT |
45.89 |
1.0 |
npt |
7 |
Caitlin Bradwell |
S Axholme |
45.76 |
46.08 |
|
+0.32 |
8 |
Kate Challenger |
Dearne Vy |
50.15 |
46.22 |
|
-3.93 |
9 |
Lucy Moore |
Selby |
49.29 |
46.26 |
|
-3.03 |
10 |
Emily Rich |
Rotherham |
47.68 |
47.61 |
|
-0.07 |
11 |
Eve Horseman |
Rossington |
48.09 |
48.10 |
|
+0.01 |
12 |
Keira Bainbridge |
Dearne Vy |
49.45 |
48.25 |
|
-1.20 |
13 |
Abby Butler |
Dearne Vy |
52.59 |
50.43 |
|
-2.16 |
14 |
Kate Ripley |
Selby |
58.95 |
52.38 |
|
-6.57 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Annie Wilson |
S Axholme |
39.42 |
37.85 |
|
-1.57 |
2 |
Bethan Credland |
Adwick |
39.70 |
38.03 |
|
-1.67 |
3 |
Grace Newsam |
Dearne Vy |
39.49 |
38.68 |
|
-0.81 |
4 |
Lucy Redfern |
Bo Barnsley |
40.83 |
38.82 |
|
-2.01 |
5 |
Lottie McCay |
Armthorpe |
44.07 |
42.35 |
|
-1.72 |
6 |
Emma Mitchell |
Dearne Vy |
49.22 |
42.76 |
|
-6.46 |
7 |
Millie Purchase |
Tigers |
46.10 |
42.82 |
|
-3.28 |
8 |
Sarah Mathur |
Co Wakefield |
45.66 |
42.90 |
|
-2.76 |
9 |
Sophie Bourne |
Sheffield Cty |
44.50 |
43.07 |
|
-1.43 |
10 |
Emma Wright |
Co Wakefield |
44.72 |
43.84 |
|
-0.88 |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Briony Ellis |
6.5 Turn performed immediately - Back |
|
Rebecca Shirley |
Did Not Compete |
Event 104 Boys 9/10 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
9yrs | 10yrs |
B | 55.80 | 47.50 | C | 1:14.00 | 53.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex Gleeson |
Sheffield Cty |
56.65 |
56.34 |
6.0 |
-0.31 |
2 |
Alfie Nixon |
S Axholme |
58.56 |
58.30 |
5.0 |
-0.26 |
3 |
Casper Watkinson |
Adwick |
1:10.06 |
58.91 |
4.0 |
-11.15 |
4 |
Charlie Clarke |
Bo Barnsley |
1:00.60 |
1:01.50 |
3.0 |
+0.90 |
5 |
Harrison Maskrey |
Adwick |
1:06.00 |
1:01.81 |
2.0 |
-4.19 |
6 |
Haydyn Swift |
Kippax |
1:08.45 |
1:05.81 |
1.0 |
-2.64 |
7 |
William Jinks |
Armthorpe |
1:12.92 |
1:06.81 |
|
-6.11 |
8 |
Ben Stilborn |
Armthorpe |
1:13.67 |
1:13.46 |
|
-0.21 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oscar Ellis |
Armthorpe |
NT |
1:04.93 |
|
npt |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Seth Brooke |
Armthorpe |
53.06 |
51.43 |
6.0 |
-1.63 |
2 |
Matthew Carr |
Kippax |
52.64 |
52.59 |
5.0 |
-0.05 |
3 |
Jack Denwood |
Rotherham |
53.01 |
53.48 |
4.0 |
+0.47 |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jimmy Beckitt |
Dearne Vy |
55.35 |
53.82 |
6.0 |
-1.53 |
2 |
Cody Ingram |
Bo Barnsley |
55.62 |
54.32 |
5.0 |
-1.30 |
3 |
Rowan Verity |
Kippax |
55.45 |
54.96 |
4.0 |
-0.49 |
4 |
Kalan Smith |
Adwick |
56.56 |
55.86 |
3.0 |
-0.70 |
5 |
Oliver Dawson |
Armthorpe |
1:04.63 |
56.93 |
2.0 |
-7.70 |
6 |
Lewis Fox |
Rotherham |
55.87 |
58.95 |
1.0 |
+3.08 |
7 |
Jack Moore |
Dearne Vy |
1:12.50 |
1:00.75 |
|
-11.75 |
8 |
Joe Moore |
Dearne Vy |
1:09.14 |
1:03.19 |
|
-5.95 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Harrison Deeks |
Rotherham |
53.66 |
51.78 |
|
-1.88 |
2 |
Alex Hodkinson |
Tigers |
57.87 |
52.14 |
|
-5.73 |
3 |
Aiden Morling |
Adwick |
55.21 |
53.10 |
|
-2.11 |
4 |
Oliver Hinchcliffe |
Rotherham |
53.72 |
53.35 |
|
-0.37 |
10 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Cody Watkinson |
7.6 Did not finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated - Breast |
|
Callum Broadhead |
7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks - Breast |
Event 105 Girls 15 & Over 50m Butterfly
|
Cut-offs |
15/109yrs |
B | 34.00 | C | 38.00 |
|
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
35.34 |
35.08 |
6.0 |
-0.26 |
2 |
Tia-Mae Burden |
Selby |
34.99 |
35.18 |
5.0 |
+0.19 |
3 |
Leesha Bentley |
Adwick |
34.00 |
35.23 |
4.0 |
+1.23 |
4 |
Ashleigh Horsley |
Selby |
37.65 |
36.00 |
3.0 |
-1.65 |
5 |
Megan Moore |
Selby |
37.49 |
39.88 |
2.0 |
+2.39 |
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lauren Carr |
Kippax |
38.30 |
38.21 |
6.0 |
-0.09 |
2 |
Katie Edwards |
Sheffield Cty |
40.23 |
40.06 |
5.0 |
-0.17 |
3 |
Emma Hughes |
S Axholme |
39.47 |
42.50 |
4.0 |
+3.03 |
15 yrs & Over Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Grace Litchfield |
Dearne Vy |
34.00 |
32.74 |
|
-1.26 |
2 |
Raie-Clare Underwood |
New Earswick |
34.63 |
33.95 |
|
-0.68 |
Event 106 Boys 13/14 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13/14yrs |
B | 31.00 | C | 35.00 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Bayley Bainbridge |
Dearne Vy |
31.17 |
31.22 |
6.0 |
+0.05 |
2 |
William Kenny |
Bo Barnsley |
31.40 |
31.78 |
5.0 |
+0.38 |
3 |
Kristopher Asher |
S Axholme |
32.22 |
31.92 |
4.0 |
-0.30 |
4 |
Keiran Westmoreland |
Rossington |
32.71 |
32.57 |
3.0 |
-0.14 |
5 |
Dominik Mis |
Armthorpe |
33.60 |
32.70 |
2.0 |
-0.90 |
6 |
Ben Cooper |
Rotherham |
33.53 |
32.86 |
1.0 |
-0.67 |
7 |
Alex Law |
Rotherham |
34.20 |
33.29 |
|
-0.91 |
8 |
Thomas Crow |
S Axholme |
33.11 |
33.37 |
|
+0.26 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Adam Hamstead |
Rotherham |
35.36 |
35.97 |
6.0 |
+0.61 |
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Conor Nichols |
Co Wakefield |
38.92 |
32.35 |
|
-6.57 |
Event 107 Girls 11/12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
11/12yrs |
B | 44.00 | C | 49.00 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Holly Addy |
New Earswick |
44.00 |
44.05 |
6.0 |
+0.05 |
2 |
Scarlett Strathie |
Co Wakefield |
44.55 |
44.41 |
5.0 |
-0.14 |
3 |
Lucy Redfern |
Bo Barnsley |
44.00 |
44.43 |
4.0 |
+0.43 |
4 |
Megan Berry |
Driffield |
46.12 |
44.61 |
3.0 |
-1.51 |
5 |
Eleanor Lakin |
Armthorpe |
44.00 |
44.96 |
2.0 |
+0.96 |
6 |
Megan Warner |
Co Wakefield |
46.02 |
44.97 |
1.0 |
-1.05 |
7 |
Grace Newsam |
Dearne Vy |
47.85 |
45.45 |
|
-2.40 |
8 |
Milly Neal |
Rotherham |
45.13 |
45.54 |
|
+0.41 |
9 |
Lizzie McCallum |
S Axholme |
47.31 |
46.63 |
|
-0.68 |
10 |
Emily Darlington |
Bo Barnsley |
46.73 |
47.77 |
|
+1.04 |
11 |
Freya Brooke |
Armthorpe |
46.56 |
47.83 |
|
+1.27 |
12 |
Kiera Zlobinski |
Rotherham |
47.16 |
48.56 |
|
+1.40 |
13 |
Neve Burden |
Selby |
48.39 |
48.70 |
|
+0.31 |
14 |
Eden Riddell |
New Earswick |
47.84 |
49.54 |
|
+1.70 |
15 |
Emily Cota |
Armthorpe |
48.56 |
50.08 |
|
+1.52 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Millie Purchase |
Tigers |
52.09 |
49.02 |
6.0 |
-3.07 |
2 |
Nicole Stilborn |
Armthorpe |
49.52 |
49.46 |
5.0 |
-0.06 |
3 |
Bethan Credland |
Adwick |
50.12 |
49.76 |
4.0 |
-0.36 |
4 |
Sophie Bourne |
Sheffield Cty |
1:01.86 |
49.90 |
3.0 |
-11.96 |
5 |
Rebecca Beaumont-Reed |
Sheffield Cty |
53.32 |
50.14 |
2.0 |
-3.18 |
6 |
Hannah Barker |
S Axholme |
50.07 |
50.24 |
1.0 |
+0.17 |
7 |
Lottie McCay |
Armthorpe |
49.35 |
50.26 |
|
+0.91 |
8 |
Sarah Mathur |
Co Wakefield |
49.83 |
50.35 |
|
+0.52 |
9 |
Lucy Wainwright |
Bo Barnsley |
51.70 |
50.77 |
|
-0.93 |
10 |
Paige Moore |
Armthorpe |
52.84 |
51.10 |
|
-1.74 |
11 |
Kate Pearson |
Sheffield Cty |
50.56 |
52.34 |
|
+1.78 |
12 |
Caitlin Bradwell |
S Axholme |
51.90 |
52.51 |
|
+0.61 |
13 |
Kayleigh Alexander |
Skegness |
53.77 |
52.96 |
|
-0.81 |
14 |
Lucy Moore |
Selby |
56.02 |
53.76 |
|
-2.26 |
15 |
Kate Challenger |
Dearne Vy |
57.23 |
54.54 |
|
-2.69 |
16 |
Sasha Naylor |
Rossington |
50.86 |
54.65 |
|
+3.79 |
17 |
Emily Rich |
Rotherham |
56.36 |
54.71 |
|
-1.65 |
18 |
Eve Horseman |
Rossington |
53.26 |
55.46 |
|
+2.20 |
19 |
Keira Bainbridge |
Dearne Vy |
53.70 |
55.47 |
|
+1.77 |
20 |
Emma Mitchell |
Dearne Vy |
1:01.13 |
55.97 |
|
-5.16 |
21 |
Abby Butler |
Dearne Vy |
59.73 |
57.89 |
|
-1.84 |
22 |
Kate Ripley |
Selby |
1:07.24 |
1:00.09 |
|
-7.15 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Madison Johnson |
Armthorpe |
44.00 |
39.40 |
|
-4.60 |
2 |
Annie Wilson |
S Axholme |
44.00 |
41.90 |
|
-2.10 |
3 |
Isobel Tuckwood |
Rotherham |
57.78 |
42.30 |
|
-15.48 |
4 |
Ella Gibbs |
Bo Barnsley |
44.00 |
43.35 |
|
-0.65 |
5 |
Lydia Martin |
Rotherham |
51.39 |
47.83 |
|
-3.56 |
6 |
Kristina Charles |
Sheffield Cty |
54.59 |
48.11 |
|
-6.48 |
7 |
Emma Wright |
Co Wakefield |
50.41 |
48.36 |
|
-2.05 |
8 |
Scarlett Laver |
Adwick |
50.35 |
48.37 |
|
-1.98 |
9 |
Molly Warr |
S Axholme |
49.33 |
48.66 |
|
-0.67 |
10 |
Chloe Jones |
Rotherham |
52.62 |
48.75 |
|
-3.87 |
11 |
Daisy Heathcote |
Rotherham |
55.26 |
48.88 |
|
-6.38 |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Leah Mullins |
7.6 Did not finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated - Breast |
|
Paula Mellor |
7.1 After Start or Turn single butterfly kick not performed before 1st breaststroke leg kick - Breast |
Event 108 Boys 9/10 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
9yrs | 10yrs |
B | 49.60 | 43.50 | C | 1:05.50 | 49.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Haydyn Swift |
Kippax |
49.94 |
50.52 |
6.0 |
+0.58 |
2 |
Casper Watkinson |
Adwick |
1:02.12 |
52.23 |
5.0 |
-9.89 |
3 |
Harrison Maskrey |
Adwick |
55.00 |
52.37 |
4.0 |
-2.63 |
4 |
Charlie Clarke |
Bo Barnsley |
50.70 |
52.49 |
3.0 |
+1.79 |
5 |
Alex Gleeson |
Sheffield Cty |
51.57 |
54.04 |
1.5 |
+2.47 |
5 |
Ben Stilborn |
Armthorpe |
54.85 |
54.04 |
1.5 |
-0.81 |
7 |
Finlay Way |
Dearne Vy |
59.96 |
55.67 |
|
-4.29 |
8 |
William Jinks |
Armthorpe |
1:00.29 |
58.80 |
|
-1.49 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oscar Ellis |
Armthorpe |
NT |
58.33 |
|
npt |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Seth Brooke |
Armthorpe |
43.50 |
43.61 |
6.0 |
+0.11 |
2 |
Kalan Smith |
Adwick |
43.50 |
44.13 |
5.0 |
+0.63 |
3 |
Oliver Hinchcliffe |
Rotherham |
45.54 |
45.01 |
4.0 |
-0.53 |
4 |
Jack Warr |
S Axholme |
48.20 |
45.65 |
3.0 |
-2.55 |
5 |
Matthew Carr |
Kippax |
49.45 |
46.97 |
2.0 |
-2.48 |
6 |
Jimmy Beckitt |
Dearne Vy |
48.18 |
47.76 |
1.0 |
-0.42 |
7 |
Cody Ingram |
Bo Barnsley |
48.50 |
48.13 |
|
-0.37 |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Aiden Morling |
Adwick |
50.50 |
49.83 |
6.0 |
-0.67 |
2 |
Harrison Deeks |
Rotherham |
49.59 |
50.95 |
5.0 |
+1.36 |
3 |
Oliver Dawson |
Armthorpe |
55.60 |
51.92 |
4.0 |
-3.68 |
4 |
Jack Moore |
Dearne Vy |
1:04.43 |
52.11 |
3.0 |
-12.32 |
5 |
Rowan Verity |
Kippax |
1:02.12 |
55.25 |
2.0 |
-6.87 |
6 |
Joe Moore |
Dearne Vy |
53.73 |
59.03 |
1.0 |
+5.30 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Callum Broadhead |
Armthorpe |
43.50 |
42.76 |
|
-0.74 |
2 |
Cody Watkinson |
Adwick |
45.15 |
42.85 |
|
-2.30 |
3 |
Lewis Fox |
Rotherham |
50.03 |
47.26 |
|
-2.77 |
Event 109 Girls 15 & Over 50m Freestyle
|
Cut-offs |
15/109yrs |
B | 31.00 | C | 35.00 |
|
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Grace Litchfield |
Dearne Vy |
31.08 |
31.29 |
6.0 |
+0.21 |
2 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
31.65 |
31.56 |
5.0 |
-0.09 |
3 |
Ashleigh Horsley |
Selby |
31.67 |
32.20 |
4.0 |
+0.53 |
4 |
Megan Moore |
Selby |
32.11 |
33.35 |
3.0 |
+1.24 |
5 |
Lauren Carr |
Kippax |
33.47 |
33.44 |
2.0 |
-0.03 |
6 |
Katie Edwards |
Sheffield Cty |
34.39 |
34.80 |
1.0 |
+0.41 |
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Cerys Addlesee |
S Axholme |
36.52 |
36.86 |
6.0 |
+0.34 |
2 |
Emma Hughes |
S Axholme |
35.08 |
36.87 |
5.0 |
+1.79 |
15 yrs & Over Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Leesha Bentley |
Adwick |
31.05 |
30.85 |
|
-0.20 |
2 |
Raie-Clare Underwood |
New Earswick |
31.56 |
30.92 |
|
-0.64 |
Event 110 Boys 13/14 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13/14yrs |
B | 35.00 | C | 39.00 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
S Axholme |
36.20 |
35.15 |
6.0 |
-1.05 |
2 |
Bayley Bainbridge |
Dearne Vy |
38.20 |
36.40 |
5.0 |
-1.80 |
3 |
Keiran Westmoreland |
Rossington |
37.77 |
38.88 |
4.0 |
+1.11 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex Law |
Rotherham |
39.84 |
39.78 |
6.0 |
-0.06 |
2 |
Adam Hamstead |
Rotherham |
41.79 |
40.39 |
5.0 |
-1.40 |
3 |
Ben Cooper |
Rotherham |
42.98 |
41.27 |
4.0 |
-1.71 |
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Conor Nichols |
Co Wakefield |
44.73 |
38.49 |
|
-6.24 |
2 |
Thomas Crow |
S Axholme |
42.71 |
38.83 |
|
-3.88 |
Event 111 Girls 11/12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
11/12yrs |
B | 34.50 | C | 39.50 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Rose Chenery |
Sheffield Cty |
36.36 |
34.78 |
6.0 |
-1.58 |
2 |
Bethan Credland |
Adwick |
34.81 |
35.03 |
5.0 |
+0.22 |
3 |
Briony Ellis |
Co Wakefield |
35.85 |
35.40 |
4.0 |
-0.45 |
4 |
Lydia Martin |
Rotherham |
35.30 |
35.48 |
3.0 |
+0.18 |
5 |
Sarah Mathur |
Co Wakefield |
36.49 |
35.60 |
2.0 |
-0.89 |
6 |
Emily Darlington |
Bo Barnsley |
36.54 |
35.61 |
1.0 |
-0.93 |
7 |
Isobel Tuckwood |
Rotherham |
35.64 |
35.87 |
|
+0.23 |
8 |
Nicole Stilborn |
Armthorpe |
35.65 |
36.00 |
|
+0.35 |
9 |
Rebecca Beaumont-Reed |
Sheffield Cty |
35.54 |
36.11 |
|
+0.57 |
10 |
Paula Mellor |
Dearne Vy |
36.47 |
36.39 |
|
-0.08 |
11 |
Megan Warner |
Co Wakefield |
36.98 |
36.61 |
|
-0.37 |
12 |
Megan Berry |
Driffield |
36.16 |
36.63 |
|
+0.47 |
13 |
Milly Neal |
Rotherham |
36.21 |
36.71 |
|
+0.50 |
14 |
Molly Warr |
S Axholme |
35.81 |
36.79 |
|
+0.98 |
15 |
Leah Mullins |
Dearne Vy |
36.58 |
37.11 |
|
+0.53 |
15 |
Chloe Jones |
Rotherham |
37.44 |
37.11 |
|
-0.33 |
17 |
Eleanor Lakin |
Armthorpe |
35.90 |
37.37 |
|
+1.47 |
18 |
Scarlett Strathie |
Co Wakefield |
35.54 |
37.69 |
|
+2.15 |
19 |
Kayleigh Alexander |
Skegness |
39.28 |
37.75 |
|
-1.53 |
20 |
Kiera Zlobinski |
Rotherham |
37.39 |
37.76 |
|
+0.37 |
21 |
Eden Riddell |
New Earswick |
39.01 |
37.86 |
|
-1.15 |
22 |
Freya Brooke |
Armthorpe |
38.20 |
37.96 |
|
-0.24 |
23 |
Sophie Bourne |
Sheffield Cty |
39.04 |
38.10 |
|
-0.94 |
24 |
Emma Wright |
Co Wakefield |
37.13 |
38.54 |
|
+1.41 |
25 |
Paige Moore |
Armthorpe |
38.26 |
39.26 |
|
+1.00 |
26 |
Hannah Barker |
S Axholme |
39.36 |
40.10 |
|
+0.74 |
27 |
Emily Cota |
Armthorpe |
39.10 |
42.32 |
|
+3.22 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Wainwright |
Bo Barnsley |
39.97 |
39.88 |
6.0 |
-0.09 |
2 |
Lucy Moore |
Selby |
39.87 |
40.36 |
5.0 |
+0.49 |
3 |
Neve Burden |
Selby |
40.26 |
40.66 |
4.0 |
+0.40 |
4 |
Eve Horseman |
Rossington |
42.80 |
41.50 |
3.0 |
-1.30 |
5 |
Keira Bainbridge |
Dearne Vy |
40.07 |
42.38 |
2.0 |
+2.31 |
6 |
Abby Butler |
Dearne Vy |
43.38 |
42.85 |
1.0 |
-0.53 |
7 |
Caitlin Bradwell |
S Axholme |
42.01 |
42.92 |
|
+0.91 |
8 |
Kate Ripley |
Selby |
46.34 |
49.42 |
|
+3.08 |
9 |
Amelia Scanlan |
Armthorpe |
42.81 |
51.85 |
|
+9.04 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lizzie McCallum |
S Axholme |
34.50 |
33.22 |
|
-1.28 |
2 |
Annie Wilson |
S Axholme |
34.81 |
33.64 |
|
-1.17 |
3 |
Grace Newsam |
Dearne Vy |
34.50 |
33.69 |
|
-0.81 |
4 |
Lucy Redfern |
Bo Barnsley |
34.50 |
33.88 |
|
-0.62 |
5 |
Millie Purchase |
Tigers |
36.03 |
33.90 |
|
-2.13 |
6 |
Scarlett Laver |
Adwick |
35.86 |
34.03 |
|
-1.83 |
7 |
Daisy Heathcote |
Rotherham |
54.28 |
37.88 |
|
-16.40 |
8 |
Kate Challenger |
Dearne Vy |
39.94 |
38.38 |
|
-1.56 |
9 |
Emma Mitchell |
Dearne Vy |
42.25 |
38.57 |
|
-3.68 |
10 |
Emily Rich |
Rotherham |
40.41 |
38.90 |
|
-1.51 |
11 |
Lottie McCay |
Armthorpe |
41.00 |
39.09 |
|
-1.91 |
12 |
Kate Pearson |
Sheffield Cty |
40.01 |
39.19 |
|
-0.82 |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Ella Gibbs |
4.4 Starting before the starting signal - misc |
|
Rebecca Shirley |
Did Not Compete |
Event 112 Boys 9/10 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
9yrs | 10yrs |
B | 48.60 | 41.50 | C | 1:04.50 | 47.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alfie Nixon |
S Axholme |
54.98 |
52.99 |
6.0 |
-1.99 |
2 |
Haydyn Swift |
Kippax |
58.12 |
59.95 |
5.0 |
+1.83 |
3 |
Charlie Clarke |
Bo Barnsley |
1:01.80 |
1:02.13 |
4.0 |
+0.33 |
4 |
Finlay Way |
Dearne Vy |
1:01.34 |
1:09.29 |
3.0 |
+7.95 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Casper Watkinson |
Adwick |
1:05.00 |
1:03.71 |
|
-1.29 |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Alex Gleeson |
8.3 Breaststroke kick used - Fly |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kalan Smith |
Adwick |
44.44 |
43.96 |
6.0 |
-0.48 |
2 |
Oliver Hinchcliffe |
Rotherham |
44.24 |
47.62 |
5.0 |
+3.38 |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Matthew Carr |
Kippax |
50.66 |
48.14 |
6.0 |
-2.52 |
2 |
Lewis Fox |
Rotherham |
49.42 |
48.29 |
5.0 |
-1.13 |
3 |
Cody Ingram |
Bo Barnsley |
54.68 |
51.38 |
4.0 |
-3.30 |
4 |
Aiden Morling |
Adwick |
48.48 |
51.87 |
3.0 |
+3.39 |
5 |
Harrison Deeks |
Rotherham |
1:00.41 |
52.02 |
2.0 |
-8.39 |
6 |
Rowan Verity |
Kippax |
53.37 |
52.28 |
1.0 |
-1.09 |
7 |
Jimmy Beckitt |
Dearne Vy |
55.68 |
53.34 |
|
-2.34 |
8 |
Seth Brooke |
Armthorpe |
58.78 |
53.60 |
|
-5.18 |
9 |
Joe Moore |
Dearne Vy |
1:14.50 |
55.90 |
|
-18.60 |
10 |
Oliver Dawson |
Armthorpe |
1:02.80 |
1:00.31 |
|
-2.49 |
11 |
Lewis Smith |
Rotherham |
1:03.92 |
1:03.93 |
|
+0.01 |
12 |
Jack Moore |
Dearne Vy |
1:14.50 |
1:11.82 |
|
-2.68 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Callum Broadhead |
Armthorpe |
48.20 |
46.65 |
|
-1.55 |
10 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Cody Watkinson |
8.4 Did not finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated - Fly |
|
Jack Denwood |
8.3 Alternating movement of legs - Fly |
Event 113 Girls 15 & Over 50m Backstroke
|
Cut-offs |
15/109yrs |
B | 33.00 | C | 37.00 |
|
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Tia-Mae Burden |
Selby |
33.86 |
35.20 |
6.0 |
+1.34 |
2 |
Leesha Bentley |
Adwick |
34.99 |
35.23 |
5.0 |
+0.24 |
3 |
Ashleigh Horsley |
Selby |
35.25 |
36.03 |
4.0 |
+0.78 |
4 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
35.93 |
36.08 |
3.0 |
+0.15 |
5 |
Grace Litchfield |
Dearne Vy |
35.19 |
36.28 |
2.0 |
+1.09 |
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Raie-Clare Underwood |
New Earswick |
37.24 |
37.99 |
6.0 |
+0.75 |
2 |
Lauren Carr |
Kippax |
39.77 |
38.52 |
5.0 |
-1.25 |
3 |
Megan Moore |
Selby |
38.50 |
38.63 |
4.0 |
+0.13 |
4 |
Emma Hughes |
S Axholme |
40.87 |
42.01 |
3.0 |
+1.14 |
5 |
Katie Edwards |
Sheffield Cty |
42.65 |
42.66 |
2.0 |
+0.01 |
15 yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Cerys Addlesee |
6.3 Left position on the back (other than to initiate a turn) - Back |
Event 114 Boys 13/14 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13/14yrs |
B | 39.50 | C | 43.50 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
William Kenny |
Bo Barnsley |
42.40 |
42.04 |
6.0 |
-0.36 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
S Axholme |
43.85 |
43.53 |
6.0 |
-0.32 |
2 |
Dominik Mis |
Armthorpe |
46.06 |
43.55 |
5.0 |
-2.51 |
3 |
Adam Hamstead |
Rotherham |
50.47 |
43.77 |
4.0 |
-6.70 |
4 |
Thomas Crow |
S Axholme |
45.70 |
45.28 |
3.0 |
-0.42 |
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Alex Law |
Rotherham |
44.70 |
42.42 |
|
-2.28 |
2 |
Ben Cooper |
Rotherham |
45.73 |
43.25 |
|
-2.48 |
13-14 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Conor Nichols |
7.6 Did not finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated - Breast |
Event 115 Girls 11/12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
11/12yrs |
B | 39.00 | C | 44.00 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Scarlett Laver |
Adwick |
41.42 |
39.25 |
6.0 |
-2.17 |
2 |
Isobel Tuckwood |
Rotherham |
41.42 |
39.47 |
5.0 |
-1.95 |
3 |
Grace Newsam |
Dearne Vy |
40.97 |
39.87 |
4.0 |
-1.10 |
4 |
Annie Wilson |
S Axholme |
41.88 |
40.75 |
3.0 |
-1.13 |
5 |
Nicole Stilborn |
Armthorpe |
39.28 |
41.15 |
2.0 |
+1.87 |
6 |
Kiera Zlobinski |
Rotherham |
41.00 |
41.16 |
1.0 |
+0.16 |
7 |
Emily Darlington |
Bo Barnsley |
42.45 |
41.35 |
|
-1.10 |
8 |
Lydia Martin |
Rotherham |
42.67 |
42.86 |
|
+0.19 |
9 |
Bethan Credland |
Adwick |
43.00 |
43.03 |
|
+0.03 |
10 |
Rebecca Beaumont-Reed |
Sheffield Cty |
43.27 |
44.42 |
|
+1.15 |
11 |
Emily Cota |
Armthorpe |
42.17 |
45.26 |
|
+3.09 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Paula Mellor |
Dearne Vy |
49.50 |
44.38 |
6.0 |
-5.12 |
2 |
Milly Neal |
Rotherham |
NT |
45.83 |
5.0 |
npt |
3 |
Kristina Charles |
Sheffield Cty |
55.66 |
46.02 |
4.0 |
-9.64 |
4 |
Emma Mitchell |
Dearne Vy |
54.27 |
46.25 |
3.0 |
-8.02 |
5 |
Millie Purchase |
Tigers |
48.20 |
46.71 |
2.0 |
-1.49 |
6 |
Daisy Heathcote |
Rotherham |
46.88 |
46.81 |
1.0 |
-0.07 |
7 |
Kayleigh Alexander |
Skegness |
46.78 |
47.60 |
|
+0.82 |
8 |
Eleanor Lakin |
Armthorpe |
44.49 |
48.46 |
|
+3.97 |
9 |
Kate Pearson |
Sheffield Cty |
45.42 |
48.73 |
|
+3.31 |
10 |
Emily Rich |
Rotherham |
46.17 |
49.00 |
|
+2.83 |
11 |
Kate Challenger |
Dearne Vy |
56.85 |
49.01 |
|
-7.84 |
12 |
Sarah Mathur |
Co Wakefield |
49.31 |
49.04 |
|
-0.27 |
13 |
Sasha Naylor |
Rossington |
1:04.11 |
49.21 |
|
-14.90 |
14 |
Abby Butler |
Dearne Vy |
50.32 |
49.46 |
|
-0.86 |
15 |
Hannah Barker |
S Axholme |
51.96 |
52.08 |
|
+0.12 |
16 |
Caitlin Bradwell |
S Axholme |
49.46 |
55.37 |
|
+5.91 |
17 |
Lucy Wainwright |
Bo Barnsley |
53.62 |
56.65 |
|
+3.03 |
18 |
Keira Bainbridge |
Dearne Vy |
55.60 |
1:00.24 |
|
+4.64 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Scarlett Strathie |
Co Wakefield |
39.38 |
38.20 |
|
-1.18 |
2 |
Lizzie McCallum |
S Axholme |
39.00 |
38.58 |
|
-0.42 |
3 |
Briony Ellis |
Co Wakefield |
44.46 |
42.46 |
|
-2.00 |
4 |
Emma Wright |
Co Wakefield |
46.09 |
43.41 |
|
-2.68 |
5 |
Chloe Jones |
Rotherham |
48.76 |
43.44 |
|
-5.32 |
6 |
Amelia Scanlan |
Armthorpe |
45.19 |
43.53 |
|
-1.66 |
7 |
Megan Warner |
Co Wakefield |
47.00 |
43.76 |
|
-3.24 |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Eden Riddell |
8.3 Alternating movement of legs - Fly |
|
Rebecca Shirley |
Did Not Compete |
Event 116 Boys 9/10 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
9yrs | 10yrs |
B | 42.80 | 36.50 | C | 57.50 | 42.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Casper Watkinson |
Adwick |
56.96 |
44.64 |
6.0 |
-12.32 |
2 |
Alex Gleeson |
Sheffield Cty |
43.13 |
45.07 |
5.0 |
+1.94 |
3 |
Finlay Way |
Dearne Vy |
57.34 |
47.75 |
4.0 |
-9.59 |
4 |
Charlie Clarke |
Bo Barnsley |
47.80 |
47.79 |
3.0 |
-0.01 |
5 |
Ben Stilborn |
Armthorpe |
50.55 |
48.16 |
2.0 |
-2.39 |
6 |
William Jinks |
Armthorpe |
56.69 |
53.55 |
1.0 |
-3.14 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Alfie Nixon |
S Axholme |
44.13 |
42.39 |
|
-1.74 |
2 |
Harrison Maskrey |
Adwick |
44.68 |
42.45 |
|
-2.23 |
3 |
Haydyn Swift |
Kippax |
45.78 |
42.66 |
|
-3.12 |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Cody Watkinson |
Adwick |
37.85 |
36.81 |
6.0 |
-1.04 |
2 |
Callum Broadhead |
Armthorpe |
36.90 |
37.97 |
5.0 |
+1.07 |
3 |
Kalan Smith |
Adwick |
38.38 |
38.54 |
4.0 |
+0.16 |
4 |
Matthew Carr |
Kippax |
38.24 |
38.67 |
3.0 |
+0.43 |
5 |
Seth Brooke |
Armthorpe |
39.81 |
39.29 |
2.0 |
-0.52 |
6 |
Oliver Hinchcliffe |
Rotherham |
38.49 |
39.90 |
1.0 |
+1.41 |
7 |
Lewis Fox |
Rotherham |
41.66 |
40.06 |
|
-1.60 |
8 |
Jimmy Beckitt |
Dearne Vy |
38.95 |
40.48 |
|
+1.53 |
9 |
Aiden Morling |
Adwick |
40.21 |
41.53 |
|
+1.32 |
10 |
Cody Ingram |
Bo Barnsley |
40.10 |
41.66 |
|
+1.56 |
11 |
Jack Denwood |
Rotherham |
40.50 |
42.26 |
|
+1.76 |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex Hodkinson |
Tigers |
49.53 |
42.95 |
6.0 |
-6.58 |
2 |
Oliver Dawson |
Armthorpe |
45.24 |
43.47 |
5.0 |
-1.77 |
3 |
Joe Moore |
Dearne Vy |
42.89 |
45.18 |
4.0 |
+2.29 |
4 |
Jack Warr |
S Axholme |
45.25 |
45.90 |
3.0 |
+0.65 |
5 |
Lewis Smith |
Rotherham |
56.40 |
47.81 |
2.0 |
-8.59 |
6 |
Jack Moore |
Dearne Vy |
58.58 |
52.10 |
1.0 |
-6.48 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Rowan Verity |
Kippax |
52.07 |
40.36 |
|
-11.71 |
2 |
Harrison Deeks |
Rotherham |
44.37 |
41.84 |
|
-2.53 |
Event 117 Girls 15 & Over 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
15/109yrs |
B | 38.00 | C | 42.00 |
|
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Tilly Arrand |
Armthorpe |
39.15 |
38.94 |
6.0 |
-0.21 |
2 |
Charlotte Wilson |
S Axholme |
39.24 |
39.71 |
5.0 |
+0.47 |
3 |
Grace Litchfield |
Dearne Vy |
40.22 |
40.53 |
4.0 |
+0.31 |
4 |
Megan Moore |
Selby |
39.45 |
41.40 |
3.0 |
+1.95 |
5 |
Tia-Mae Burden |
Selby |
41.24 |
41.61 |
2.0 |
+0.37 |
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lauren Carr |
Kippax |
42.21 |
42.17 |
6.0 |
-0.04 |
2 |
Raie-Clare Underwood |
New Earswick |
42.43 |
42.50 |
5.0 |
+0.07 |
3 |
Leesha Bentley |
Adwick |
42.79 |
43.67 |
4.0 |
+0.88 |
4 |
Katie Edwards |
Sheffield Cty |
43.73 |
43.98 |
3.0 |
+0.25 |
5 |
Ashleigh Horsley |
Selby |
45.89 |
45.68 |
2.0 |
-0.21 |
6 |
Emma Hughes |
S Axholme |
47.90 |
50.17 |
1.0 |
+2.27 |
7 |
Cerys Addlesee |
S Axholme |
47.67 |
50.40 |
|
+2.73 |
Event 118 Boys 13/14 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13/14yrs |
B | 35.50 | C | 39.50 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Crow |
S Axholme |
36.42 |
37.26 |
6.0 |
+0.84 |
2 |
Bayley Bainbridge |
Dearne Vy |
37.97 |
38.72 |
5.0 |
+0.75 |
3 |
William Kenny |
Bo Barnsley |
37.12 |
38.79 |
4.0 |
+1.67 |
4 |
Keiran Westmoreland |
Rossington |
37.37 |
41.50 |
3.0 |
+4.13 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex Law |
Rotherham |
40.64 |
40.89 |
6.0 |
+0.25 |
2 |
Adam Hamstead |
Rotherham |
43.07 |
41.98 |
5.0 |
-1.09 |
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Ben Cooper |
Rotherham |
40.94 |
38.33 |
|
-2.61 |
2 |
Dominik Mis |
Armthorpe |
39.85 |
38.96 |
|
-0.89 |
3 |
Conor Nichols |
Co Wakefield |
41.01 |
39.30 |
|
-1.71 |
Event 201 Girls 9,10,13/14yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
9yrs | 10yrs | 11/12yrs | 13/14yrs |
B | 1:50.30 | 1:38.90 | 1:25.50 | 1:19.60 | C | 2:17.60 | 1:56.00 | 1:35.30 | 1:26.80 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sofia Newham |
Co Wakefield |
1:54.34 |
1:50.71 |
6.0 |
-3.63 |
2 |
Hannah Croker |
Rotherham |
2:15.00 |
1:51.42 |
5.0 |
-23.58 |
3 |
Daisy Evers |
Dearne Vy |
2:02.13 |
1:55.12 |
4.0 |
-7.01 |
4 |
Sophieanne Twineham |
Barracudas |
2:00.00 |
1:57.55 |
3.0 |
-2.45 |
5 |
Lucy Kidd |
Rotherham |
2:10.00 |
1:58.89 |
2.0 |
-11.11 |
6 |
Millie Heaton |
Sheffield Cty |
2:10.00 |
2:03.77 |
1.0 |
-6.23 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Sophie Martin |
Sheffield Cty |
1:57.90 |
1:39.90 |
|
-18.00 |
2 |
Elizabeth Ellis |
Armthorpe |
1:50.30 |
1:42.44 |
|
-7.86 |
3 |
Greta Highfield |
Rossington |
1:56.23 |
1:43.57 |
|
-12.66 |
4 |
Hannah Worsdall |
Rotherham |
1:51.13 |
1:44.33 |
|
-6.80 |
5 |
Sylvie Radatz |
Sheffield Cty |
1:56.00 |
1:44.97 |
|
-11.03 |
6 |
Joanna McCallum |
S Axholme |
1:57.34 |
1:45.01 |
|
-12.33 |
7 |
Darcie Willis |
Rotherham |
1:59.00 |
1:46.88 |
|
-12.12 |
8 |
Sofia Askin-Jones |
Co Wakefield |
1:52.04 |
1:49.58 |
|
-2.46 |
9 |
Rose Keefe |
Spa Askern |
NT |
1:51.99 |
|
npt |
10 |
Eva Phillipson |
S Axholme |
NT |
1:57.64 |
|
npt |
11 |
Amelia Wilkinson |
S Axholme |
NT |
2:05.12 |
|
npt |
12 |
Megan Checkley |
Kippax |
2:21.73 |
2:08.57 |
|
-13.16 |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Freya McKeating |
8.2 Arms not brought forward over the water - Fly |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Stephanie Radatz |
Sheffield Cty |
1:42.74 |
1:38.92 |
6.0 |
-3.82 |
2 |
Sophia Pashley |
Rotherham |
1:54.28 |
1:40.02 |
5.0 |
-14.26 |
3 |
Neve Booth |
Bo Barnsley |
1:42.00 |
1:40.10 |
4.0 |
-1.90 |
4 |
Lucy Clements |
Rotherham |
1:51.72 |
1:41.18 |
3.0 |
-10.54 |
5 |
Tegan Fletcher |
Co Wakefield |
1:40.40 |
1:41.30 |
2.0 |
+0.90 |
6 |
Kate Cooper |
Rotherham |
1:47.88 |
1:41.38 |
1.0 |
-6.50 |
7 |
Maicie Laszkowicz |
Adwick |
1:46.60 |
1:43.32 |
|
-3.28 |
8 |
Niamh Allen |
Adwick |
1:54.60 |
1:44.61 |
|
-9.99 |
9 |
Eluned Owen |
Barracudas |
1:45.12 |
1:45.30 |
|
+0.18 |
10 |
Grace Messenger |
Co Wakefield |
1:51.11 |
1:46.83 |
|
-4.28 |
11 |
Emily Scaife |
Rotherham |
1:38.90 |
1:47.06 |
|
+8.16 |
12 |
Eva Scaife |
Barracudas |
1:48.02 |
1:48.29 |
|
+0.27 |
13 |
Melissa Hanson |
Bo Barnsley |
1:41.00 |
1:50.48 |
|
+9.48 |
14 |
Amelia Paul |
Adwick |
1:50.00 |
1:50.83 |
|
+0.83 |
15 |
Alice Broadley |
Co Wakefield |
1:50.28 |
1:51.43 |
|
+1.15 |
16 |
Kate Neal |
Kippax |
1:53.40 |
2:09.50 |
|
+16.10 |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Natalia Bradwell |
S Axholme |
1:59.60 |
1:57.74 |
6.0 |
-1.86 |
2 |
Alice Moore |
Selby |
2:16.41 |
1:57.82 |
5.0 |
-18.59 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jessica Wheaton |
Skegness |
1:55.00 |
1:31.90 |
|
-23.10 |
2 |
Daisy Purchase |
Tigers |
1:41.36 |
1:32.19 |
|
-9.17 |
3 |
Esme Lancaster |
Adwick |
1:38.90 |
1:32.69 |
|
-6.21 |
4 |
Imogen Bradley |
Dearne Vy |
1:38.90 |
1:33.02 |
|
-5.88 |
5 |
Meagan White |
Armthorpe |
1:39.05 |
1:34.01 |
|
-5.04 |
6 |
Dzulija Karnevska |
Armthorpe |
1:38.90 |
1:34.20 |
|
-4.70 |
7 |
Emily Edwards |
Sheffield Cty |
2:00.00 |
1:36.21 |
|
-23.79 |
8 |
Erin Napier |
Rossington |
1:50.59 |
1:37.07 |
|
-13.52 |
9 |
Jessica Dainty |
Rotherham |
1:41.28 |
1:38.04 |
|
-3.24 |
10 |
Sienna England-White |
Skegness |
1:38.90 |
1:38.32 |
|
-0.58 |
11 |
Ella Muncaster |
Adwick |
1:40.19 |
1:38.34 |
|
-1.85 |
12 |
Melissa Moreno |
Armthorpe |
1:42.86 |
1:38.37 |
|
-4.49 |
13 |
Tia Plumtree |
Rotherham |
NT |
1:51.41 |
|
npt |
14 |
Caitlin Weir |
S Axholme |
NT |
1:55.70 |
|
npt |
10 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Isabel Dearden |
7.6 Did not finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated - Breast |
|
Thea Clark |
9.1 Incorrect individual stroke order i.e. (Fly, Back, Breast, Free) - IM |
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Cerys Watkins |
Adwick |
1:21.28 |
1:20.84 |
6.0 |
-0.44 |
2 |
Georgia Clarke |
Bo Barnsley |
1:21.83 |
1:21.42 |
5.0 |
-0.41 |
3 |
Ellie Jackson |
Rossington |
1:24.03 |
1:23.34 |
4.0 |
-0.69 |
4 |
Mae Bentley |
Adwick |
1:22.85 |
1:23.59 |
3.0 |
+0.74 |
5 |
Leah Verity |
Kippax |
1:25.52 |
1:24.50 |
2.0 |
-1.02 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jessica Ford |
Bo Barnsley |
1:30.00 |
1:26.95 |
6.0 |
-3.05 |
2 |
Evie Gregory |
Bo Barnsley |
1:30.00 |
1:27.94 |
5.0 |
-2.06 |
3 |
Lily Martin |
Bo Barnsley |
1:38.52 |
1:28.77 |
4.0 |
-9.75 |
4 |
Anna Gleeson |
Sheffield Cty |
1:28.33 |
1:30.06 |
3.0 |
+1.73 |
5 |
Alanna Ibbeson |
Bo Barnsley |
1:29.70 |
1:30.07 |
2.0 |
+0.37 |
6 |
Amy Jerram |
Rotherham |
1:43.91 |
1:31.38 |
1.0 |
-12.53 |
7 |
Isobel Reuber |
Sheffield Cty |
1:29.62 |
1:31.51 |
|
+1.89 |
8 |
Isobel Cullen |
Co Wakefield |
1:34.13 |
1:31.79 |
|
-2.34 |
9 |
Kate Shaw |
Sheffield Cty |
1:28.89 |
1:35.07 |
|
+6.18 |
10 |
Talia Fletcher |
Co Wakefield |
1:40.62 |
1:37.30 |
|
-3.32 |
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Molly Chambers |
Dearne Vy |
1:19.60 |
1:14.71 |
|
-4.89 |
2 |
Alicia Cole |
Dearne Vy |
1:19.60 |
1:16.58 |
|
-3.02 |
3 |
Amy Checkley |
Kippax |
1:27.27 |
1:25.02 |
|
-2.25 |
Event 202 Boys 11/12,15+ yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
11/12yrs | 13/14yrs | 15/109yrs |
B | 1:26.50 | 1:15.00 | 1:10.60 | C | 1:39.20 | 1:22.50 | 1:17.10 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ben Swift |
Kippax |
1:27.28 |
1:26.57 |
6.0 |
-0.71 |
2 |
Tom Harris |
Armthorpe |
1:34.33 |
1:30.29 |
5.0 |
-4.04 |
3 |
Harvey Symons |
Co Wakefield |
1:37.14 |
1:37.10 |
4.0 |
-0.04 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harrison Nixon |
S Axholme |
1:47.44 |
1:39.63 |
6.0 |
-7.81 |
2 |
Leo Maloigne |
S Axholme |
1:50.09 |
1:49.04 |
5.0 |
-1.05 |
3 |
Rohan Addlesee |
S Axholme |
2:07.99 |
2:06.68 |
4.0 |
-1.31 |
4 |
Callum Cadman |
Bo Barnsley |
2:13.00 |
2:10.88 |
3.0 |
-2.12 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Curtis Harper |
Bo Barnsley |
1:26.50 |
1:15.90 |
|
-10.60 |
2 |
Joseph Jubb |
Rotherham |
1:26.50 |
1:22.23 |
|
-4.27 |
3 |
Toby Clausen |
Barracudas |
1:55.00 |
1:23.76 |
|
-31.24 |
4 |
Luke Booth |
Rotherham |
1:32.98 |
1:23.83 |
|
-9.15 |
5 |
Oliver Gillott |
Dronfield |
1:31.70 |
1:25.13 |
|
-6.57 |
6 |
Charlie Heaton |
Sheffield Cty |
1:32.14 |
1:25.97 |
|
-6.17 |
7 |
Sam Honeybone |
Armthorpe |
1:30.70 |
1:26.17 |
|
-4.53 |
8 |
Jacob Wassell |
Rotherham |
1:46.38 |
1:27.84 |
|
-18.54 |
9 |
Jack Torrington |
Adwick |
1:39.90 |
1:29.83 |
|
-10.07 |
10 |
Harry Hanson |
Rotherham |
1:49.70 |
1:35.34 |
|
-14.36 |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Matteo Califano |
8.2 Arms not brought forward over the water - Fly |
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Isaac Dickinson |
Sheffield Cty |
1:13.34 |
1:11.47 |
6.0 |
-1.87 |
2 |
Nathan Williams |
Adwick |
1:11.77 |
1:12.45 |
5.0 |
+0.68 |
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joshua McDowell |
New Earswick |
1:21.00 |
1:18.27 |
6.0 |
-2.73 |
2 |
Alex White |
Rotherham |
1:21.89 |
1:19.73 |
5.0 |
-2.16 |
15 yrs & Over Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Nathan Billingham |
Bo Barnsley |
1:11.21 |
1:09.05 |
|
-2.16 |
2 |
Drew Metcalfe |
Bo Barnsley |
1:14.00 |
1:10.55 |
|
-3.45 |
Event 203 Girls 9/10 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
9yrs | 10yrs |
B | 49.50 | 44.50 | C | 1:01.80 | 50.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Worsdall |
Rotherham |
55.75 |
49.62 |
6.0 |
-6.13 |
2 |
Rose Keefe |
Spa Askern |
53.62 |
49.69 |
5.0 |
-3.93 |
3 |
Sophie Martin |
Sheffield Cty |
50.90 |
50.32 |
4.0 |
-0.58 |
4 |
Hannah Croker |
Rotherham |
52.88 |
51.32 |
3.0 |
-1.56 |
5 |
Sofia Newham |
Co Wakefield |
53.50 |
51.51 |
2.0 |
-1.99 |
6 |
Daisy Evers |
Dearne Vy |
53.57 |
52.09 |
1.0 |
-1.48 |
7 |
Lucy Kidd |
Rotherham |
53.22 |
54.47 |
|
+1.25 |
8 |
Sophieanne Twineham |
Barracudas |
1:00.00 |
54.54 |
|
-5.46 |
9 |
Erin Potts |
Tigers |
59.65 |
54.68 |
|
-4.97 |
10 |
Melissa Connolly |
Bo Barnsley |
57.41 |
56.05 |
|
-1.36 |
11 |
Megan Checkley |
Kippax |
59.66 |
1:02.91 |
|
+3.25 |
9 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eva Phillipson |
S Axholme |
1:04.31 |
1:02.47 |
6.0 |
-1.84 |
2 |
Lauren Blanchard |
Co Wakefield |
1:02.45 |
1:03.07 |
5.0 |
+0.62 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Elizabeth Ellis |
Armthorpe |
50.22 |
46.96 |
|
-3.26 |
2 |
Greta Highfield |
Rossington |
51.38 |
47.36 |
|
-4.02 |
3 |
Joanna McCallum |
S Axholme |
53.22 |
48.93 |
|
-4.29 |
4 |
Darcie Willis |
Rotherham |
52.08 |
49.09 |
|
-2.99 |
5 |
Amelia Wilkinson |
S Axholme |
1:07.33 |
52.74 |
|
-14.59 |
6 |
Vikki Blakeborough |
Tigers |
NT |
53.63 |
|
npt |
7 |
Emily Potts |
Tigers |
1:01.80 |
56.29 |
|
-5.51 |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Sofia Askin-Jones |
6.5 Not on back when leaving wall - Back |
|
Freya McKeating |
6.5 Not on back when leaving wall - Back |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Tegan Fletcher |
Co Wakefield |
44.75 |
44.71 |
6.0 |
-0.04 |
2 |
Meagan White |
Armthorpe |
44.74 |
44.72 |
5.0 |
-0.02 |
3 |
Melissa Moreno |
Armthorpe |
46.75 |
45.03 |
4.0 |
-1.72 |
4 |
Erin Napier |
Rossington |
46.29 |
45.66 |
3.0 |
-0.63 |
5 |
Ella Muncaster |
Adwick |
44.50 |
45.84 |
2.0 |
+1.34 |
6 |
Jessica Dainty |
Rotherham |
47.56 |
46.42 |
1.0 |
-1.14 |
7 |
Sienna England-White |
Skegness |
44.50 |
46.63 |
|
+2.13 |
8 |
Neve Booth |
Bo Barnsley |
50.35 |
47.23 |
|
-3.12 |
9 |
Sophia Pashley |
Rotherham |
48.11 |
47.91 |
|
-0.20 |
10 |
Grace Messenger |
Co Wakefield |
47.93 |
48.44 |
|
+0.51 |
11 |
Kate Cooper |
Rotherham |
49.16 |
49.07 |
|
-0.09 |
12 |
Thea Clark |
Barracudas |
50.48 |
50.14 |
|
-0.34 |
13 |
Kate Neal |
Kippax |
49.76 |
52.38 |
|
+2.62 |
14 |
Melissa Hanson |
Bo Barnsley |
48.60 |
53.59 |
|
+4.99 |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alice Broadley |
Co Wakefield |
1:05.00 |
52.78 |
6.0 |
-12.22 |
2 |
Caitlin Weir |
S Axholme |
NT |
53.35 |
5.0 |
npt |
3 |
Emily Scaife |
Rotherham |
56.12 |
54.54 |
4.0 |
-1.58 |
4 |
Imogen Newman |
Skegness |
59.69 |
54.62 |
3.0 |
-5.07 |
5 |
Eva Scaife |
Barracudas |
52.35 |
54.65 |
2.0 |
+2.30 |
6 |
Alice Moore |
Selby |
1:01.51 |
54.79 |
1.0 |
-6.72 |
7 |
Isabeau Snee |
Bo Barnsley |
59.20 |
1:00.57 |
|
+1.37 |
8 |
Jessica Grundy |
Tigers |
1:04.00 |
1:05.19 |
|
+1.19 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Dzulija Karnevska |
Armthorpe |
44.50 |
42.19 |
|
-2.31 |
2 |
Esme Lancaster |
Adwick |
44.50 |
42.27 |
|
-2.23 |
3 |
Imogen Bradley |
Dearne Vy |
44.50 |
42.34 |
|
-2.16 |
4 |
Daisy Purchase |
Tigers |
46.08 |
43.00 |
|
-3.08 |
5 |
Emma Shaw |
Sheffield Cty |
45.94 |
43.74 |
|
-2.20 |
6 |
Phoebe Jerram |
Rotherham |
45.55 |
44.32 |
|
-1.23 |
7 |
Niamh Allen |
Adwick |
50.68 |
45.07 |
|
-5.61 |
8 |
Jessica Wheaton |
Skegness |
1:37.53 |
46.17 |
|
-51.36 |
9 |
Lucy Clements |
Rotherham |
50.64 |
46.29 |
|
-4.35 |
10 |
Emily Edwards |
Sheffield Cty |
50.72 |
46.80 |
|
-3.92 |
11 |
Maicie Laszkowicz |
Adwick |
52.52 |
47.48 |
|
-5.04 |
12 |
Amelia Paul |
Adwick |
58.58 |
48.78 |
|
-9.80 |
13 |
Tia Plumtree |
Rotherham |
NT |
49.86 |
|
npt |
14 |
Natalia Bradwell |
S Axholme |
51.78 |
49.99 |
|
-1.79 |
15 |
Amelia Longden |
Dearne Vy |
53.62 |
50.19 |
|
-3.43 |
10 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Martha Gallagher |
6.6 Not on the back at finish - Back |
Event 204 Boys 11/12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
11/12yrs |
B | 43.00 | C | 48.00 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joseph Jubb |
Rotherham |
45.75 |
43.69 |
6.0 |
-2.06 |
2 |
Harry Benzies |
Retford |
45.52 |
43.94 |
5.0 |
-1.58 |
3 |
Luke Booth |
Rotherham |
47.87 |
44.64 |
4.0 |
-3.23 |
4 |
Tom Harris |
Armthorpe |
46.61 |
45.78 |
3.0 |
-0.83 |
5 |
Jack Torrington |
Adwick |
47.69 |
46.42 |
2.0 |
-1.27 |
6 |
Charlie Heaton |
Sheffield Cty |
47.32 |
46.62 |
1.0 |
-0.70 |
7 |
Sam Honeybone |
Armthorpe |
47.80 |
47.39 |
|
-0.41 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harrison Nixon |
S Axholme |
50.89 |
48.52 |
6.0 |
-2.37 |
2 |
Dominic Tasker-Meachen |
Dearne Vy |
50.27 |
49.23 |
5.0 |
-1.04 |
3 |
Ben Swift |
Kippax |
50.07 |
49.68 |
4.0 |
-0.39 |
4 |
Thomas Taverner |
Dearne Vy |
51.38 |
51.30 |
3.0 |
-0.08 |
5 |
Harry Hanson |
Rotherham |
52.53 |
52.18 |
2.0 |
-0.35 |
6 |
Leo Maloigne |
S Axholme |
57.55 |
53.57 |
1.0 |
-3.98 |
7 |
Harvey Symons |
Co Wakefield |
53.77 |
54.17 |
|
+0.40 |
8 |
Matteo Califano |
Kippax |
NT |
1:03.82 |
|
npt |
9 |
Rohan Addlesee |
S Axholme |
1:06.98 |
1:11.84 |
|
+4.86 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Oliver Gillott |
Dronfield |
44.56 |
40.94 |
|
-3.62 |
2 |
Curtis Harper |
Bo Barnsley |
51.90 |
42.77 |
|
-9.13 |
3 |
Jacob Wassell |
Rotherham |
50.29 |
46.36 |
|
-3.93 |
4 |
Benjamin Kirk |
Sheffield Cty |
50.97 |
46.79 |
|
-4.18 |
5 |
Toby Clausen |
Barracudas |
50.00 |
47.29 |
|
-2.71 |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Callum Cadman |
7.4 Leg movements not on the same plane - Breast |
Event 205 Girls 13/14 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13/14yrs |
B | 37.00 | C | 41.00 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Leah Verity |
Kippax |
38.54 |
37.90 |
6.0 |
-0.64 |
2 |
Mae Bentley |
Adwick |
37.00 |
38.29 |
5.0 |
+1.29 |
3 |
Lily Martin |
Bo Barnsley |
38.59 |
39.31 |
4.0 |
+0.72 |
4 |
Alanna Ibbeson |
Bo Barnsley |
40.15 |
40.08 |
3.0 |
-0.07 |
5 |
Kate Shaw |
Sheffield Cty |
40.09 |
40.78 |
2.0 |
+0.69 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Amy Checkley |
Kippax |
41.74 |
41.64 |
6.0 |
-0.10 |
2 |
Anna Gleeson |
Sheffield Cty |
43.51 |
41.97 |
5.0 |
-1.54 |
3 |
Jessica Ford |
Bo Barnsley |
41.61 |
42.64 |
4.0 |
+1.03 |
4 |
Isobel Cullen |
Co Wakefield |
49.86 |
44.42 |
3.0 |
-5.44 |
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Molly Chambers |
Dearne Vy |
37.00 |
32.17 |
|
-4.83 |
2 |
Georgia Clarke |
Bo Barnsley |
37.00 |
34.77 |
|
-2.23 |
3 |
Cerys Watkins |
Adwick |
37.03 |
35.87 |
|
-1.16 |
4 |
Alicia Cole |
Dearne Vy |
37.00 |
36.88 |
|
-0.12 |
5 |
Ellie Jackson |
Rossington |
37.00 |
36.99 |
|
-0.01 |
6 |
Evie Gregory |
Bo Barnsley |
43.40 |
40.58 |
|
-2.82 |
13-14 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Kasey Cammoile |
Did Not Compete |
Event 206 Boys 15 & Over 50m Freestyle
|
Cut-offs |
15/109yrs |
B | 28.00 | C | 32.00 |
|
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Drew Metcalfe |
Bo Barnsley |
28.31 |
28.05 |
6.0 |
-0.26 |
2 |
Nathan Billingham |
Bo Barnsley |
28.10 |
28.08 |
5.0 |
-0.02 |
3 |
Isaac Dickinson |
Sheffield Cty |
28.19 |
28.18 |
4.0 |
-0.01 |
4 |
Nathan Williams |
Adwick |
29.12 |
29.19 |
3.0 |
+0.07 |
5 |
Joshua McDowell |
New Earswick |
31.89 |
31.01 |
2.0 |
-0.88 |
6 |
Alex White |
Rotherham |
31.41 |
31.59 |
1.0 |
+0.18 |
15 yrs & Over Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Cody Elms |
Skegness |
32.86 |
31.76 |
|
-1.10 |
Event 207 Girls 9/10 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
9yrs | 10yrs |
B | 56.20 | 48.50 | C | 1:09.90 | 54.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sofia Newham |
Co Wakefield |
56.20 |
56.20 |
6.0 |
+0.00 |
2 |
Joanna McCallum |
S Axholme |
1:03.26 |
56.72 |
5.0 |
-6.54 |
3 |
Darcie Willis |
Rotherham |
1:01.81 |
58.22 |
4.0 |
-3.59 |
4 |
Hannah Croker |
Rotherham |
1:00.52 |
1:00.88 |
3.0 |
+0.36 |
5 |
Emily Potts |
Tigers |
1:08.81 |
1:01.56 |
2.0 |
-7.25 |
6 |
Lucy Kidd |
Rotherham |
1:02.66 |
1:02.17 |
1.0 |
-0.49 |
7 |
Freya McKeating |
Selby |
1:07.22 |
1:03.54 |
|
-3.68 |
8 |
Daisy Evers |
Dearne Vy |
1:09.80 |
1:08.31 |
|
-1.49 |
9 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Megan Checkley |
Kippax |
1:10.58 |
1:10.53 |
6.0 |
-0.05 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Greta Highfield |
Rossington |
56.38 |
53.50 |
|
-2.88 |
2 |
Elizabeth Ellis |
Armthorpe |
1:00.53 |
55.31 |
|
-5.22 |
3 |
Millie Heaton |
Sheffield Cty |
1:15.00 |
58.90 |
|
-16.10 |
4 |
Amelia Wilkinson |
S Axholme |
NT |
1:06.76 |
|
npt |
5 |
Georgia Sutherland |
Tigers |
NT |
1:08.21 |
|
npt |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Eva Phillipson |
7.4 Leg movements not on the same plane - Breast |
|
Melissa Connolly |
7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks - Breast |
|
Lauren Blanchard |
7.4 Leg movements not simultaneous (alternating leg movement) - Breast |
|
Vikki Blakeborough |
7.6 Did not finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated - Breast |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Esme Lancaster |
Adwick |
49.50 |
48.56 |
6.0 |
-0.94 |
2 |
Emma Shaw |
Sheffield Cty |
50.81 |
50.89 |
5.0 |
+0.08 |
3 |
Kate Cooper |
Rotherham |
53.50 |
51.21 |
4.0 |
-2.29 |
4 |
Daisy Purchase |
Tigers |
53.08 |
51.56 |
3.0 |
-1.52 |
5 |
Imogen Bradley |
Dearne Vy |
49.12 |
51.72 |
2.0 |
+2.60 |
6 |
Tegan Fletcher |
Co Wakefield |
52.52 |
51.96 |
1.0 |
-0.56 |
7 |
Ella Muncaster |
Adwick |
52.23 |
51.97 |
|
-0.26 |
8 |
Emily Edwards |
Sheffield Cty |
51.89 |
52.01 |
|
+0.12 |
9 |
Sienna England-White |
Skegness |
52.40 |
52.45 |
|
+0.05 |
10 |
Stephanie Radatz |
Sheffield Cty |
53.01 |
53.06 |
|
+0.05 |
11 |
Erin Napier |
Rossington |
54.04 |
53.10 |
|
-0.94 |
12 |
Melissa Moreno |
Armthorpe |
53.61 |
53.28 |
|
-0.33 |
13 |
Lucy Clements |
Rotherham |
53.16 |
53.51 |
|
+0.35 |
14 |
Melissa Hanson |
Bo Barnsley |
53.80 |
57.12 |
|
+3.32 |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thea Clark |
Barracudas |
57.33 |
55.22 |
6.0 |
-2.11 |
2 |
Eluned Owen |
Barracudas |
55.09 |
55.38 |
5.0 |
+0.29 |
3 |
Tia Plumtree |
Rotherham |
NT |
55.73 |
4.0 |
npt |
4 |
Isabel Dearden |
Rotherham |
55.28 |
55.78 |
3.0 |
+0.50 |
5 |
Eva Scaife |
Barracudas |
55.73 |
55.96 |
2.0 |
+0.23 |
6 |
Jessica Dainty |
Rotherham |
59.61 |
56.41 |
1.0 |
-3.20 |
7 |
Alice Broadley |
Co Wakefield |
1:02.15 |
57.11 |
|
-5.04 |
8 |
Sophia Pashley |
Rotherham |
58.16 |
57.90 |
|
-0.26 |
9 |
Isabeau Snee |
Bo Barnsley |
59.30 |
58.43 |
|
-0.87 |
10 |
Maicie Laszkowicz |
Adwick |
1:03.80 |
58.84 |
|
-4.96 |
11 |
Natalia Bradwell |
S Axholme |
57.05 |
58.87 |
|
+1.82 |
12 |
Emily Scaife |
Rotherham |
1:02.50 |
59.07 |
|
-3.43 |
13 |
Alice Moore |
Selby |
1:04.75 |
59.37 |
|
-5.38 |
14 |
Amelia Longden |
Dearne Vy |
59.10 |
59.50 |
|
+0.40 |
15 |
Niamh Allen |
Adwick |
1:09.31 |
1:01.35 |
|
-7.96 |
16 |
Amelia Paul |
Adwick |
1:08.30 |
1:01.54 |
|
-6.76 |
17 |
Caitlin Weir |
S Axholme |
NT |
1:04.50 |
|
npt |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Meagan White |
Armthorpe |
48.95 |
47.57 |
|
-1.38 |
2 |
Sophie Radatz |
Sheffield Cty |
48.97 |
47.87 |
|
-1.10 |
3 |
Jessica Wheaton |
Skegness |
50.75 |
47.88 |
|
-2.87 |
4 |
Dzulija Karnevska |
Armthorpe |
49.95 |
48.39 |
|
-1.56 |
5 |
Lily Waters |
Bo Barnsley |
1:08.08 |
49.27 |
|
-18.81 |
6 |
Neve Booth |
Bo Barnsley |
54.75 |
52.36 |
|
-2.39 |
7 |
Daniella Milner |
S Axholme |
55.89 |
53.92 |
|
-1.97 |
10 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Martha Gallagher |
7.4 Leg movements not on the same plane - Breast |
|
Jessica Grundy |
7.6 Did not touch with both hands or touch not simultaneous at turn - Breast |
Event 208 Boys 11/12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
11/12yrs |
B | 38.50 | C | 43.50 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Benzies |
Retford |
40.28 |
39.26 |
6.0 |
-1.02 |
2 |
Ben Swift |
Kippax |
38.98 |
39.89 |
5.0 |
+0.91 |
3 |
Sam Honeybone |
Armthorpe |
38.63 |
40.00 |
4.0 |
+1.37 |
4 |
Charlie Heaton |
Sheffield Cty |
42.68 |
40.77 |
3.0 |
-1.91 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Dominic Tasker-Meachen |
Dearne Vy |
43.97 |
43.63 |
6.0 |
-0.34 |
2 |
Tom Harris |
Armthorpe |
45.48 |
44.64 |
5.0 |
-0.84 |
3 |
Jacob Wassell |
Rotherham |
48.38 |
44.65 |
4.0 |
-3.73 |
4 |
Harvey Symons |
Co Wakefield |
44.60 |
44.88 |
3.0 |
+0.28 |
5 |
Benjamin Kirk |
Sheffield Cty |
46.85 |
45.26 |
2.0 |
-1.59 |
6 |
Harrison Nixon |
S Axholme |
47.48 |
45.53 |
1.0 |
-1.95 |
7 |
Thomas Taverner |
Dearne Vy |
50.08 |
48.65 |
|
-1.43 |
8 |
Leo Maloigne |
S Axholme |
49.14 |
48.73 |
|
-0.41 |
9 |
Rohan Addlesee |
S Axholme |
59.02 |
59.67 |
|
+0.65 |
10 |
Callum Cadman |
Bo Barnsley |
1:04.30 |
1:05.27 |
|
+0.97 |
11 |
Matteo Califano |
Kippax |
NT |
1:08.70 |
|
npt |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Harry Hanson |
Rotherham |
46.11 |
41.17 |
|
-4.94 |
2 |
Oliver Gillott |
Dronfield |
45.69 |
41.30 |
|
-4.39 |
3 |
Luke Booth |
Rotherham |
44.10 |
42.01 |
|
-2.09 |
4 |
Jack Torrington |
Adwick |
48.81 |
42.20 |
|
-6.61 |
Event 209 Girls 13/14 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13/14yrs |
B | 33.50 | C | 37.50 |
|
13-14 yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ellie Jackson |
Rossington |
33.49 |
32.43 |
6.0 |
-1.06 |
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Amy Checkley |
Kippax |
34.19 |
33.64 |
6.0 |
-0.55 |
2 |
Georgia Clarke |
Bo Barnsley |
33.50 |
33.84 |
5.0 |
+0.34 |
3 |
Leah Verity |
Kippax |
34.76 |
34.27 |
4.0 |
-0.49 |
4 |
Evie Gregory |
Bo Barnsley |
35.97 |
34.98 |
3.0 |
-0.99 |
5 |
Alanna Ibbeson |
Bo Barnsley |
34.13 |
35.34 |
2.0 |
+1.21 |
6 |
Anna Gleeson |
Sheffield Cty |
35.60 |
35.48 |
1.0 |
-0.12 |
7 |
Jessica Ford |
Bo Barnsley |
35.88 |
35.51 |
|
-0.37 |
8 |
Lily Martin |
Bo Barnsley |
35.20 |
35.81 |
|
+0.61 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Talia Fletcher |
Co Wakefield |
38.06 |
38.79 |
6.0 |
+0.73 |
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Molly Chambers |
Dearne Vy |
33.50 |
30.92 |
|
-2.58 |
2 |
Alicia Cole |
Dearne Vy |
33.50 |
31.64 |
|
-1.86 |
3 |
Cerys Watkins |
Adwick |
33.50 |
32.09 |
|
-1.41 |
4 |
Mae Bentley |
Adwick |
33.50 |
33.41 |
|
-0.09 |
5 |
Isobel Reuber |
Sheffield Cty |
38.95 |
34.26 |
|
-4.69 |
6 |
Amy Jerram |
Rotherham |
39.27 |
36.29 |
|
-2.98 |
7 |
Isobel Cullen |
Co Wakefield |
37.67 |
36.60 |
|
-1.07 |
13-14 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Kasey Cammoile |
Did Not Compete |
Event 210 Boys 15 & Over 50m Butterfly
|
Cut-offs |
15/109yrs |
B | 31.00 | C | 35.00 |
|
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joshua McDowell |
New Earswick |
33.36 |
31.72 |
6.0 |
-1.64 |
2 |
Nathan Billingham |
Bo Barnsley |
33.49 |
32.02 |
5.0 |
-1.47 |
3 |
Nathan Williams |
Adwick |
32.05 |
32.06 |
4.0 |
+0.01 |
4 |
Isaac Dickinson |
Sheffield Cty |
32.26 |
32.91 |
3.0 |
+0.65 |
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex White |
Rotherham |
36.47 |
37.27 |
6.0 |
+0.80 |
15 yrs & Over Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Drew Metcalfe |
Bo Barnsley |
37.27 |
30.23 |
|
-7.04 |
Event 211 Girls 9/10 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
9yrs | 10yrs |
B | 42.90 | 37.50 | C | 53.90 | 43.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sylvie Radatz |
Sheffield Cty |
46.50 |
43.02 |
6.0 |
-3.48 |
2 |
Joanna McCallum |
S Axholme |
46.03 |
44.52 |
5.0 |
-1.51 |
3 |
Hannah Croker |
Rotherham |
49.15 |
45.02 |
4.0 |
-4.13 |
4 |
Darcie Willis |
Rotherham |
50.19 |
46.09 |
3.0 |
-4.10 |
5 |
Sofia Newham |
Co Wakefield |
43.20 |
47.25 |
2.0 |
+4.05 |
6 |
Daisy Evers |
Dearne Vy |
51.78 |
47.34 |
1.0 |
-4.44 |
7 |
Freya McKeating |
Selby |
53.39 |
51.54 |
|
-1.85 |
8 |
Lucy Kidd |
Rotherham |
52.70 |
52.86 |
|
+0.16 |
9 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Amelia Wilkinson |
S Axholme |
NT |
54.14 |
6.0 |
npt |
2 |
Lauren Blanchard |
Co Wakefield |
55.05 |
54.95 |
5.0 |
-0.10 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Sophie Martin |
Sheffield Cty |
43.60 |
39.67 |
|
-3.93 |
2 |
Elizabeth Ellis |
Armthorpe |
44.26 |
40.16 |
|
-4.10 |
3 |
Rose Keefe |
Spa Askern |
43.32 |
41.86 |
|
-1.46 |
4 |
Hannah Worsdall |
Rotherham |
43.02 |
42.08 |
|
-0.94 |
5 |
Greta Highfield |
Rossington |
46.08 |
42.71 |
|
-3.37 |
6 |
Sophieanne Twineham |
Barracudas |
55.00 |
46.66 |
|
-8.34 |
7 |
Eva Phillipson |
S Axholme |
NT |
46.80 |
|
npt |
8 |
Vikki Blakeborough |
Tigers |
1:02.00 |
49.46 |
|
-12.54 |
9 |
Erin Potts |
Tigers |
58.73 |
50.48 |
|
-8.25 |
10 |
Megan Checkley |
Kippax |
54.12 |
50.83 |
|
-3.29 |
11 |
Georgia Sutherland |
Tigers |
NT |
51.72 |
|
npt |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Millie Heaton |
5.2 Did- not touch wall at the turn or finish - Free |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Erin Napier |
Rossington |
39.90 |
38.19 |
6.0 |
-1.71 |
2 |
Meagan White |
Armthorpe |
38.34 |
38.39 |
5.0 |
+0.05 |
3 |
Sienna England-White |
Skegness |
37.50 |
38.42 |
4.0 |
+0.92 |
4 |
Dzulija Karnevska |
Armthorpe |
39.01 |
38.58 |
3.0 |
-0.43 |
5 |
Ella Muncaster |
Adwick |
39.59 |
38.89 |
2.0 |
-0.70 |
6 |
Emma Shaw |
Sheffield Cty |
39.74 |
39.35 |
1.0 |
-0.39 |
7 |
Sophie Radatz |
Sheffield Cty |
39.04 |
39.71 |
|
+0.67 |
8 |
Neve Booth |
Bo Barnsley |
40.30 |
39.88 |
|
-0.42 |
9 |
Jessica Dainty |
Rotherham |
42.34 |
40.68 |
|
-1.66 |
10 |
Niamh Allen |
Adwick |
42.58 |
40.83 |
|
-1.75 |
11 |
Stephanie Radatz |
Sheffield Cty |
40.99 |
40.84 |
|
-0.15 |
12 |
Lucy Clements |
Rotherham |
41.29 |
41.15 |
|
-0.14 |
13 |
Emily Edwards |
Sheffield Cty |
42.31 |
41.41 |
|
-0.90 |
14 |
Sophia Pashley |
Rotherham |
41.43 |
42.11 |
|
+0.68 |
15 |
Tegan Fletcher |
Co Wakefield |
41.20 |
42.15 |
|
+0.95 |
16 |
Kate Cooper |
Rotherham |
43.40 |
42.26 |
|
-1.14 |
17 |
Eluned Owen |
Barracudas |
43.26 |
42.80 |
|
-0.46 |
18 |
Thea Clark |
Barracudas |
41.37 |
42.99 |
|
+1.62 |
19 |
Melissa Hanson |
Bo Barnsley |
41.20 |
44.59 |
|
+3.39 |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lily Waters |
Bo Barnsley |
57.39 |
43.84 |
6.0 |
-13.55 |
2 |
Amelia Paul |
Adwick |
50.02 |
45.07 |
5.0 |
-4.95 |
3 |
Tia Plumtree |
Rotherham |
NT |
45.49 |
4.0 |
npt |
4 |
Daniella Milner |
S Axholme |
45.82 |
45.64 |
3.0 |
-0.18 |
5 |
Imogen Newman |
Skegness |
59.64 |
46.49 |
2.0 |
-13.15 |
6 |
Emily Scaife |
Rotherham |
48.55 |
46.61 |
1.0 |
-1.94 |
7 |
Isabel Dearden |
Rotherham |
48.11 |
46.75 |
|
-1.36 |
8 |
Martha Gallagher |
Sheffield Cty |
52.00 |
47.14 |
|
-4.86 |
9 |
Alice Broadley |
Co Wakefield |
54.50 |
47.97 |
|
-6.53 |
10 |
Kate Neal |
Kippax |
47.31 |
49.89 |
|
+2.58 |
11 |
Alice Moore |
Selby |
54.87 |
50.53 |
|
-4.34 |
12 |
Caitlin Weir |
S Axholme |
NT |
50.88 |
|
npt |
13 |
Jessica Grundy |
Tigers |
1:01.00 |
52.05 |
|
-8.95 |
14 |
Isabeau Snee |
Bo Barnsley |
55.70 |
52.29 |
|
-3.41 |
15 |
Natalia Bradwell |
S Axholme |
50.10 |
52.68 |
|
+2.58 |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Imogen Bradley |
Dearne Vy |
37.50 |
35.95 |
|
-1.55 |
2 |
Jessica Wheaton |
Skegness |
38.23 |
36.28 |
|
-1.95 |
3 |
Esme Lancaster |
Adwick |
37.50 |
36.50 |
|
-1.00 |
4 |
Phoebe Jerram |
Rotherham |
39.47 |
37.07 |
|
-2.40 |
5 |
Daisy Purchase |
Tigers |
37.50 |
37.28 |
|
-0.22 |
6 |
Maicie Laszkowicz |
Adwick |
45.12 |
41.76 |
|
-3.36 |
7 |
Melissa Moreno |
Armthorpe |
45.19 |
41.78 |
|
-3.41 |
8 |
Amelia Longden |
Dearne Vy |
43.60 |
42.40 |
|
-1.20 |
9 |
Eva Scaife |
Barracudas |
44.92 |
42.98 |
|
-1.94 |
10 |
Grace Messenger |
Co Wakefield |
46.24 |
43.40 |
|
-2.84 |
Event 212 Boys 11/12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
11/12yrs |
B | 36.50 | C | 41.50 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joseph Jubb |
Rotherham |
37.38 |
37.84 |
6.0 |
+0.46 |
2 |
Harry Benzies |
Retford |
38.44 |
38.15 |
5.0 |
-0.29 |
3 |
Ben Swift |
Kippax |
39.03 |
39.16 |
4.0 |
+0.13 |
4 |
Sam Honeybone |
Armthorpe |
40.67 |
39.31 |
3.0 |
-1.36 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Oliver Gillott |
Dronfield |
44.81 |
41.70 |
6.0 |
-3.11 |
2 |
Jack Torrington |
Adwick |
43.75 |
44.22 |
5.0 |
+0.47 |
3 |
Benjamin Kirk |
Sheffield Cty |
45.81 |
44.79 |
4.0 |
-1.02 |
4 |
Tom Harris |
Armthorpe |
48.51 |
46.86 |
3.0 |
-1.65 |
5 |
Harrison Nixon |
S Axholme |
52.41 |
50.41 |
2.0 |
-2.00 |
6 |
Leo Maloigne |
S Axholme |
55.74 |
57.86 |
1.0 |
+2.12 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Toby Clausen |
Barracudas |
51.58 |
38.32 |
|
-13.26 |
2 |
Charlie Heaton |
Sheffield Cty |
42.07 |
40.25 |
|
-1.82 |
3 |
Luke Booth |
Rotherham |
44.44 |
41.07 |
|
-3.37 |
4 |
Jacob Wassell |
Rotherham |
45.27 |
41.28 |
|
-3.99 |
11-12 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Matteo Califano |
8.2 Arms not brought forward over the water - Fly |
|
Rohan Addlesee |
8.2 Arms not brought forward over the water - Fly |
|
Callum Cadman |
8.2 Arms not brought forward over the water - Fly |
Event 213 Girls 13/14 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13/14yrs |
B | 36.50 | C | 40.50 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alicia Cole |
Dearne Vy |
37.57 |
38.07 |
6.0 |
+0.50 |
2 |
Cerys Watkins |
Adwick |
39.95 |
39.13 |
5.0 |
-0.82 |
3 |
Georgia Clarke |
Bo Barnsley |
38.95 |
39.33 |
4.0 |
+0.38 |
4 |
Amy Checkley |
Kippax |
39.16 |
39.62 |
3.0 |
+0.46 |
5 |
Mae Bentley |
Adwick |
37.78 |
40.15 |
2.0 |
+2.37 |
6 |
Ellie Jackson |
Rossington |
40.40 |
41.34 |
1.0 |
+0.94 |
7 |
Kate Shaw |
Sheffield Cty |
40.22 |
42.66 |
|
+2.44 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Isobel Reuber |
Sheffield Cty |
42.37 |
41.74 |
6.0 |
-0.63 |
2 |
Lily Martin |
Bo Barnsley |
43.60 |
42.38 |
5.0 |
-1.22 |
3 |
Evie Gregory |
Bo Barnsley |
44.20 |
42.40 |
4.0 |
-1.80 |
4 |
Amy Jerram |
Rotherham |
44.06 |
42.43 |
3.0 |
-1.63 |
5 |
Anna Gleeson |
Sheffield Cty |
41.52 |
43.04 |
2.0 |
+1.52 |
6 |
Leah Verity |
Kippax |
43.27 |
43.15 |
1.0 |
-0.12 |
7 |
Jessica Ford |
Bo Barnsley |
46.70 |
43.50 |
|
-3.20 |
8 |
Alanna Ibbeson |
Bo Barnsley |
42.45 |
43.53 |
|
+1.08 |
9 |
Isobel Cullen |
Co Wakefield |
44.07 |
44.39 |
|
+0.32 |
10 |
Talia Fletcher |
Co Wakefield |
45.68 |
44.65 |
|
-1.03 |
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Molly Chambers |
Dearne Vy |
36.55 |
35.24 |
|
-1.31 |
13-14 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Kasey Cammoile |
Did Not Compete |
Event 214 Boys 15 & Over 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
15/109yrs |
B | 34.00 | C | 38.00 |
|
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Nathan Williams |
Adwick |
34.59 |
34.43 |
6.0 |
-0.16 |
2 |
Nathan Billingham |
Bo Barnsley |
35.30 |
36.09 |
5.0 |
+0.79 |
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Webster |
Skegness |
38.45 |
38.27 |
6.0 |
-0.18 |
2 |
Isaac Dickinson |
Sheffield Cty |
39.08 |
38.68 |
5.0 |
-0.40 |
3 |
Alex White |
Rotherham |
45.35 |
41.84 |
4.0 |
-3.51 |
4 |
Cody Elms |
Skegness |
44.37 |
43.40 |
3.0 |
-0.97 |
Event 215 Girls 9/10 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
9yrs | 10yrs |
B | 48.40 | 42.50 | C | 59.90 | 48.50 |
|
9 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sophie Martin |
Sheffield Cty |
52.64 |
49.00 |
6.0 |
-3.64 |
2 |
Elizabeth Ellis |
Armthorpe |
50.27 |
51.82 |
5.0 |
+1.55 |
3 |
Greta Highfield |
Rossington |
56.70 |
52.19 |
4.0 |
-4.51 |
4 |
Hannah Worsdall |
Rotherham |
52.27 |
52.25 |
3.0 |
-0.02 |
5 |
Darcie Willis |
Rotherham |
59.00 |
57.21 |
2.0 |
-1.79 |
9 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Croker |
Rotherham |
1:12.34 |
1:01.98 |
6.0 |
-10.36 |
2 |
Lucy Kidd |
Rotherham |
1:03.16 |
1:05.32 |
5.0 |
+2.16 |
3 |
Megan Checkley |
Kippax |
1:13.95 |
1:08.94 |
4.0 |
-5.01 |
9 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joanna McCallum |
S Axholme |
NT |
52.79 |
|
npt |
2 |
Daisy Evers |
Dearne Vy |
1:02.08 |
54.88 |
|
-7.20 |
3 |
Rose Keefe |
Spa Askern |
NT |
57.80 |
|
npt |
4 |
Eva Phillipson |
S Axholme |
NT |
59.60 |
|
npt |
9 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Amelia Wilkinson |
8.3 Alternating movement of legs - Fly |
10 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emma Shaw |
Sheffield Cty |
46.67 |
43.49 |
6.0 |
-3.18 |
2 |
Jessica Dainty |
Rotherham |
43.51 |
44.42 |
5.0 |
+0.91 |
3 |
Phoebe Jerram |
Rotherham |
45.92 |
44.86 |
4.0 |
-1.06 |
4 |
Ella Muncaster |
Adwick |
45.88 |
44.99 |
3.0 |
-0.89 |
5 |
Imogen Bradley |
Dearne Vy |
47.39 |
48.03 |
2.0 |
+0.64 |
6 |
Tegan Fletcher |
Co Wakefield |
47.88 |
48.70 |
1.0 |
+0.82 |
7 |
Sienna England-White |
Skegness |
47.00 |
50.72 |
|
+3.72 |
8 |
Melissa Hanson |
Bo Barnsley |
48.20 |
55.87 |
|
+7.67 |
10 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Melissa Moreno |
Armthorpe |
49.19 |
49.11 |
6.0 |
-0.08 |
2 |
Kate Cooper |
Rotherham |
50.82 |
49.80 |
5.0 |
-1.02 |
3 |
Lucy Clements |
Rotherham |
53.29 |
50.55 |
4.0 |
-2.74 |
4 |
Esme Lancaster |
Adwick |
48.59 |
50.72 |
3.0 |
+2.13 |
5 |
Isabel Dearden |
Rotherham |
49.00 |
50.94 |
2.0 |
+1.94 |
6 |
Sophie Radatz |
Sheffield Cty |
50.19 |
51.50 |
1.0 |
+1.31 |
7 |
Eluned Owen |
Barracudas |
1:00.00 |
51.73 |
|
-8.27 |
8 |
Eva Scaife |
Barracudas |
52.54 |
51.94 |
|
-0.60 |
9 |
Erin Napier |
Rossington |
57.38 |
51.98 |
|
-5.40 |
10 |
Niamh Allen |
Adwick |
52.00 |
51.99 |
|
-0.01 |
11 |
Emily Edwards |
Sheffield Cty |
51.76 |
52.48 |
|
+0.72 |
12 |
Sophia Pashley |
Rotherham |
51.30 |
52.52 |
|
+1.22 |
13 |
Kate Neal |
Kippax |
49.78 |
55.06 |
|
+5.28 |
14 |
Amelia Paul |
Adwick |
1:03.21 |
55.65 |
|
-7.56 |
15 |
Emily Scaife |
Rotherham |
57.33 |
56.58 |
|
-0.75 |
16 |
Alice Broadley |
Co Wakefield |
59.52 |
56.86 |
|
-2.66 |
17 |
Daniella Milner |
S Axholme |
NT |
58.81 |
|
npt |
10 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Maicie Laszkowicz |
Adwick |
51.51 |
46.23 |
|
-5.28 |
2 |
Daisy Purchase |
Tigers |
49.70 |
47.44 |
|
-2.26 |
3 |
Grace Messenger |
Co Wakefield |
53.43 |
48.10 |
|
-5.33 |
10 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Caitlin Weir |
Did Not Compete |
Event 216 Boys 11/12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
11/12yrs |
B | 33.50 | C | 38.50 |
|
11-12 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Benzies |
Retford |
34.64 |
33.53 |
6.0 |
-1.11 |
2 |
Toby Clausen |
Barracudas |
35.36 |
33.84 |
5.0 |
-1.52 |
3 |
Joseph Jubb |
Rotherham |
33.70 |
33.94 |
4.0 |
+0.24 |
4 |
Ben Swift |
Kippax |
34.08 |
34.25 |
3.0 |
+0.17 |
5 |
Luke Booth |
Rotherham |
36.20 |
34.52 |
2.0 |
-1.68 |
6 |
Jack Torrington |
Adwick |
36.50 |
34.53 |
1.0 |
-1.97 |
7 |
Sam Honeybone |
Armthorpe |
34.40 |
34.60 |
|
+0.20 |
8 |
Oliver Gillott |
Dronfield |
36.80 |
34.71 |
|
-2.09 |
9 |
Charlie Heaton |
Sheffield Cty |
34.86 |
34.74 |
|
-0.12 |
10 |
Tom Harris |
Armthorpe |
36.98 |
35.41 |
|
-1.57 |
11-12 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harrison Nixon |
S Axholme |
39.07 |
38.62 |
6.0 |
-0.45 |
2 |
Harry Hanson |
Rotherham |
41.40 |
39.26 |
5.0 |
-2.14 |
3 |
Harvey Symons |
Co Wakefield |
38.68 |
39.83 |
4.0 |
+1.15 |
4 |
Dominic Tasker-Meachen |
Dearne Vy |
39.53 |
40.61 |
3.0 |
+1.08 |
5 |
Thomas Taverner |
Dearne Vy |
41.59 |
41.00 |
2.0 |
-0.59 |
6 |
Leo Maloigne |
S Axholme |
43.96 |
44.32 |
1.0 |
+0.36 |
7 |
Rohan Addlesee |
S Axholme |
48.79 |
48.63 |
|
-0.16 |
8 |
Matteo Califano |
Kippax |
NT |
52.29 |
|
npt |
9 |
Callum Cadman |
Bo Barnsley |
55.20 |
58.75 |
|
+3.55 |
11-12 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Jacob Wassell |
Rotherham |
39.60 |
35.57 |
|
-4.03 |
2 |
Benjamin Kirk |
Sheffield Cty |
39.56 |
36.75 |
|
-2.81 |
Event 217 Girls 13/14 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13/14yrs |
B | 42.00 | C | 46.00 |
|
13-14 yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jessica Ford |
Bo Barnsley |
42.00 |
42.20 |
6.0 |
+0.20 |
2 |
Leah Verity |
Kippax |
43.19 |
42.31 |
5.0 |
-0.88 |
3 |
Mae Bentley |
Adwick |
43.87 |
43.11 |
4.0 |
-0.76 |
4 |
Georgia Clarke |
Bo Barnsley |
42.00 |
43.30 |
3.0 |
+1.30 |
5 |
Molly Chambers |
Dearne Vy |
43.76 |
43.51 |
2.0 |
-0.25 |
6 |
Isobel Reuber |
Sheffield Cty |
42.85 |
44.16 |
1.0 |
+1.31 |
7 |
Amy Checkley |
Kippax |
44.59 |
44.40 |
|
-0.19 |
8 |
Ellie Jackson |
Rossington |
43.07 |
45.21 |
|
+2.14 |
13-14 yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kate Shaw |
Sheffield Cty |
48.09 |
47.82 |
6.0 |
-0.27 |
2 |
Anna Gleeson |
Sheffield Cty |
47.30 |
48.36 |
5.0 |
+1.06 |
3 |
Talia Fletcher |
Co Wakefield |
50.04 |
48.56 |
4.0 |
-1.48 |
4 |
Lily Martin |
Bo Barnsley |
49.30 |
48.73 |
3.0 |
-0.57 |
5 |
Alanna Ibbeson |
Bo Barnsley |
47.84 |
50.01 |
2.0 |
+2.17 |
6 |
Isobel Cullen |
Co Wakefield |
52.96 |
52.38 |
1.0 |
-0.58 |
13-14 yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
|
Alicia Cole |
|
1 |
Cerys Watkins |
Adwick |
42.05 |
39.31 |
|
-2.74 |
13-14 yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Kasey Cammoile |
Did Not Compete |
Event 218 Boys 15 & Over 50m Backstroke
|
Cut-offs |
15/109yrs |
B | 31.00 | C | 35.00 |
|
15 yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Isaac Dickinson |
Sheffield Cty |
34.45 |
33.95 |
6.0 |
-0.50 |
15 yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joshua McDowell |
New Earswick |
39.12 |
35.83 |
6.0 |
-3.29 |
2 |
Alex White |
Rotherham |
39.42 |
37.39 |
5.0 |
-2.03 |
15 yrs & Over Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Nathan Williams |
Adwick |
35.63 |
33.99 |
|
-1.64 |