|
Event 103 Girls 13, 14, 15+ yrs 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 2:36.70 | 2:33.50 | 2:30.00 | B | 2:58.50 | 2:52.00 | 2:47.60 | C | 3:15.00 | 3:08.00 | 3:00.00 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Annie Wilson |
South Axholm |
2:46.62 |
2:54.36 |
6.0 |
+7.74 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Hannah Barker |
6.5 Turn not performed immediately |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Poppy Livingstone |
Did Not Compete |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
2:45.16 |
2:47.74 |
6.0 |
+2.58 |
Event 104 Boys 9,10,11 & 12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 41.10 | 37.30 | 34.80 | B | 46.20 | 42.00 | 39.20 | C | 52.00 | 47.00 | 44.10 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Oliver Crow |
South Axholm |
52.84 |
52.34 |
1.0 |
-0.50 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Buttrick |
South Axholm |
45.03 |
41.85 |
6.0 |
-3.18 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sam Forster |
South Axholm |
1:03.55 |
49.14 |
6.0 |
-14.41 |
2 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
55.45 |
56.09 |
5.0 |
+0.64 |
Event 105 Girls 10, 11, 12 yrs 100m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 1:27.30 | 1:20.30 | 1:17.00 | B | 1:42.00 | 1:33.00 | 1:28.70 | C | 1:55.00 | 1:46.00 | 1:39.50 |
|
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
2:33.53 |
2:16.82 |
5.0 |
-16.71 |
Event 106 Boys 13, 14, 15+ yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 36.10 | 34.50 | 32.00 | B | 40.60 | 38.80 | 37.00 | C | 45.50 | 43.50 | 41.50 |
|
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
38.10 |
38.37 |
6.0 |
+0.27 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Thomas Crow |
South Axholm |
41.62 |
41.30 |
4.0 |
-0.32 |
Event 107 Girls 13, 14, 15+ yrs 100m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 1:05.00 | 1:03.00 | 1:01.00 | B | 1:13.80 | 1:12.00 | 1:10.80 | C | 1:21.00 | 1:18.00 | 1:14.50 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Annie Wilson |
South Axholm |
1:12.12 |
1:12.59 |
1.0 |
+0.47 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
1:26.53 |
1:25.95 |
6.0 |
-0.58 |
2 |
Hannah Barker |
South Axholm |
1:24.82 |
1:26.31 |
5.0 |
+1.49 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
1:10.92 |
1:08.92 |
5.0 |
-2.00 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Nadine Addlesee |
South Axholm |
1:41.12 |
1:34.10 |
5.0 |
-7.02 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
1:08.05 |
1:09.04 |
3.0 |
+0.99 |
Event 109 Boys 10, 11, 12 yrs 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 1:38.00 | 1:30.50 | 1:24.80 | B | 1:56.30 | 1:45.80 | 1:37.00 | C | 2:13.00 | 1:59.00 | 1:50.50 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Oliver Crow |
South Axholm |
2:15.07 |
2:20.83 |
5.0 |
+5.76 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sam Forster |
South Axholm |
NT |
1:56.39 |
6.0 |
npt |
2 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
2:20.99 |
2:18.03 |
5.0 |
-2.96 |
Event 110 Girls 10, 11, 12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 35.20 | 32.40 | 31.20 | B | 39.60 | 36.50 | 35.10 | C | 44.60 | 41.00 | 39.50 |
|
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
43.52 |
41.52 |
4.0 |
-2.00 |
7 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
47.95 |
43.96 |
|
-3.99 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Georgia Drury |
South Axholm |
1:07.52 |
1:08.89 |
5.0 |
+1.37 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
44.85 |
46.59 |
2.0 |
+1.74 |
Event 111 Boys 13, 14, 15+ yrs 100m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 1:09.00 | 1:05.20 | 1:03.00 | B | 1:19.20 | 1:14.80 | 1:11.00 | C | 1:29.10 | 1:23.50 | 1:19.00 |
|
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:20.02 |
1:16.43 |
6.0 |
-3.59 |
3 |
Thomas Crow |
South Axholm |
1:25.84 |
1:21.35 |
4.0 |
-4.49 |
Event 112 Girls 13, 14, 15+ yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 34.00 | 33.60 | 33.20 | B | 38.30 | 37.80 | 37.40 | C | 43.00 | 42.60 | 41.90 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Annie Wilson |
South Axholm |
35.36 |
36.27 |
6.0 |
+0.91 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Hannah Barker |
South Axholm |
41.73 |
43.43 |
5.0 |
+1.70 |
4 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
43.18 |
44.77 |
3.0 |
+1.59 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
37.10 |
37.16 |
5.0 |
+0.06 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Nadine Addlesee |
South Axholm |
51.64 |
51.83 |
6.0 |
+0.19 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
34.24 |
34.38 |
6.0 |
+0.14 |
Event 113 Boys 9,10,11 & 12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 39.00 | 35.90 | 33.30 | B | 43.90 | 40.40 | 37.50 | C | 49.50 | 45.50 | 42.40 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Oliver Crow |
South Axholm |
1:00.78 |
58.39 |
1.0 |
-2.39 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Buttrick |
South Axholm |
43.00 |
43.18 |
6.0 |
+0.18 |
2 |
Sam Forster |
South Axholm |
NT |
56.16 |
5.0 |
npt |
3 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
1:01.60 |
58.36 |
4.0 |
-3.24 |
Event 114 Girls 10, 11, 12 yrs 100m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 1:26.60 | 1:20.40 | 1:16.00 | B | 1:40.00 | 1:32.00 | 1:27.10 | C | 1:56.00 | 1:44.00 | 1:38.00 |
|
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
1:55.93 |
1:48.37 |
6.0 |
-7.56 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
2:11.10 |
2:10.11 |
5.0 |
-0.99 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
NT |
1:46.02 |
6.0 |
npt |
Event 115 Boys 13, 14, 15+ yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 28.90 | 27.80 | 26.00 | B | 32.50 | 31.30 | 30.00 | C | 36.60 | 35.00 | 33.60 |
|
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Thomas Crow |
South Axholm |
29.88 |
30.47 |
5.0 |
+0.59 |
3 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
29.37 |
30.96 |
4.0 |
+1.59 |
Event 116 Girls 13, 14, 15+ yrs 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 1:23.00 | 1:20.30 | 1:18.50 | B | 1:33.80 | 1:28.80 | 1:26.50 | C | 1:47.00 | 1:41.00 | 1:36.50 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Annie Wilson |
South Axholm |
1:24.03 |
1:29.92 |
5.0 |
+5.89 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
1:51.59 |
1:48.13 |
6.0 |
-3.46 |
2 |
Hannah Barker |
South Axholm |
1:44.99 |
1:48.72 |
5.0 |
+3.73 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
1:31.32 |
1:35.14 |
3.0 |
+3.82 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
1:25.19 |
1:27.54 |
6.0 |
+2.35 |
Event 118 Boys 10, 11, 12 yrs 100m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 1:15.50 | 1:11.20 | 1:06.90 | B | 1:30.30 | 1:23.40 | 1:16.40 | C | 1:44.00 | 1:35.00 | 1:26.00 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Oliver Crow |
South Axholm |
1:47.58 |
1:49.05 |
3.0 |
+1.47 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Buttrick |
South Axholm |
1:38.05 |
1:28.09 |
6.0 |
-9.96 |
2 |
Sam Forster |
South Axholm |
1:41.33 |
1:30.40 |
5.0 |
-10.93 |
5 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
1:40.87 |
1:40.60 |
2.0 |
-0.27 |
Event 119 Girls 10, 11, 12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 45.60 | 41.70 | 39.50 | B | 51.30 | 47.00 | 44.50 | C | 57.70 | 52.70 | 50.00 |
|
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
54.55 |
53.55 |
3.0 |
-1.00 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
1:06.63 |
1:03.45 |
2.0 |
-3.18 |
7 |
Georgia Drury |
South Axholm |
1:10.54 |
1:13.18 |
|
+2.64 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
57.39 |
58.53 |
1.0 |
+1.14 |
Event 120 Boys 13, 14, 15+ yrs 100m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 1:10.20 | 1:06.70 | 1:04.20 | B | 1:19.90 | 1:14.90 | 1:11.50 | C | 1:28.50 | 1:22.50 | 1:18.00 |
|
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Crow |
South Axholm |
1:11.23 |
1:13.05 |
6.0 |
+1.82 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:21.59 |
1:21.09 |
5.0 |
-0.50 |
Event 121 Girls 13, 14, 15+ yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 32.90 | 32.10 | 31.40 | B | 37.00 | 36.20 | 35.30 | C | 41.60 | 40.70 | 39.80 |
|
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
42.68 |
40.95 |
1.0 |
-1.73 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Barker |
South Axholm |
42.96 |
44.29 |
6.0 |
+1.33 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
37.77 |
36.66 |
6.0 |
-1.11 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Nadine Addlesee |
South Axholm |
NT |
54.52 |
6.0 |
npt |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
8 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
33.70 |
35.07 |
|
+1.37 |
Event 201 Boys 11 & 12 yrs 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
11 | 12 | A | 2:50.00 | 2:41.00 | B | 3:22.30 | 3:06.80 | C | 3:55.00 | 3:30.80 |
|
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Oliver Crow |
9.2 Incorrect medley relay stroke order i.e. (Back Breast Fly Free) |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
4:18.55 |
4:28.72 |
5.0 |
+10.17 |
Event 202 Girls 9 & 10 yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
10 | A | 1:29.60 | B | 1:40.80 | C | 1:53.40 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
1:33.25 |
1:31.96 |
6.0 |
-1.29 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
1:50.54 |
1:51.57 |
2.0 |
+1.03 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Amelia Wilkinson |
8.2 Arms not brought forward simultaneously |
|
Elodie Maloigne |
8.3 Alternating movement of legs |
Event 203 Boys 13, 14, 15+ yrs 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 2:33.20 | 2:26.00 | 2:19.00 | B | 2:53.30 | 2:43.40 | 2:35.80 | C | 3:13.10 | 2:59.00 | 2:51.20 |
|
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Oliver Buttrick |
South Axholm |
2:53.84 |
2:41.81 |
5.0 |
-12.03 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Crow |
South Axholm |
2:46.39 |
2:43.85 |
6.0 |
-2.54 |
2 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
2:52.55 |
2:52.58 |
5.0 |
+0.03 |
Event 204 Girls 9,10,11 & 12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 40.10 | 36.60 | 35.30 | B | 45.20 | 41.20 | 39.80 | C | 50.70 | 46.00 | 44.60 |
|
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
44.61 |
45.70 |
6.0 |
+1.09 |
5 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
50.74 |
47.96 |
2.0 |
-2.78 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
51.52 |
53.34 |
4.0 |
+1.82 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Elodie Maloigne |
6.5 Turn not performed immediately |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Daniella Milner |
South Axholm |
50.56 |
47.88 |
4.0 |
-2.68 |
4 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
49.11 |
49.72 |
3.0 |
+0.61 |
8 |
Caitlin Weir |
South Axholm |
47.88 |
56.14 |
|
+8.26 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
36.16 |
36.25 |
6.0 |
+0.09 |
Event 206 Girls 13, 14, 15+ yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 38.10 | 37.00 | 36.20 | B | 42.90 | 41.70 | 40.80 | C | 48.10 | 46.80 | 45.70 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Annie Wilson |
South Axholm |
38.27 |
39.33 |
5.0 |
+1.06 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
50.43 |
48.77 |
6.0 |
-1.66 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Nadine Addlesee |
South Axholm |
51.83 |
54.62 |
5.0 |
+2.79 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
39.03 |
39.09 |
4.0 |
+0.06 |
Event 207 Boys 13, 14, 15+ yrs 100m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 1:03.40 | 59.90 | 57.50 | B | 1:10.50 | 1:07.20 | 1:03.90 | C | 1:17.50 | 1:13.00 | 1:09.00 |
|
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Oliver Buttrick |
South Axholm |
1:08.25 |
1:05.31 |
5.0 |
-2.94 |
3 |
Thomas Crow |
South Axholm |
1:05.61 |
1:06.72 |
4.0 |
+1.11 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:05.84 |
1:07.66 |
6.0 |
+1.82 |
Event 209 Girls 10, 11, 12 yrs 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 1:38.50 | 1:30.80 | 1:26.10 | B | 1:54.30 | 1:44.50 | 1:37.50 | C | 2:08.00 | 1:59.00 | 1:52.00 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
1:53.04 |
1:51.44 |
5.0 |
-1.60 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
2:00.36 |
2:00.12 |
4.0 |
-0.24 |
4 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
2:21.02 |
2:00.38 |
3.0 |
-20.64 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Amelia Wilkinson |
7.4 Leg movements not on the same plane |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Daniella Milner |
South Axholm |
1:57.93 |
1:50.19 |
2.0 |
-7.74 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
2:04.52 |
2:06.92 |
3.0 |
+2.40 |
6 |
Caitlin Weir |
South Axholm |
2:16.28 |
2:12.65 |
1.0 |
-3.63 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
1:35.74 |
1:33.78 |
5.0 |
-1.96 |
Event 210 Boys 10, 11, 12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 34.80 | 32.20 | 30.20 | B | 39.14 | 36.20 | 34.00 | C | 43.80 | 40.60 | 38.00 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Oliver Crow |
South Axholm |
45.40 |
46.05 |
1.0 |
+0.65 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
46.89 |
46.66 |
3.0 |
-0.23 |
Event 211 Girls 13, 14, 15+ yrs 100m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 1:13.50 | 1:10.50 | 1:10.00 | B | 1:22.30 | 1:19.20 | 1:15.70 | C | 1:31.50 | 1:27.00 | 1:20.50 |
|
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Annie Wilson |
South Axholm |
1:23.89 |
1:24.25 |
6.0 |
+0.36 |
Event 212 Boys 13, 14, 15+ yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 33.00 | 31.70 | 29.00 | B | 37.10 | 35.70 | 33.10 | C | 41.40 | 40.00 | 37.00 |
|
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Thomas Crow |
South Axholm |
32.59 |
34.08 |
5.0 |
+1.49 |
3 |
Oliver Buttrick |
South Axholm |
34.76 |
34.45 |
4.0 |
-0.31 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
35.76 |
37.34 |
6.0 |
+1.58 |
Event 213 Girls 9,10,11 & 12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 39.10 | 35.90 | 34.40 | B | 44.00 | 40.40 | 38.70 | C | 49.50 | 45.50 | 43.50 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
41.25 |
40.42 |
5.0 |
-0.83 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
1:03.06 |
53.20 |
4.0 |
-9.86 |
8 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
53.71 |
59.54 |
|
+5.83 |
10 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
59.85 |
1:06.61 |
|
+6.76 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
7 |
Daniella Milner |
South Axholm |
50.36 |
48.73 |
|
-1.63 |
10 |
Caitlin Weir |
South Axholm |
1:05.03 |
57.60 |
|
-7.43 |
11 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
1:06.42 |
1:02.70 |
|
-3.72 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
34.76 |
35.30 |
6.0 |
+0.54 |
Event 214 Boys 10, 11, 12 yrs 100m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 1:25.70 | 1:19.80 | 1:14.80 | B | 1:42.80 | 1:33.50 | 1:26.10 | C | 1:58.50 | 1:47.50 | 1:38.50 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Oliver Crow |
South Axholm |
2:06.60 |
1:56.90 |
6.0 |
-9.70 |
Event 215 Girls 13, 14, 15+ yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 30.30 | 29.40 | 28.80 | B | 34.10 | 33.10 | 32.40 | C | 38.50 | 37.00 | 36.00 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
6 |
Annie Wilson |
South Axholm |
32.74 |
33.41 |
1.0 |
+0.67 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
39.76 |
37.79 |
2.0 |
-1.97 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
32.38 |
31.76 |
3.0 |
-0.62 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Nadine Addlesee |
South Axholm |
39.82 |
40.84 |
5.0 |
+1.02 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
31.25 |
31.84 |
2.0 |
+0.59 |
Event 216 Boys 13, 14, 15+ yrs 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 1:19.20 | 1:15.50 | 1:12.00 | B | 1:29.90 | 1:24.80 | 1:21.00 | C | 1:40.00 | 1:33.50 | 1:29.00 |
|
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:27.37 |
1:31.65 |
3.0 |
+4.28 |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Thomas Crow |
7.4 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point |
Event 218 Girls 10, 11, 12 yrs 100m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 1:15.00 | 1:10.00 | 1:07.00 | B | 1:30.50 | 1:23.10 | 1:16.90 | C | 1:41.00 | 1:31.00 | 1:26.00 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
1:24.90 |
1:24.48 |
3.0 |
-0.42 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
1:42.07 |
1:36.97 |
4.0 |
-5.10 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
1:45.63 |
1:43.06 |
6.0 |
-2.57 |
5 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
2:01.03 |
1:56.39 |
2.0 |
-4.64 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
4 |
Daniella Milner |
South Axholm |
1:29.15 |
1:28.64 |
3.0 |
-0.51 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Caitlin Weir |
South Axholm |
1:40.81 |
1:44.06 |
2.0 |
+3.25 |
6 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
1:45.34 |
1:44.73 |
1.0 |
-0.61 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
1:08.61 |
1:08.74 |
6.0 |
+0.13 |
Event 219 Boys 10, 11, 12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 44.70 | 41.70 | 38.60 | B | 50.30 | 46.90 | 43.40 | C | 56.60 | 52.60 | 48.70 |
|
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Oliver Crow |
South Axholm |
1:01.05 |
1:04.04 |
2.0 |
+2.99 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
1:05.94 |
1:03.43 |
4.0 |
-2.51 |
Event 220 Girls 13, 14, 15+ yrs 100m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 1:12.50 | 1:11.20 | 1:10.00 | B | 1:22.50 | 1:18.50 | 1:16.60 | C | 1:32.50 | 1:25.00 | 1:20.00 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Annie Wilson |
South Axholm |
1:16.33 |
1:19.46 |
5.0 |
+3.13 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
1:40.32 |
1:37.19 |
6.0 |
-3.13 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
3 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
1:18.65 |
1:21.04 |
4.0 |
+2.39 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
1:15.59 |
1:16.80 |
6.0 |
+1.21 |
Event 221 Boys 13, 14, 15+ yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 31.70 | 30.20 | 28.50 | B | 35.70 | 34.00 | 32.50 | C | 40.50 | 38.00 | 36.60 |
|
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
32.10 |
31.91 |
6.0 |
-0.19 |
2 |
Oliver Buttrick |
South Axholm |
35.39 |
33.95 |
5.0 |
-1.44 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
5 |
Thomas Crow |
South Axholm |
36.50 |
37.84 |
2.0 |
+1.34 |