|
Event 101 Girls 11 & 12 yrs 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
11 | 12 | A | 2:49.40 | 2:40.70 | B | 3:17.00 | 3:06.90 | C | 3:40.00 | 3:30.00 |
|
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sophie McLure |
Tadcaster |
3:30.00 |
3:09.41 |
6.0 |
-20.59 |
2 |
Regan Baldwin |
Bev Barracud |
3:42.22 |
3:09.60 |
5.0 |
-32.62 |
3 |
Jessica Mellows |
Pocklington |
3:20.00 |
3:14.15 |
4.0 |
-5.85 |
4 |
Agnes Osborne |
Bev Barracud |
3:31.53 |
3:14.89 |
3.0 |
-16.64 |
5 |
Helena Arijs |
Kippax |
3:26.29 |
3:16.29 |
2.0 |
-10.00 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eva Scaife |
Bev Barracud |
3:42.05 |
3:17.86 |
6.0 |
-24.19 |
2 |
Lucy Housman |
Louth |
3:23.77 |
3:18.67 |
5.0 |
-5.10 |
3 |
Georgia Sutcliffe |
Bev Barracud |
3:43.00 |
3:19.09 |
4.0 |
-23.91 |
4 |
Eluned Owen |
Bev Barracud |
3:44.09 |
3:22.87 |
2.0 |
-21.22 |
5 |
Jasmine Brown |
Louth |
3:32.97 |
3:23.05 |
1.0 |
-9.92 |
6 |
Caitlin Hall |
Louth |
3:44.29 |
3:27.31 |
|
-16.98 |
7 |
Olivia Large |
Bev Barracud |
3:59.38 |
3:32.73 |
|
-26.65 |
1 |
Thea Clark |
Bev Barracud |
3:42.35 |
3:41.89 |
3.0 |
-0.46 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
2 |
Isabelle Walby |
Bev Barracud |
NT |
3:45.44 |
6.0 |
npt |
3 |
Abby Netherway |
Tadcaster |
4:10.00 |
3:48.68 |
5.0 |
-21.32 |
4 |
Sophie McAuley |
Bev Barracud |
NT |
4:11.92 |
4.0 |
npt |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Georgia Bratley |
8.2 Arms not brought forward simultaneously |
|
Georgina Gregory |
8.3 Alternating movement of legs |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Tabitha Browning |
Tadcaster |
2:58.83 |
2:46.75 |
6.0 |
-12.08 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Rebecca Shirley |
Bev Barracud |
3:20.84 |
3:08.76 |
6.0 |
-12.08 |
2 |
Sophie Warburton |
Pocklington |
3:20.00 |
3:09.74 |
5.0 |
-10.26 |
3 |
Lola Gorry |
Bev Barracud |
3:25.66 |
3:11.37 |
4.0 |
-14.29 |
4 |
Tessa Grainger |
Kippax |
3:17.42 |
3:16.46 |
3.0 |
-0.96 |
5 |
Eleanor Mackinnon |
Bev Barracud |
3:58.67 |
3:25.49 |
2.0 |
-33.18 |
6 |
Madeleine Evans |
Bev Barracud |
3:30.97 |
3:27.62 |
1.0 |
-3.35 |
7 |
Madeline Stephenson |
Bev Barracud |
NT |
3:29.69 |
|
npt |
Event 102 Boys 9 & 10 yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
10 | A | 1:28.60 | B | 1:39.70 | C | 1:52.00 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
William Taylor |
Louth |
1:31.54 |
1:34.57 |
6.0 |
+3.03 |
2 |
Reuben Moore |
Pocklington |
1:54.53 |
1:46.44 |
5.0 |
-8.09 |
3 |
Charlie Jeanes |
Louth |
1:52.75 |
1:47.41 |
4.0 |
-5.34 |
4 |
Daniel Sutcliffe |
Bev Barracud |
1:58.00 |
1:47.89 |
3.0 |
-10.11 |
5 |
George Ellis |
Louth |
2:17.20 |
2:00.24 |
2.0 |
-16.96 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Zebedee Willmington |
Did Not Compete |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joseph Pickering |
Pocklington |
1:31.55 |
1:29.32 |
6.0 |
-2.23 |
2 |
Ben Williams |
Pocklington |
NT |
1:31.46 |
5.0 |
npt |
3 |
Jasper Gibson-Cass |
Pocklington |
1:36.73 |
1:31.56 |
4.0 |
-5.17 |
4 |
Isaac Heavisides |
Pocklington |
1:35.79 |
1:33.54 |
3.0 |
-2.25 |
5 |
Alex Goldberg |
Bev Barracud |
NT |
1:38.47 |
2.0 |
npt |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Kershaw |
Kippax |
1:39.23 |
1:39.83 |
6.0 |
+0.60 |
2 |
Haydyn Swift |
Kippax |
1:50.14 |
1:40.87 |
5.0 |
-9.27 |
3 |
Matthew Quigley |
Pocklington |
1:45.00 |
1:48.55 |
4.0 |
+3.55 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex Clarkson |
Louth |
1:55.12 |
1:52.61 |
6.0 |
-2.51 |
2 |
Jack Baldwin |
Bev Barracud |
NT |
1:53.14 |
5.0 |
npt |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Jake Adams |
6.6 Not on the back at finish |
|
Alex Lewis |
8.3 Alternating movement of legs |
Event 103 Girls 13, 14, 15+ yrs 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 2:36.70 | 2:33.50 | 2:30.00 | B | 2:58.50 | 2:52.00 | 2:47.60 | C | 3:15.00 | 3:08.00 | 3:00.00 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Annie Wilson |
South Axholm |
2:46.62 |
2:54.36 |
6.0 |
+7.74 |
2 |
Megan Berry |
Bev Barracud |
3:03.47 |
2:55.33 |
5.0 |
-8.14 |
3 |
Lucy Weldon |
Bev Barracud |
3:01.23 |
2:55.41 |
4.0 |
-5.82 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Olivia Turnbull |
6.6 Not on the back at finish |
|
Hannah Barker |
6.5 Turn not performed immediately |
|
Isla Rickerby |
Did Not Compete |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Roisin Gorry |
Bev Barracud |
2:54.28 |
2:52.04 |
6.0 |
-2.24 |
2 |
Charlotte Tate |
Bev Barracud |
2:59.34 |
2:56.86 |
5.0 |
-2.48 |
3 |
Caitlin Carr |
Kippax |
3:06.50 |
2:57.53 |
4.0 |
-8.97 |
4 |
Aisling McAuley |
Kippax |
3:08.94 |
2:58.83 |
3.0 |
-10.11 |
5 |
Amy Checkley |
Kippax |
3:00.50 |
2:59.11 |
2.0 |
-1.39 |
6 |
Sophie Davey |
Kippax |
3:09.44 |
3:05.45 |
1.0 |
-3.99 |
7 |
Mary Everett |
Kippax |
3:05.44 |
3:06.89 |
|
+1.45 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Brigham |
Pocklington |
3:35.00 |
3:23.37 |
6.0 |
-11.63 |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Poppy Livingstone |
Did Not Compete |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ashley Evered |
Halifax |
2:42.61 |
2:44.95 |
6.0 |
+2.34 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
2:45.16 |
2:47.74 |
6.0 |
+2.58 |
2 |
Imogen Holbrook |
Tadcaster |
2:53.50 |
2:48.30 |
5.0 |
-5.20 |
3 |
Isabelle Young |
Bev Barracud |
2:46.78 |
2:51.80 |
4.0 |
+5.02 |
4 |
Daisy Evans |
Bev Barracud |
2:45.73 |
2:51.85 |
3.0 |
+6.12 |
5 |
Hannah Sharpe |
Tadcaster |
2:45.00 |
2:52.77 |
2.0 |
+7.77 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Clark |
Kippax |
3:18.46 |
3:25.21 |
6.0 |
+6.75 |
15yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Leah Verity |
6.6 Not on the back at finish |
|
Helena Walker |
Did Not Compete |
Event 104 Boys 9,10,11 & 12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 41.10 | 37.30 | 34.80 | B | 46.20 | 42.00 | 39.20 | C | 52.00 | 47.00 | 44.10 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlie Jeanes |
Louth |
49.16 |
47.98 |
6.0 |
-1.18 |
2 |
Reuben Moore |
Pocklington |
52.87 |
50.46 |
5.0 |
-2.41 |
3 |
George Ellis |
Louth |
59.53 |
59.06 |
4.0 |
-0.47 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
William Taylor |
6.6 Not on the back at finish |
|
Daniel Sutcliffe |
6.6 Not on the back at finish |
|
Zebedee Willmington |
Did Not Compete |
|
Lochie Rickerby |
Did Not Compete |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jasper Gibson-Cass |
Pocklington |
42.61 |
41.47 |
6.0 |
-1.14 |
2 |
Matthew Quigley |
Pocklington |
49.77 |
44.38 |
5.0 |
-5.39 |
3 |
Thomas Kershaw |
Kippax |
45.34 |
45.01 |
4.0 |
-0.33 |
4 |
Alex Goldberg |
Bev Barracud |
NT |
45.47 |
3.0 |
npt |
5 |
Jake Adams |
Louth |
45.10 |
45.75 |
2.0 |
+0.65 |
6 |
Haydyn Swift |
Kippax |
47.72 |
45.76 |
1.0 |
-1.96 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Baldwin |
Bev Barracud |
NT |
50.64 |
6.0 |
npt |
2 |
Alex Clarkson |
Louth |
51.41 |
50.88 |
5.0 |
-0.53 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Alex Lewis |
6.5 Turn not performed immediately |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Timothy Heng |
Bev Barracud |
40.61 |
38.99 |
6.0 |
-1.62 |
2 |
Harry Rook |
Bev Barracud |
40.68 |
40.50 |
5.0 |
-0.18 |
3 |
Matthew Carr |
Kippax |
42.59 |
41.62 |
4.0 |
-0.97 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex Taylor |
Kippax |
45.61 |
44.48 |
6.0 |
-1.13 |
2 |
Rowan Verity |
Kippax |
47.62 |
45.01 |
5.0 |
-2.61 |
3 |
Liam Marrazza |
South Hunsle |
44.50 |
45.27 |
4.0 |
+0.77 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ed Sumner |
Kippax |
48.00 |
47.34 |
6.0 |
-0.66 |
2 |
William Byram |
Kippax |
47.77 |
47.43 |
5.0 |
-0.34 |
3 |
Jack Brown |
Louth |
50.45 |
48.39 |
4.0 |
-2.06 |
4 |
James McAuley |
Kippax |
54.12 |
50.33 |
3.0 |
-3.79 |
5 |
Isaac Green |
Pocklington |
50.00 |
51.58 |
2.0 |
+1.58 |
6 |
Oliver Crow |
South Axholm |
52.84 |
52.34 |
1.0 |
-0.50 |
7 |
Will Horsley |
Pocklington |
46.49 |
53.45 |
|
+6.96 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Toby Clausen |
Bev Barracud |
35.37 |
35.07 |
6.0 |
-0.30 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Buttrick |
South Axholm |
45.03 |
41.85 |
6.0 |
-3.18 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sam Forster |
South Axholm |
1:03.55 |
49.14 |
6.0 |
-14.41 |
2 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
55.45 |
56.09 |
5.0 |
+0.64 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Nathan Brown |
6.5 Turn not performed immediately |
|
Torin Rickerby |
Did Not Compete |
Event 105 Girls 10, 11, 12 yrs 100m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 1:27.30 | 1:20.30 | 1:17.00 | B | 1:42.00 | 1:33.00 | 1:28.70 | C | 1:55.00 | 1:46.00 | 1:39.50 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ailis Gorry |
Bev Barracud |
NT |
1:37.10 |
6.0 |
npt |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Millie Doubleday |
Louth |
1:37.82 |
1:48.72 |
6.0 |
+10.90 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Grace Twilton |
Louth |
1:56.70 |
1:56.61 |
6.0 |
-0.09 |
2 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
2:33.53 |
2:16.82 |
5.0 |
-16.71 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Georgia Sutcliffe |
Bev Barracud |
1:35.00 |
1:33.89 |
6.0 |
-1.11 |
2 |
Aisling Timmis |
Pocklington |
2:01.53 |
1:39.53 |
5.0 |
-22.00 |
3 |
Eva Scaife |
Bev Barracud |
1:49.32 |
1:39.55 |
4.0 |
-9.77 |
4 |
Thea Clark |
Bev Barracud |
1:59.44 |
1:42.91 |
3.0 |
-16.53 |
5 |
Holly Giles |
Louth |
1:44.85 |
1:44.07 |
2.0 |
-0.78 |
6 |
Lucy Housman |
Louth |
1:44.86 |
1:44.14 |
1.0 |
-0.72 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Caitlin Hall |
Louth |
2:01.77 |
1:50.56 |
6.0 |
-11.21 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Rebecca Shirley |
Bev Barracud |
NT |
1:32.18 |
6.0 |
npt |
2 |
Claudia Moore |
Pocklington |
1:31.32 |
1:33.74 |
5.0 |
+2.42 |
Event 106 Boys 13, 14, 15+ yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 36.10 | 34.50 | 32.00 | B | 40.60 | 38.80 | 37.00 | C | 45.50 | 43.50 | 41.50 |
|
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joseph Clifford |
Kippax |
44.34 |
41.51 |
6.0 |
-2.83 |
2 |
George Harris |
Kippax |
42.95 |
42.58 |
5.0 |
-0.37 |
3 |
Ben Swift |
Kippax |
47.90 |
44.92 |
4.0 |
-2.98 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joe Green |
Pocklington |
53.00 |
57.89 |
6.0 |
+4.89 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
38.10 |
38.37 |
6.0 |
+0.27 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Rocco Smeaton |
Bev Barracud |
41.50 |
39.72 |
6.0 |
-1.78 |
2 |
George Young |
Bev Barracud |
41.87 |
40.66 |
5.0 |
-1.21 |
3 |
Thomas Crow |
South Axholm |
41.62 |
41.30 |
4.0 |
-0.32 |
4 |
Thomas Lewis |
Kippax |
43.23 |
42.17 |
3.0 |
-1.06 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Euan Marrazza |
South Hunsle |
44.94 |
45.35 |
6.0 |
+0.41 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Clifford |
Kippax |
35.87 |
34.48 |
6.0 |
-1.39 |
2 |
Daniel Kershaw |
Kippax |
34.88 |
34.52 |
5.0 |
-0.36 |
3 |
Samuel Hopson |
Bev Barracud |
34.69 |
34.95 |
4.0 |
+0.26 |
4 |
Benjamin Colling |
Tadcaster |
36.27 |
35.28 |
3.0 |
-0.99 |
5 |
Daniel Colling |
Tadcaster |
35.90 |
36.39 |
2.0 |
+0.49 |
6 |
Alistair Jones |
Pocklington |
35.28 |
36.84 |
1.0 |
+1.56 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Daniel Ashton |
Pocklington |
37.70 |
38.19 |
6.0 |
+0.49 |
15yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Rowan Halliday |
Did Not Compete |
Event 107 Girls 13, 14, 15+ yrs 100m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 1:05.00 | 1:03.00 | 1:01.00 | B | 1:13.80 | 1:12.00 | 1:10.80 | C | 1:21.00 | 1:18.00 | 1:14.50 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Aiesha Veerasamy |
Tadcaster |
1:12.17 |
1:10.38 |
6.0 |
-1.79 |
2 |
Megan Berry |
Bev Barracud |
1:12.22 |
1:11.15 |
5.0 |
-1.07 |
3 |
Lucy Weldon |
Bev Barracud |
1:11.46 |
1:11.25 |
4.0 |
-0.21 |
4 |
Isobel Long |
Bev Barracud |
1:10.22 |
1:11.43 |
3.0 |
+1.21 |
5 |
Olivia Turnbull |
Tadcaster |
1:12.90 |
1:11.50 |
2.0 |
-1.40 |
6 |
Annie Wilson |
South Axholm |
1:12.12 |
1:12.59 |
1.0 |
+0.47 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
1:26.53 |
1:25.95 |
6.0 |
-0.58 |
2 |
Hannah Barker |
South Axholm |
1:24.82 |
1:26.31 |
5.0 |
+1.49 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Roisin Gorry |
Bev Barracud |
1:06.56 |
1:05.93 |
6.0 |
-0.63 |
2 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
1:10.92 |
1:08.92 |
5.0 |
-2.00 |
3 |
Chloe Foster |
Tadcaster |
1:08.82 |
1:09.38 |
4.0 |
+0.56 |
4 |
Charlotte Tate |
Bev Barracud |
1:12.28 |
1:10.20 |
3.0 |
-2.08 |
5 |
Megan Trafford |
South Hunsle |
1:13.39 |
1:11.08 |
2.0 |
-2.31 |
6 |
Skye Bowman |
Driffield |
1:10.62 |
1:11.30 |
1.0 |
+0.68 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Aimee Bowman |
Driffield |
1:12.78 |
1:12.94 |
6.0 |
+0.16 |
2 |
Amy Checkley |
Kippax |
1:13.22 |
1:12.98 |
5.0 |
-0.24 |
3 |
Grace Tyreman |
South Hunsle |
1:12.78 |
1:14.85 |
4.0 |
+2.07 |
4 |
Sophie Davey |
Kippax |
1:16.51 |
1:15.14 |
3.0 |
-1.37 |
5 |
Mary Everett |
Kippax |
1:11.86 |
1:15.21 |
2.0 |
+3.35 |
6 |
Aisling McAuley |
Kippax |
1:15.62 |
1:15.86 |
1.0 |
+0.24 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Brigham |
Pocklington |
1:20.48 |
1:24.27 |
6.0 |
+3.79 |
2 |
Nadine Addlesee |
South Axholm |
1:41.12 |
1:34.10 |
5.0 |
-7.02 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ashley Evered |
Halifax |
1:05.74 |
1:06.13 |
6.0 |
+0.39 |
2 |
Connie Mounsey |
Bev Barracud |
1:07.70 |
1:06.15 |
5.0 |
-1.55 |
3 |
Leonie Collingwood |
Bev Barracud |
1:22.22 |
1:07.36 |
4.0 |
-14.86 |
4 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
1:08.05 |
1:09.04 |
3.0 |
+0.99 |
5 |
Katy Weld |
Pocklington |
1:07.28 |
1:09.28 |
2.0 |
+2.00 |
6 |
Isabelle Young |
Bev Barracud |
1:07.82 |
1:09.46 |
1.0 |
+1.64 |
7 |
Imogen Holbrook |
Tadcaster |
1:09.50 |
1:10.12 |
|
+0.62 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lauren Carr |
Kippax |
1:10.58 |
1:11.52 |
6.0 |
+0.94 |
2 |
Elizabeth McKenna |
Bev Barracud |
NT |
1:12.38 |
5.0 |
npt |
3 |
Leah Verity |
Kippax |
1:13.50 |
1:12.47 |
4.0 |
-1.03 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Clark |
Kippax |
1:19.41 |
1:24.15 |
6.0 |
+4.74 |
Event 108 Boys 9 yrs 50m Breaststroke
|
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
William Taylor |
Louth |
48.11 |
49.11 |
6.0 |
+1.00 |
2 |
Charlie Jeanes |
Louth |
56.64 |
55.97 |
5.0 |
-0.67 |
3 |
Reuben Moore |
Pocklington |
58.16 |
56.55 |
4.0 |
-1.61 |
4 |
Daniel Sutcliffe |
Bev Barracud |
58.00 |
58.82 |
3.0 |
+0.82 |
5 |
George Ellis |
Louth |
1:03.98 |
59.00 |
2.0 |
-4.98 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Zebedee Willmington |
Did Not Compete |
Event 109 Boys 10, 11, 12 yrs 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 1:38.00 | 1:30.50 | 1:24.80 | B | 1:56.30 | 1:45.80 | 1:37.00 | C | 2:13.00 | 1:59.00 | 1:50.50 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ben Williams |
Pocklington |
1:40.55 |
1:41.56 |
6.0 |
+1.01 |
2 |
Jake Adams |
Louth |
1:37.99 |
1:47.65 |
5.0 |
+9.66 |
3 |
Alex Goldberg |
Bev Barracud |
NT |
1:49.16 |
4.0 |
npt |
4 |
Thomas Kershaw |
Kippax |
1:54.70 |
1:49.47 |
3.0 |
-5.23 |
5 |
Isaac Heavisides |
Pocklington |
1:51.70 |
1:53.73 |
2.0 |
+2.03 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex Lewis |
Kippax |
2:12.04 |
2:06.88 |
6.0 |
-5.16 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Matthew Quigley |
4.4 Starting before the starting signal |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex Taylor |
Kippax |
1:49.97 |
1:44.58 |
6.0 |
-5.39 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
James McAuley |
Kippax |
1:51.70 |
1:47.16 |
6.0 |
-4.54 |
2 |
Rowan Verity |
Kippax |
1:50.55 |
1:49.09 |
5.0 |
-1.46 |
3 |
William Byram |
Kippax |
1:55.17 |
1:49.35 |
4.0 |
-5.82 |
4 |
Matthew Carr |
Kippax |
1:52.83 |
1:49.66 |
3.0 |
-3.17 |
5 |
Liam Marrazza |
South Hunsle |
1:50.90 |
1:50.45 |
2.0 |
-0.45 |
6 |
Ed Sumner |
Kippax |
1:54.57 |
1:51.06 |
1.0 |
-3.51 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Will Horsley |
Pocklington |
2:02.16 |
2:03.64 |
6.0 |
+1.48 |
2 |
Oliver Crow |
South Axholm |
2:15.07 |
2:20.83 |
5.0 |
+5.76 |
11yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Timothy Heng |
Bev Barracud |
1:33.64 |
1:30.46 |
6.0 |
-3.18 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
William Sutcliffe |
Bev Barracud |
1:36.00 |
1:34.02 |
6.0 |
-1.98 |
2 |
Toby Clausen |
Bev Barracud |
1:35.66 |
1:35.44 |
5.0 |
-0.22 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sam Forster |
South Axholm |
NT |
1:56.39 |
6.0 |
npt |
2 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
2:20.99 |
2:18.03 |
5.0 |
-2.96 |
Event 110 Girls 10, 11, 12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 35.20 | 32.40 | 31.20 | B | 39.60 | 36.50 | 35.10 | C | 44.60 | 41.00 | 39.50 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Effie Kennedy |
Louth |
35.59 |
35.34 |
6.0 |
-0.25 |
2 |
Ailis Gorry |
Bev Barracud |
38.54 |
35.90 |
5.0 |
-2.64 |
3 |
Anna Peneva |
Bev Barracud |
39.55 |
37.06 |
4.0 |
-2.49 |
4 |
Grace Twilton |
Louth |
37.10 |
38.45 |
3.0 |
+1.35 |
5 |
Millie Doubleday |
Louth |
38.55 |
39.23 |
2.0 |
+0.68 |
6 |
Eva Harris |
Pocklington |
NT |
39.28 |
1.0 |
npt |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Chloe Hopwood |
Pocklington |
39.58 |
39.99 |
6.0 |
+0.41 |
2 |
Eliza Loftus |
Bev Barracud |
NT |
41.25 |
5.0 |
npt |
3 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
43.52 |
41.52 |
4.0 |
-2.00 |
4 |
Megan Jackson |
Louth |
43.27 |
41.67 |
3.0 |
-1.60 |
5 |
Megan Checkley |
Kippax |
43.42 |
42.54 |
2.0 |
-0.88 |
6 |
Emily Ashton |
Pocklington |
NT |
43.64 |
1.0 |
npt |
7 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
47.95 |
43.96 |
|
-3.99 |
8 |
Izobelle Mary Speakman |
Louth |
43.79 |
43.97 |
|
+0.18 |
9 |
Hallie Twidale |
Bev Barracud |
NT |
44.18 |
|
npt |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Atkinson |
Tadcaster |
44.58 |
45.02 |
6.0 |
+0.44 |
2 |
Georgia Drury |
South Axholm |
1:07.52 |
1:08.89 |
5.0 |
+1.37 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Megan Chu |
Pocklington |
35.19 |
34.24 |
6.0 |
-0.95 |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sophie McLure |
Tadcaster |
35.48 |
33.08 |
6.0 |
-2.40 |
2 |
Regan Baldwin |
Bev Barracud |
36.25 |
33.87 |
5.0 |
-2.38 |
3 |
Helena Arijs |
Kippax |
35.65 |
34.71 |
4.0 |
-0.94 |
4 |
Agnes Osborne |
Bev Barracud |
39.00 |
35.76 |
3.0 |
-3.24 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jasmine Brown |
Louth |
36.60 |
36.98 |
6.0 |
+0.38 |
2 |
Thea Clark |
Bev Barracud |
39.56 |
37.03 |
5.0 |
-2.53 |
3 |
Holly Giles |
Louth |
36.20 |
37.13 |
4.0 |
+0.93 |
4 |
Jessica Mellows |
Pocklington |
39.05 |
37.14 |
3.0 |
-1.91 |
5 |
Georgia Sutcliffe |
Bev Barracud |
36.37 |
37.18 |
2.0 |
+0.81 |
6 |
Sophie Ostler |
Driffield |
39.00 |
37.33 |
1.0 |
-1.67 |
7 |
Ellie Trafford |
South Hunsle |
36.50 |
37.48 |
|
+0.98 |
8 |
Lucy Housman |
Louth |
37.90 |
37.88 |
|
-0.02 |
9 |
Caitlin Hall |
Louth |
41.28 |
38.04 |
|
-3.24 |
10 |
Eloise Eastman |
Tadcaster |
44.64 |
38.68 |
|
-5.96 |
11 |
Eva Scaife |
Bev Barracud |
38.22 |
38.99 |
|
+0.77 |
12 |
Eluned Owen |
Bev Barracud |
42.22 |
40.14 |
|
-2.08 |
13 |
Isabelle Walby |
Bev Barracud |
NT |
40.65 |
|
npt |
14 |
Abby Netherway |
Tadcaster |
47.57 |
40.91 |
|
-6.66 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sophie McAuley |
Bev Barracud |
NT |
42.09 |
6.0 |
npt |
2 |
Georgia Bratley |
Kippax |
45.84 |
43.41 |
5.0 |
-2.43 |
3 |
Lily Norton |
Pocklington |
44.80 |
44.44 |
4.0 |
-0.36 |
4 |
Georgina Gregory |
Tadcaster |
53.00 |
44.85 |
3.0 |
-8.15 |
5 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
44.85 |
46.59 |
2.0 |
+1.74 |
11yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lucy Towse |
Bev Barracud |
33.73 |
31.99 |
6.0 |
-1.74 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Iona Rickerby |
Did Not Compete |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Tabitha Browning |
Tadcaster |
31.30 |
31.83 |
6.0 |
+0.53 |
2 |
Claudia Moore |
Pocklington |
32.39 |
32.10 |
5.0 |
-0.29 |
3 |
Emily Shrimpton |
Tadcaster |
35.05 |
32.50 |
4.0 |
-2.55 |
4 |
Sophie Warburton |
Pocklington |
33.40 |
33.68 |
3.0 |
+0.28 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lorna Colling |
Tadcaster |
35.58 |
35.10 |
6.0 |
-0.48 |
2 |
Rebecca Shirley |
Bev Barracud |
36.86 |
35.40 |
5.0 |
-1.46 |
3 |
Eleanor Mackinnon |
Bev Barracud |
38.23 |
36.03 |
4.0 |
-2.20 |
4 |
Sophie Beecroft |
Bev Barracud |
39.29 |
37.58 |
3.0 |
-1.71 |
5 |
Lola Gorry |
Bev Barracud |
39.79 |
37.67 |
2.0 |
-2.12 |
6 |
Madeleine Evans |
Bev Barracud |
37.62 |
37.88 |
1.0 |
+0.26 |
7 |
Madeline Stephenson |
Bev Barracud |
38.56 |
38.20 |
|
-0.36 |
8 |
Tessa Grainger |
Kippax |
36.14 |
38.53 |
|
+2.39 |
9 |
Emily Collingwood |
Bev Barracud |
41.46 |
38.72 |
|
-2.74 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sylvie Hollinghurst |
Tadcaster |
42.45 |
39.57 |
6.0 |
-2.88 |
2 |
Leah Richardson |
Bev Barracud |
49.65 |
40.71 |
5.0 |
-8.94 |
3 |
Emily Day |
Tadcaster |
45.01 |
42.49 |
4.0 |
-2.52 |
Event 111 Boys 13, 14, 15+ yrs 100m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 1:09.00 | 1:05.20 | 1:03.00 | B | 1:19.20 | 1:14.80 | 1:11.00 | C | 1:29.10 | 1:23.50 | 1:19.00 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joseph Clifford |
Kippax |
1:20.74 |
1:18.22 |
6.0 |
-2.52 |
2 |
Ben Digby |
Tadcaster |
1:20.20 |
1:18.51 |
5.0 |
-1.69 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ben Swift |
Kippax |
1:33.26 |
1:21.74 |
6.0 |
-11.52 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:20.02 |
1:16.43 |
6.0 |
-3.59 |
2 |
Thomas Lewis |
Kippax |
1:21.64 |
1:20.86 |
5.0 |
-0.78 |
3 |
Thomas Crow |
South Axholm |
1:25.84 |
1:21.35 |
4.0 |
-4.49 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Euan Marrazza |
South Hunsle |
1:32.59 |
1:30.93 |
6.0 |
-1.66 |
2 |
Brent Mellows |
Pocklington |
1:58.36 |
1:48.88 |
5.0 |
-9.48 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Clifford |
Kippax |
1:06.25 |
1:06.68 |
6.0 |
+0.43 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Daniel Ashton |
Pocklington |
1:14.22 |
1:18.15 |
6.0 |
+3.93 |
Event 112 Girls 13, 14, 15+ yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 34.00 | 33.60 | 33.20 | B | 38.30 | 37.80 | 37.40 | C | 43.00 | 42.60 | 41.90 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Annie Wilson |
South Axholm |
35.36 |
36.27 |
6.0 |
+0.91 |
2 |
Lucy Weld |
Pocklington |
37.06 |
37.04 |
5.0 |
-0.02 |
3 |
Aiesha Veerasamy |
Tadcaster |
39.11 |
37.77 |
4.0 |
-1.34 |
4 |
Olivia Turnbull |
Tadcaster |
37.80 |
37.99 |
3.0 |
+0.19 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Isobel Long |
Bev Barracud |
41.75 |
40.11 |
6.0 |
-1.64 |
2 |
Megan Berry |
Bev Barracud |
39.84 |
40.68 |
5.0 |
+0.84 |
3 |
Lucy Weldon |
Bev Barracud |
42.07 |
42.13 |
4.0 |
+0.06 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Isla Rickerby |
Kippax |
45.87 |
43.27 |
6.0 |
-2.60 |
2 |
Hannah Barker |
South Axholm |
41.73 |
43.43 |
5.0 |
+1.70 |
3 |
Sophie Hopwood |
Pocklington |
45.32 |
43.52 |
4.0 |
-1.80 |
4 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
43.18 |
44.77 |
3.0 |
+1.59 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Tate |
Bev Barracud |
37.85 |
36.00 |
6.0 |
-1.85 |
2 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
37.10 |
37.16 |
5.0 |
+0.06 |
3 |
Aisling McAuley |
Kippax |
37.89 |
37.22 |
4.0 |
-0.67 |
4 |
Skye Bowman |
Driffield |
37.25 |
37.30 |
3.0 |
+0.05 |
5 |
Roisin Gorry |
Bev Barracud |
36.40 |
37.49 |
2.0 |
+1.09 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Aimee Bowman |
Driffield |
37.00 |
38.04 |
6.0 |
+1.04 |
2 |
Amy Checkley |
Kippax |
38.46 |
38.49 |
5.0 |
+0.03 |
3 |
Megan Trafford |
South Hunsle |
37.86 |
38.57 |
4.0 |
+0.71 |
4 |
Sophie Davey |
Kippax |
41.52 |
39.70 |
3.0 |
-1.82 |
5 |
Caitlin Carr |
Kippax |
40.64 |
40.53 |
2.0 |
-0.11 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Nadine Addlesee |
South Axholm |
51.64 |
51.83 |
6.0 |
+0.19 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
34.24 |
34.38 |
6.0 |
+0.14 |
2 |
Leonie Collingwood |
Bev Barracud |
37.90 |
35.83 |
5.0 |
-2.07 |
3 |
Ashley Evered |
Halifax |
34.89 |
35.88 |
4.0 |
+0.99 |
4 |
Lauren Carr |
Kippax |
36.84 |
36.45 |
3.0 |
-0.39 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Sharpe |
Tadcaster |
37.00 |
37.52 |
6.0 |
+0.52 |
2 |
Elizabeth McKenna |
Bev Barracud |
37.25 |
37.78 |
5.0 |
+0.53 |
3 |
Katy Weld |
Pocklington |
40.31 |
37.96 |
4.0 |
-2.35 |
4 |
Daisy Evans |
Bev Barracud |
36.62 |
37.98 |
3.0 |
+1.36 |
5 |
Leah Verity |
Kippax |
40.44 |
40.42 |
2.0 |
-0.02 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Clark |
Kippax |
42.07 |
43.79 |
6.0 |
+1.72 |
15yrs & Over Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Hannah Stanton |
Pocklington |
33.19 |
31.85 |
6.0 |
-1.34 |
Event 113 Boys 9,10,11 & 12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 39.00 | 35.90 | 33.30 | B | 43.90 | 40.40 | 37.50 | C | 49.50 | 45.50 | 42.40 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
William Taylor |
Louth |
48.92 |
46.82 |
6.0 |
-2.10 |
2 |
Reuben Moore |
Pocklington |
54.47 |
54.73 |
5.0 |
+0.26 |
3 |
Daniel Sutcliffe |
Bev Barracud |
NT |
57.47 |
4.0 |
npt |
4 |
George Ellis |
Louth |
NT |
1:04.14 |
3.0 |
npt |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Charlie Jeanes |
8.3 Alternating movement of legs |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jake Adams |
Louth |
39.69 |
43.41 |
6.0 |
+3.72 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jasper Gibson-Cass |
Pocklington |
43.06 |
45.08 |
6.0 |
+2.02 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Kershaw |
Kippax |
49.79 |
53.31 |
6.0 |
+3.52 |
2 |
Jack Baldwin |
Bev Barracud |
NT |
54.22 |
5.0 |
npt |
3 |
Alex Clarkson |
Louth |
54.54 |
1:00.45 |
4.0 |
+5.91 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joseph Pickering |
Pocklington |
38.99 |
38.97 |
6.0 |
-0.02 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Haydyn Swift |
8.3 Alternating movement of legs |
|
Alex Lewis |
8.3 Alternating movement of legs |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Rook |
Bev Barracud |
40.28 |
39.28 |
6.0 |
-1.00 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Matthew Carr |
Kippax |
43.23 |
43.26 |
6.0 |
+0.03 |
2 |
William Byram |
Kippax |
44.32 |
44.35 |
5.0 |
+0.03 |
3 |
Rowan Verity |
Kippax |
48.90 |
44.87 |
4.0 |
-4.03 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex Taylor |
Kippax |
46.04 |
45.62 |
6.0 |
-0.42 |
2 |
Liam Marrazza |
South Hunsle |
44.00 |
46.46 |
5.0 |
+2.46 |
3 |
Daniel Curran |
Bev Barracud |
NT |
46.96 |
4.0 |
npt |
4 |
Ed Sumner |
Kippax |
47.59 |
48.82 |
3.0 |
+1.23 |
5 |
James McAuley |
Kippax |
53.69 |
54.67 |
2.0 |
+0.98 |
6 |
Oliver Crow |
South Axholm |
1:00.78 |
58.39 |
1.0 |
-2.39 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Jack Brown |
8.2 Arms not brought forward over the water |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Toby Clausen |
Bev Barracud |
34.36 |
33.78 |
6.0 |
-0.58 |
2 |
William Sutcliffe |
Bev Barracud |
41.08 |
36.33 |
5.0 |
-4.75 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Buttrick |
South Axholm |
43.00 |
43.18 |
6.0 |
+0.18 |
2 |
Sam Forster |
South Axholm |
NT |
56.16 |
5.0 |
npt |
3 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
1:01.60 |
58.36 |
4.0 |
-3.24 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Nathan Brown |
8.2 Arms not brought forward over the water |
Event 114 Girls 10, 11, 12 yrs 100m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 1:26.60 | 1:20.40 | 1:16.00 | B | 1:40.00 | 1:32.00 | 1:27.10 | C | 1:56.00 | 1:44.00 | 1:38.00 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ailis Gorry |
Bev Barracud |
1:31.17 |
1:26.74 |
6.0 |
-4.43 |
2 |
Effie Kennedy |
Louth |
1:42.08 |
1:34.95 |
5.0 |
-7.13 |
3 |
Millie Doubleday |
Louth |
1:36.33 |
1:39.40 |
4.0 |
+3.07 |
4 |
Grace Twilton |
Louth |
1:38.30 |
1:39.68 |
3.0 |
+1.38 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
1:55.93 |
1:48.37 |
6.0 |
-7.56 |
2 |
Emily Atkinson |
Tadcaster |
1:52.48 |
1:49.17 |
5.0 |
-3.31 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Megan Jackson |
Louth |
2:08.76 |
2:03.75 |
6.0 |
-5.01 |
2 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
2:11.10 |
2:10.11 |
5.0 |
-0.99 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Megan Chu |
Pocklington |
1:24.98 |
1:21.59 |
6.0 |
-3.39 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Eva Harris |
6.5 Turn not performed immediately |
|
Chloe Hopwood |
6.5 Turn not performed immediately |
|
Megan Checkley |
6.5 Turn not performed immediately |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Helena Arijs |
Kippax |
1:31.67 |
1:27.41 |
6.0 |
-4.26 |
2 |
Holly Giles |
Louth |
1:30.53 |
1:30.08 |
5.0 |
-0.45 |
3 |
Aisling Timmis |
Pocklington |
1:33.82 |
1:31.31 |
4.0 |
-2.51 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Regan Baldwin |
Bev Barracud |
1:46.65 |
1:33.52 |
6.0 |
-13.13 |
2 |
Eluned Owen |
Bev Barracud |
NT |
1:34.02 |
5.0 |
npt |
3 |
Jasmine Brown |
Louth |
1:37.92 |
1:34.32 |
4.0 |
-3.60 |
4 |
Thea Clark |
Bev Barracud |
1:46.51 |
1:34.83 |
3.0 |
-11.68 |
5 |
Lucy Housman |
Louth |
1:37.99 |
1:35.63 |
2.0 |
-2.36 |
6 |
Ellie Trafford |
South Hunsle |
1:41.59 |
1:36.81 |
1.0 |
-4.78 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
NT |
1:46.02 |
6.0 |
npt |
11yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lucy Towse |
Bev Barracud |
1:24.83 |
1:19.77 |
6.0 |
-5.06 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Caitlin Hall |
6.5 Did not touch the wall during the turn. |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Tabitha Browning |
Tadcaster |
1:18.25 |
1:17.78 |
6.0 |
-0.47 |
2 |
Gwen Spavin |
Tadcaster |
1:30.00 |
1:26.14 |
5.0 |
-3.86 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Emily Shrimpton |
Tadcaster |
1:28.46 |
1:27.84 |
6.0 |
-0.62 |
2 |
Tessa Grainger |
Kippax |
1:29.46 |
1:29.99 |
5.0 |
+0.53 |
3 |
Rebecca Shirley |
Bev Barracud |
NT |
1:31.03 |
4.0 |
npt |
4 |
Lola Gorry |
Bev Barracud |
NT |
1:34.46 |
3.0 |
npt |
5 |
Madeline Stephenson |
Bev Barracud |
NT |
1:36.02 |
2.0 |
npt |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Madeleine Evans |
Bev Barracud |
1:44.00 |
1:39.54 |
6.0 |
-4.46 |
2 |
Sophie Beecroft |
Bev Barracud |
1:44.34 |
1:40.21 |
5.0 |
-4.13 |
Event 115 Boys 13, 14, 15+ yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 28.90 | 27.80 | 26.00 | B | 32.50 | 31.30 | 30.00 | C | 36.60 | 35.00 | 33.60 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joseph Clifford |
Kippax |
30.29 |
30.47 |
6.0 |
+0.18 |
2 |
Ben Digby |
Tadcaster |
31.52 |
31.15 |
5.0 |
-0.37 |
3 |
Ben Swift |
Kippax |
32.16 |
31.21 |
4.0 |
-0.95 |
4 |
George Harris |
Kippax |
31.34 |
31.96 |
3.0 |
+0.62 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joe Green |
Pocklington |
41.64 |
43.25 |
6.0 |
+1.61 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Rocco Smeaton |
Bev Barracud |
29.90 |
29.27 |
6.0 |
-0.63 |
2 |
Thomas Crow |
South Axholm |
29.88 |
30.47 |
5.0 |
+0.59 |
3 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
29.37 |
30.96 |
4.0 |
+1.59 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Lewis |
Kippax |
32.82 |
32.86 |
6.0 |
+0.04 |
2 |
Euan Marrazza |
South Hunsle |
31.38 |
33.47 |
5.0 |
+2.09 |
3 |
George Young |
Bev Barracud |
35.65 |
33.53 |
4.0 |
-2.12 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Brent Mellows |
Pocklington |
39.76 |
37.74 |
6.0 |
-2.02 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Clifford |
Kippax |
27.34 |
27.43 |
6.0 |
+0.09 |
2 |
Samuel Hopson |
Bev Barracud |
27.51 |
27.97 |
5.0 |
+0.46 |
3 |
Benjamin Colling |
Tadcaster |
28.65 |
28.08 |
4.0 |
-0.57 |
4 |
Daniel Colling |
Tadcaster |
28.00 |
28.19 |
3.0 |
+0.19 |
5 |
Bertram Noble |
Bev Barracud |
29.23 |
28.53 |
2.0 |
-0.70 |
6 |
Daniel Ashton |
Pocklington |
28.04 |
28.73 |
1.0 |
+0.69 |
7 |
Daniel Kershaw |
Kippax |
27.79 |
29.85 |
|
+2.06 |
15yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Harris Bowman |
4.4 Starting before the starting signal |
Event 116 Girls 13, 14, 15+ yrs 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 1:23.00 | 1:20.30 | 1:18.50 | B | 1:33.80 | 1:28.80 | 1:26.50 | C | 1:47.00 | 1:41.00 | 1:36.50 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Weldon |
Bev Barracud |
1:31.75 |
1:29.53 |
6.0 |
-2.22 |
2 |
Annie Wilson |
South Axholm |
1:24.03 |
1:29.92 |
5.0 |
+5.89 |
3 |
Megan Berry |
Bev Barracud |
1:31.24 |
1:30.62 |
4.0 |
-0.62 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Isobel Long |
Bev Barracud |
1:33.64 |
1:34.92 |
6.0 |
+1.28 |
2 |
Olivia Turnbull |
Tadcaster |
1:40.00 |
1:37.46 |
5.0 |
-2.54 |
3 |
Isla Rickerby |
Kippax |
1:39.64 |
1:40.59 |
4.0 |
+0.95 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
1:51.59 |
1:48.13 |
6.0 |
-3.46 |
2 |
Hannah Barker |
South Axholm |
1:44.99 |
1:48.72 |
5.0 |
+3.73 |
3 |
Sophie Hopwood |
Pocklington |
1:47.11 |
1:53.14 |
4.0 |
+6.03 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Aiesha Veerasamy |
Did Not Compete |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Chloe Foster |
Tadcaster |
1:28.75 |
1:29.86 |
6.0 |
+1.11 |
2 |
Caitlin Carr |
Kippax |
1:34.56 |
1:32.71 |
5.0 |
-1.85 |
3 |
Megan Trafford |
South Hunsle |
1:34.70 |
1:34.11 |
4.0 |
-0.59 |
4 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
1:31.32 |
1:35.14 |
3.0 |
+3.82 |
5 |
Aisling McAuley |
Kippax |
1:37.84 |
1:35.52 |
2.0 |
-2.32 |
6 |
Mary Everett |
Kippax |
1:30.95 |
1:35.88 |
1.0 |
+4.93 |
7 |
Charlotte Tate |
Bev Barracud |
1:42.02 |
1:37.30 |
|
-4.72 |
8 |
Grace Tyreman |
South Hunsle |
1:36.40 |
1:37.45 |
|
+1.05 |
9 |
Amy Checkley |
Kippax |
1:38.49 |
1:39.62 |
|
+1.13 |
10 |
Roisin Gorry |
Bev Barracud |
1:38.25 |
1:39.87 |
|
+1.62 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Brigham |
Pocklington |
1:47.19 |
1:47.22 |
6.0 |
+0.03 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Megan Jones |
Pocklington |
1:20.01 |
1:24.52 |
6.0 |
+4.51 |
2 |
Connie Mounsey |
Bev Barracud |
1:25.64 |
1:25.50 |
5.0 |
-0.14 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
1:25.19 |
1:27.54 |
6.0 |
+2.35 |
2 |
Isabelle Young |
Bev Barracud |
1:25.62 |
1:28.09 |
5.0 |
+2.47 |
3 |
Lauren Carr |
Kippax |
1:30.07 |
1:28.91 |
4.0 |
-1.16 |
4 |
Imogen Holbrook |
Tadcaster |
1:34.87 |
1:32.85 |
3.0 |
-2.02 |
5 |
Daisy Evans |
Bev Barracud |
1:30.02 |
1:32.94 |
2.0 |
+2.92 |
6 |
Leah Verity |
Kippax |
1:34.62 |
1:34.08 |
1.0 |
-0.54 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Clark |
Kippax |
1:36.37 |
1:45.94 |
6.0 |
+9.57 |
Event 117 Boys 9 yrs 50m Freestyle
|
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
William Taylor |
Louth |
36.90 |
38.21 |
6.0 |
+1.31 |
2 |
Zebedee Willmington |
Louth |
44.10 |
39.15 |
5.0 |
-4.95 |
3 |
Charlie Jeanes |
Louth |
39.80 |
42.28 |
4.0 |
+2.48 |
4 |
Reuben Moore |
Pocklington |
44.40 |
42.64 |
3.0 |
-1.76 |
5 |
Daniel Sutcliffe |
Bev Barracud |
46.00 |
44.36 |
2.0 |
-1.64 |
6 |
George Ellis |
Louth |
53.54 |
54.55 |
1.0 |
+1.01 |
7 |
Lochie Rickerby |
Kippax |
1:08.86 |
56.45 |
|
-12.41 |
Event 118 Boys 10, 11, 12 yrs 100m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 1:15.50 | 1:11.20 | 1:06.90 | B | 1:30.30 | 1:23.40 | 1:16.40 | C | 1:44.00 | 1:35.00 | 1:26.00 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jake Adams |
Louth |
1:18.09 |
1:18.55 |
6.0 |
+0.46 |
2 |
Joseph Pickering |
Pocklington |
1:20.28 |
1:20.34 |
5.0 |
+0.06 |
3 |
Isaac Heavisides |
Pocklington |
1:21.41 |
1:22.55 |
4.0 |
+1.14 |
4 |
Ben Williams |
Pocklington |
1:39.67 |
1:24.07 |
3.0 |
-15.60 |
5 |
Haydyn Swift |
Kippax |
2:14.09 |
1:26.30 |
2.0 |
-47.79 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Kershaw |
Kippax |
1:33.01 |
1:32.88 |
6.0 |
-0.13 |
2 |
Matthew Quigley |
Pocklington |
1:47.25 |
1:34.58 |
5.0 |
-12.67 |
3 |
Jack Baldwin |
Bev Barracud |
NT |
1:39.48 |
4.0 |
npt |
4 |
Alex Clarkson |
Louth |
1:36.31 |
1:41.87 |
3.0 |
+5.56 |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Rook |
Bev Barracud |
1:33.52 |
1:19.92 |
6.0 |
-13.60 |
2 |
Liam Marrazza |
South Hunsle |
1:27.79 |
1:20.78 |
5.0 |
-7.01 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Matthew Carr |
Kippax |
1:27.56 |
1:23.75 |
6.0 |
-3.81 |
2 |
Daniel Curran |
Bev Barracud |
NT |
1:25.95 |
5.0 |
npt |
3 |
Rowan Verity |
Kippax |
1:28.05 |
1:26.93 |
4.0 |
-1.12 |
4 |
Alex Taylor |
Kippax |
1:28.72 |
1:28.90 |
3.0 |
+0.18 |
5 |
Jack Brown |
Louth |
1:32.50 |
1:31.52 |
2.0 |
-0.98 |
6 |
Ed Sumner |
Kippax |
1:33.12 |
1:32.80 |
1.0 |
-0.32 |
7 |
Will Horsley |
Pocklington |
1:35.09 |
1:34.25 |
|
-0.84 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
William Byram |
Kippax |
1:35.16 |
1:36.81 |
6.0 |
+1.65 |
2 |
James McAuley |
Kippax |
1:43.68 |
1:37.74 |
5.0 |
-5.94 |
3 |
Isaac Green |
Pocklington |
1:39.42 |
1:40.60 |
4.0 |
+1.18 |
4 |
Oliver Crow |
South Axholm |
1:47.58 |
1:49.05 |
3.0 |
+1.47 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
William Sutcliffe |
Bev Barracud |
1:25.08 |
1:14.01 |
6.0 |
-11.07 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Buttrick |
South Axholm |
1:38.05 |
1:28.09 |
6.0 |
-9.96 |
2 |
Sam Forster |
South Axholm |
1:41.33 |
1:30.40 |
5.0 |
-10.93 |
3 |
Torin Rickerby |
Kippax |
1:58.00 |
1:37.71 |
4.0 |
-20.29 |
4 |
Nathan Brown |
Pocklington |
1:43.99 |
1:38.79 |
3.0 |
-5.20 |
5 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
1:40.87 |
1:40.60 |
2.0 |
-0.27 |
12yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Toby Clausen |
Bev Barracud |
1:07.40 |
1:04.98 |
6.0 |
-2.42 |
Event 119 Girls 10, 11, 12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 45.60 | 41.70 | 39.50 | B | 51.30 | 47.00 | 44.50 | C | 57.70 | 52.70 | 50.00 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Anna Peneva |
Bev Barracud |
51.84 |
47.61 |
6.0 |
-4.23 |
2 |
Ailis Gorry |
Bev Barracud |
51.47 |
50.23 |
5.0 |
-1.24 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Effie Kennedy |
Louth |
56.94 |
51.86 |
6.0 |
-5.08 |
2 |
Emily Atkinson |
Tadcaster |
59.86 |
51.96 |
5.0 |
-7.90 |
3 |
Grace Twilton |
Louth |
51.20 |
52.14 |
4.0 |
+0.94 |
4 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
54.55 |
53.55 |
3.0 |
-1.00 |
5 |
Chloe Hopwood |
Pocklington |
54.56 |
53.70 |
2.0 |
-0.86 |
6 |
Hallie Twidale |
Bev Barracud |
58.06 |
55.14 |
1.0 |
-2.92 |
7 |
Eliza Loftus |
Bev Barracud |
NT |
57.64 |
|
npt |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eva Harris |
Pocklington |
NT |
59.30 |
6.0 |
npt |
2 |
Izobelle Mary Speakman |
Louth |
59.60 |
1:00.47 |
5.0 |
+0.87 |
3 |
Megan Checkley |
Kippax |
1:01.24 |
1:01.02 |
4.0 |
-0.22 |
4 |
Emily Ashton |
Pocklington |
NT |
1:02.01 |
3.0 |
npt |
5 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
1:06.63 |
1:03.45 |
2.0 |
-3.18 |
6 |
Megan Jackson |
Louth |
1:05.75 |
1:04.19 |
1.0 |
-1.56 |
7 |
Georgia Drury |
South Axholm |
1:10.54 |
1:13.18 |
|
+2.64 |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Regan Baldwin |
Bev Barracud |
47.88 |
44.11 |
6.0 |
-3.77 |
2 |
Eloise Eastman |
Tadcaster |
47.06 |
44.56 |
5.0 |
-2.50 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sophie McLure |
Tadcaster |
47.53 |
47.33 |
6.0 |
-0.20 |
2 |
Ellie Trafford |
South Hunsle |
44.47 |
47.63 |
5.0 |
+3.16 |
3 |
Georgia Sutcliffe |
Bev Barracud |
48.80 |
48.76 |
4.0 |
-0.04 |
4 |
Lucy Housman |
Louth |
50.00 |
48.83 |
3.0 |
-1.17 |
5 |
Sophie Ostler |
Driffield |
49.69 |
49.06 |
2.0 |
-0.63 |
6 |
Eluned Owen |
Bev Barracud |
51.89 |
49.39 |
1.0 |
-2.50 |
7 |
Eva Scaife |
Bev Barracud |
50.02 |
49.77 |
|
-0.25 |
8 |
Thea Clark |
Bev Barracud |
53.58 |
50.48 |
|
-3.10 |
9 |
Helena Arijs |
Kippax |
50.58 |
50.94 |
|
+0.36 |
10 |
Jessica Mellows |
Pocklington |
57.26 |
51.33 |
|
-5.93 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jasmine Brown |
Louth |
53.37 |
53.20 |
6.0 |
-0.17 |
2 |
Caitlin Hall |
Louth |
55.14 |
54.58 |
5.0 |
-0.56 |
3 |
Abby Netherway |
Tadcaster |
55.81 |
55.50 |
4.0 |
-0.31 |
4 |
Sophie McAuley |
Bev Barracud |
NT |
56.17 |
3.0 |
npt |
5 |
Lily Norton |
Pocklington |
57.33 |
57.28 |
2.0 |
-0.05 |
6 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
57.39 |
58.53 |
1.0 |
+1.14 |
7 |
Iona Rickerby |
Kippax |
1:06.76 |
1:03.14 |
|
-3.62 |
11yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Lucy Towse |
Bev Barracud |
42.81 |
40.26 |
6.0 |
-2.55 |
2 |
Beatrix Stanton |
Pocklington |
41.82 |
41.22 |
5.0 |
-0.60 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Georgia Bratley |
7.6 Did not finish with both hands or touch not simultaneous or hands not separated |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sophie Warburton |
Pocklington |
42.40 |
43.05 |
6.0 |
+0.65 |
2 |
Emily Shrimpton |
Tadcaster |
44.56 |
43.22 |
5.0 |
-1.34 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Tessa Grainger |
Kippax |
42.78 |
44.50 |
6.0 |
+1.72 |
2 |
Lola Gorry |
Bev Barracud |
45.75 |
45.31 |
5.0 |
-0.44 |
3 |
Gwen Spavin |
Tadcaster |
1:45.93 |
45.45 |
4.0 |
-1:00.48 |
4 |
Lorna Colling |
Tadcaster |
45.26 |
46.50 |
3.0 |
+1.24 |
5 |
Madeline Stephenson |
Bev Barracud |
48.75 |
48.08 |
2.0 |
-0.67 |
6 |
Rebecca Shirley |
Bev Barracud |
49.66 |
48.40 |
1.0 |
-1.26 |
7 |
Madeleine Evans |
Bev Barracud |
50.09 |
48.90 |
|
-1.19 |
8 |
Sophie Beecroft |
Bev Barracud |
49.35 |
49.46 |
|
+0.11 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Leah Richardson |
Bev Barracud |
53.65 |
53.43 |
6.0 |
-0.22 |
2 |
Emily Day |
Tadcaster |
55.83 |
54.24 |
5.0 |
-1.59 |
3 |
Sylvie Hollinghurst |
Tadcaster |
1:00.00 |
54.38 |
4.0 |
-5.62 |
4 |
Emily Collingwood |
Bev Barracud |
54.87 |
54.47 |
3.0 |
-0.40 |
5 |
Eleanor Mackinnon |
Bev Barracud |
57.03 |
54.50 |
2.0 |
-2.53 |
Event 120 Boys 13, 14, 15+ yrs 100m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 1:10.20 | 1:06.70 | 1:04.20 | B | 1:19.90 | 1:14.90 | 1:11.50 | C | 1:28.50 | 1:22.50 | 1:18.00 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joseph Clifford |
Kippax |
1:15.34 |
1:16.90 |
6.0 |
+1.56 |
2 |
George Harris |
Kippax |
1:17.47 |
1:18.27 |
5.0 |
+0.80 |
3 |
Ben Swift |
Kippax |
1:28.78 |
1:19.20 |
4.0 |
-9.58 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joe Green |
Pocklington |
1:44.76 |
1:41.92 |
6.0 |
-2.84 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Ben Digby |
6.5 Turn not performed immediately |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Crow |
South Axholm |
1:11.23 |
1:13.05 |
6.0 |
+1.82 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
George Young |
Bev Barracud |
1:23.47 |
1:20.62 |
6.0 |
-2.85 |
2 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:21.59 |
1:21.09 |
5.0 |
-0.50 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Clifford |
Kippax |
1:08.24 |
1:08.36 |
6.0 |
+0.12 |
2 |
Bertram Noble |
Bev Barracud |
1:10.55 |
1:08.99 |
5.0 |
-1.56 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harris Bowman |
Driffield |
1:16.56 |
1:19.02 |
6.0 |
+2.46 |
2 |
Daniel Ashton |
Pocklington |
1:16.00 |
1:19.57 |
5.0 |
+3.57 |
Event 121 Girls 13, 14, 15+ yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 32.90 | 32.10 | 31.40 | B | 37.00 | 36.20 | 35.30 | C | 41.60 | 40.70 | 39.80 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Weldon |
Bev Barracud |
35.35 |
34.42 |
6.0 |
-0.93 |
2 |
Aiesha Veerasamy |
Tadcaster |
38.12 |
36.02 |
5.0 |
-2.10 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Weld |
Pocklington |
37.31 |
37.13 |
6.0 |
-0.18 |
2 |
Isobel Long |
Bev Barracud |
37.77 |
37.27 |
5.0 |
-0.50 |
3 |
Olivia Turnbull |
Tadcaster |
36.90 |
37.70 |
4.0 |
+0.80 |
4 |
Megan Berry |
Bev Barracud |
40.50 |
39.36 |
3.0 |
-1.14 |
5 |
Isla Rickerby |
Kippax |
42.76 |
40.62 |
2.0 |
-2.14 |
6 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
42.68 |
40.95 |
1.0 |
-1.73 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Barker |
South Axholm |
42.96 |
44.29 |
6.0 |
+1.33 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Chloe Foster |
Tadcaster |
33.40 |
34.19 |
6.0 |
+0.79 |
2 |
Charlotte Tate |
Bev Barracud |
34.80 |
34.72 |
5.0 |
-0.08 |
3 |
Caitlin Carr |
Kippax |
36.53 |
35.59 |
4.0 |
-0.94 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
37.77 |
36.66 |
6.0 |
-1.11 |
2 |
Roisin Gorry |
Bev Barracud |
35.50 |
36.67 |
5.0 |
+1.17 |
3 |
Sophie Davey |
Kippax |
42.70 |
38.13 |
4.0 |
-4.57 |
4 |
Grace Tyreman |
South Hunsle |
36.90 |
38.52 |
3.0 |
+1.62 |
5 |
Amy Checkley |
Kippax |
39.95 |
38.57 |
2.0 |
-1.38 |
6 |
Aisling McAuley |
Kippax |
38.88 |
38.79 |
1.0 |
-0.09 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Nadine Addlesee |
South Axholm |
NT |
54.52 |
6.0 |
npt |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hannah Stanton |
Pocklington |
33.56 |
32.97 |
6.0 |
-0.59 |
2 |
Connie Mounsey |
Bev Barracud |
33.16 |
33.57 |
5.0 |
+0.41 |
3 |
Imogen Holbrook |
Tadcaster |
32.40 |
33.85 |
4.0 |
+1.45 |
4 |
Helena Walker |
Pocklington |
32.75 |
34.29 |
3.0 |
+1.54 |
5 |
Ashley Evered |
Halifax |
33.55 |
34.36 |
2.0 |
+0.81 |
6 |
Isabelle Young |
Bev Barracud |
33.81 |
34.38 |
1.0 |
+0.57 |
7 |
Daisy Evans |
Bev Barracud |
32.62 |
35.04 |
|
+2.42 |
8 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
33.70 |
35.07 |
|
+1.37 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Leonie Collingwood |
Bev Barracud |
36.86 |
35.31 |
6.0 |
-1.55 |
2 |
Lauren Carr |
Kippax |
35.38 |
35.48 |
5.0 |
+0.10 |
3 |
Katy Weld |
Pocklington |
35.95 |
36.25 |
4.0 |
+0.30 |
4 |
Hannah Sharpe |
Tadcaster |
34.81 |
36.28 |
3.0 |
+1.47 |
5 |
Leah Verity |
Kippax |
36.74 |
36.60 |
2.0 |
-0.14 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Elizabeth McKenna |
Bev Barracud |
38.35 |
40.98 |
6.0 |
+2.63 |
2 |
Charlotte Clark |
Kippax |
42.81 |
44.45 |
5.0 |
+1.64 |
Event 201 Boys 11 & 12 yrs 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
11 | 12 | A | 2:50.00 | 2:41.00 | B | 3:22.30 | 3:06.80 | C | 3:55.00 | 3:30.80 |
|
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Timothy Heng |
Bev Barracud |
3:13.82 |
3:06.97 |
6.0 |
-6.85 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex Taylor |
Kippax |
3:33.87 |
3:24.70 |
6.0 |
-9.17 |
2 |
Rowan Verity |
Kippax |
3:49.64 |
3:34.93 |
5.0 |
-14.71 |
3 |
Ryan Powers |
Bev Barracud |
3:43.31 |
3:39.71 |
4.0 |
-3.60 |
4 |
Daniel Curran |
Bev Barracud |
NT |
3:40.30 |
3.0 |
npt |
5 |
William Byram |
Kippax |
3:49.86 |
3:42.45 |
2.0 |
-7.41 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Oliver Crow |
9.2 Incorrect medley relay stroke order i.e. (Back Breast Fly Free) |
|
Lewis Hawden |
6.3 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
Jack Brown |
7.1 After Start or Turn multiple butterfly kicks performed |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Toby Clausen |
Bev Barracud |
2:49.96 |
2:41.66 |
6.0 |
-8.30 |
2 |
Harry Hawkett |
Pocklington |
3:00.00 |
2:47.30 |
5.0 |
-12.70 |
3 |
William Sutcliffe |
Bev Barracud |
3:17.00 |
3:00.92 |
4.0 |
-16.08 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
George Moody |
Kippax |
NT |
3:44.41 |
6.0 |
npt |
2 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
4:18.55 |
4:28.72 |
5.0 |
+10.17 |
Event 202 Girls 9 & 10 yrs 100m Ind Medley
|
Cut-offs |
10 | A | 1:29.60 | B | 1:40.80 | C | 1:53.40 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Olivia Anstey |
Louth |
1:36.31 |
1:32.23 |
6.0 |
-4.08 |
2 |
Holly Billam |
Driffield |
1:46.00 |
1:39.18 |
5.0 |
-6.82 |
3 |
Elizabeth Lane |
Pocklington |
NT |
1:40.28 |
4.0 |
npt |
4 |
Lucy Barton |
Louth |
1:45.42 |
1:41.30 |
3.0 |
-4.12 |
5 |
Sally Waite |
Kippax |
1:44.78 |
1:43.58 |
2.0 |
-1.20 |
6 |
Lucy Carter |
Louth |
1:51.98 |
1:46.70 |
1.0 |
-5.28 |
7 |
Fleur Dudicourt Smith |
Bridlington |
NT |
1:47.56 |
|
npt |
8 |
Maisie Clark |
Bev Barracud |
NT |
1:49.16 |
|
npt |
9 |
Emily Matthews |
Louth |
1:57.93 |
1:49.47 |
|
-8.46 |
10 |
Kaitlyn Scott |
Bev Barracud |
1:56.32 |
1:51.01 |
|
-5.31 |
11 |
Gracie Keeton |
Louth |
1:58.83 |
1:51.15 |
|
-7.68 |
12 |
Jessica Morris |
Bev Barracud |
NT |
1:52.19 |
|
npt |
13 |
Maisy Twigg |
Louth |
2:06.11 |
1:54.95 |
|
-11.16 |
14 |
Francesca Burke |
Louth |
2:13.32 |
1:58.84 |
|
-14.48 |
15 |
Jessica Harrison |
Pocklington |
1:58.92 |
2:00.75 |
|
+1.83 |
16 |
Shonagh Timmis |
Pocklington |
NT |
2:00.84 |
|
npt |
17 |
Martha Evans |
Louth |
2:10.93 |
2:02.80 |
|
-8.13 |
18 |
Isla Cassidy |
Louth |
2:05.18 |
2:09.49 |
|
+4.31 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Darci Emmerson |
8.2 Arms not brought forward over the water |
|
Phoebe Goodwin |
7.4 Leg movements not on the same plane |
|
Ava Rhodes |
8.2 Arms not brought forward over the water |
|
Rhona McLaughlin |
8.2 Arms not brought forward over the water |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
1:33.25 |
1:31.96 |
6.0 |
-1.29 |
2 |
Effie Kennedy |
Louth |
1:34.95 |
1:32.93 |
5.0 |
-2.02 |
3 |
Grace Twilton |
Louth |
1:33.90 |
1:36.58 |
4.0 |
+2.68 |
4 |
Millie Doubleday |
Louth |
1:36.84 |
1:40.49 |
3.0 |
+3.65 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Anna Peneva |
Bev Barracud |
1:44.22 |
1:42.42 |
6.0 |
-1.80 |
2 |
Chloe Hopwood |
Pocklington |
1:39.95 |
1:42.57 |
5.0 |
+2.62 |
3 |
Eva Harris |
Pocklington |
NT |
1:45.22 |
4.0 |
npt |
4 |
Hallie Twidale |
Bev Barracud |
NT |
1:49.56 |
3.0 |
npt |
5 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
1:50.54 |
1:51.57 |
2.0 |
+1.03 |
6 |
Elsie Jackson |
Louth |
1:58.11 |
1:52.33 |
1.0 |
-5.78 |
7 |
Megan Checkley |
Kippax |
1:51.96 |
1:52.42 |
|
+0.46 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lilyanna Hamlyn |
Kippax |
2:01.28 |
1:54.85 |
6.0 |
-6.43 |
2 |
Sophieanne Twineham |
Bev Barracud |
1:57.55 |
1:56.00 |
5.0 |
-1.55 |
3 |
Megan Jackson |
Louth |
2:02.32 |
1:57.43 |
4.0 |
-4.89 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Megan Chu |
Pocklington |
1:34.49 |
1:25.52 |
6.0 |
-8.97 |
2 |
Ailis Gorry |
Bev Barracud |
1:36.01 |
1:27.23 |
5.0 |
-8.78 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Amelia Wilkinson |
8.2 Arms not brought forward simultaneously |
|
Izobelle Mary Speakman |
8.3 Alternating movement of legs |
|
Elodie Maloigne |
8.3 Alternating movement of legs |
|
Hepsy Moody |
6.6 Not on the back at finish |
Event 203 Boys 13, 14, 15+ yrs 200m Ind Medley
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 2:33.20 | 2:26.00 | 2:19.00 | B | 2:53.30 | 2:43.40 | 2:35.80 | C | 3:13.10 | 2:59.00 | 2:51.20 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joseph Clifford |
Kippax |
2:49.97 |
2:46.87 |
6.0 |
-3.10 |
2 |
Jack Milner |
Kippax |
2:48.13 |
2:48.57 |
5.0 |
+0.44 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ben Swift |
Kippax |
3:14.67 |
2:53.71 |
6.0 |
-20.96 |
13yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
George Harris |
8.3 Alternating movement of legs |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ben Towse |
Pocklington |
2:43.66 |
2:35.25 |
6.0 |
-8.41 |
2 |
Oliver Buttrick |
South Axholm |
2:53.84 |
2:41.81 |
5.0 |
-12.03 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Crow |
South Axholm |
2:46.39 |
2:43.85 |
6.0 |
-2.54 |
2 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
2:52.55 |
2:52.58 |
5.0 |
+0.03 |
3 |
Thomas Lewis |
Kippax |
2:54.96 |
2:54.14 |
4.0 |
-0.82 |
4 |
Rocco Smeaton |
Bev Barracud |
2:55.00 |
2:55.94 |
3.0 |
+0.94 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
George Young |
Bev Barracud |
3:00.63 |
3:01.27 |
6.0 |
+0.64 |
2 |
Brent Mellows |
Pocklington |
3:30.00 |
3:40.33 |
5.0 |
+10.33 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Clifford |
Kippax |
2:27.57 |
2:28.70 |
6.0 |
+1.13 |
2 |
Benjamin Colling |
Tadcaster |
2:35.00 |
2:29.81 |
5.0 |
-5.19 |
3 |
Daniel Kershaw |
Kippax |
2:31.48 |
2:30.30 |
4.0 |
-1.18 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Samuel Hopson |
Bev Barracud |
2:53.52 |
2:39.80 |
6.0 |
-13.72 |
Event 204 Girls 9,10,11 & 12 yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 40.10 | 36.60 | 35.30 | B | 45.20 | 41.20 | 39.80 | C | 50.70 | 46.00 | 44.60 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Roxie Twidale |
Bev Barracud |
NT |
44.62 |
6.0 |
npt |
2 |
Olivia Anstey |
Louth |
47.76 |
44.68 |
5.0 |
-3.08 |
3 |
Fleur Dudicourt Smith |
Bridlington |
NT |
46.15 |
4.0 |
npt |
4 |
Lucy Barton |
Louth |
47.69 |
47.09 |
3.0 |
-0.60 |
5 |
Elizabeth Lane |
Pocklington |
NT |
47.63 |
2.0 |
npt |
6 |
Sally Waite |
Kippax |
49.53 |
48.11 |
1.0 |
-1.42 |
7 |
Emily Matthews |
Louth |
53.32 |
50.55 |
|
-2.77 |
8 |
Maisy Twigg |
Louth |
52.24 |
50.80 |
|
-1.44 |
9 |
Kaitlyn Scott |
Bev Barracud |
50.44 |
50.86 |
|
+0.42 |
10 |
Maisie Clark |
Bev Barracud |
NT |
51.31 |
|
npt |
11 |
Jessica Morris |
Bev Barracud |
51.59 |
51.50 |
|
-0.09 |
12 |
Francesca Burke |
Louth |
53.12 |
52.06 |
|
-1.06 |
13 |
Gracie Keeton |
Louth |
52.03 |
52.27 |
|
+0.24 |
14 |
Phoebe Goodwin |
Louth |
54.38 |
52.51 |
|
-1.87 |
15 |
Rhona McLaughlin |
Louth |
NT |
55.34 |
|
npt |
16 |
Shonagh Timmis |
Pocklington |
56.02 |
59.49 |
|
+3.47 |
17 |
Jessica Harrison |
Pocklington |
56.08 |
1:00.57 |
|
+4.49 |
18 |
Ava Rhodes |
Louth |
NT |
1:01.65 |
|
npt |
19 |
Isla Cassidy |
Louth |
55.24 |
1:01.84 |
|
+6.60 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Darci Emmerson |
6.5 Turn not performed immediately |
|
Lucy Carter |
6.5 Turn not performed immediately |
|
Lois Norton |
6.5 More than one single or double simultaneous arm pull used to initiate turn. |
|
Rebecca Welch |
6.6 Not on the back at finish |
|
Martha Evans |
6.6 Not on the back at finish |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Effie Kennedy |
Louth |
46.87 |
43.89 |
6.0 |
-2.98 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
44.61 |
45.70 |
6.0 |
+1.09 |
2 |
Eva Harris |
Pocklington |
47.09 |
45.91 |
5.0 |
-1.18 |
3 |
Millie Doubleday |
Louth |
43.39 |
45.95 |
4.0 |
+2.56 |
4 |
Grace Twilton |
Louth |
44.50 |
46.36 |
3.0 |
+1.86 |
5 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
50.74 |
47.96 |
2.0 |
-2.78 |
6 |
Anna Peneva |
Bev Barracud |
49.28 |
48.89 |
1.0 |
-0.39 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Hallie Twidale |
Bev Barracud |
NT |
50.74 |
6.0 |
npt |
2 |
Izobelle Mary Speakman |
Louth |
55.34 |
52.13 |
5.0 |
-3.21 |
3 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
51.52 |
53.34 |
4.0 |
+1.82 |
4 |
Sophieanne Twineham |
Bev Barracud |
53.74 |
53.89 |
3.0 |
+0.15 |
5 |
Megan Checkley |
Kippax |
53.84 |
54.97 |
2.0 |
+1.13 |
6 |
Megan Jackson |
Louth |
57.85 |
57.39 |
1.0 |
-0.46 |
7 |
Hepsy Moody |
Kippax |
1:04.07 |
58.38 |
|
-5.69 |
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Megan Chu |
Pocklington |
40.09 |
38.87 |
6.0 |
-1.22 |
2 |
Ailis Gorry |
Bev Barracud |
41.45 |
39.96 |
5.0 |
-1.49 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Lilyanna Hamlyn |
6.5 Turn not performed immediately |
|
Elodie Maloigne |
6.5 Turn not performed immediately |
|
Elsie Jackson |
Did Not Compete |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Towse |
Bev Barracud |
38.44 |
38.87 |
6.0 |
+0.43 |
2 |
Helena Arijs |
Kippax |
42.30 |
40.12 |
5.0 |
-2.18 |
3 |
Agnes Osborne |
Bev Barracud |
45.19 |
40.71 |
4.0 |
-4.48 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Holly Giles |
Louth |
41.90 |
41.54 |
6.0 |
-0.36 |
2 |
Regan Baldwin |
Bev Barracud |
45.50 |
42.25 |
5.0 |
-3.25 |
3 |
Georgia Sutcliffe |
Bev Barracud |
44.80 |
42.85 |
4.0 |
-1.95 |
4 |
Jessica Mellows |
Pocklington |
44.46 |
43.18 |
3.0 |
-1.28 |
5 |
Jasmine Brown |
Louth |
44.40 |
43.58 |
2.0 |
-0.82 |
6 |
Sophie McLure |
Tadcaster |
44.85 |
43.60 |
1.0 |
-1.25 |
7 |
Eluned Owen |
Bev Barracud |
48.25 |
45.08 |
|
-3.17 |
8 |
Kate Neal |
Kippax |
44.67 |
45.21 |
|
+0.54 |
9 |
Isabel Marritt |
Louth |
46.92 |
45.27 |
|
-1.65 |
10 |
Eloise Eastman |
Tadcaster |
50.67 |
45.37 |
|
-5.30 |
11 |
Thea Clark |
Bev Barracud |
47.91 |
45.70 |
|
-2.21 |
12 |
Eva Scaife |
Bev Barracud |
46.32 |
45.79 |
|
-0.53 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ellie Trafford |
South Hunsle |
45.78 |
46.38 |
6.0 |
+0.60 |
2 |
Olivia Large |
Bev Barracud |
49.29 |
46.42 |
5.0 |
-2.87 |
3 |
Daniella Milner |
South Axholm |
50.56 |
47.88 |
4.0 |
-2.68 |
4 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
49.11 |
49.72 |
3.0 |
+0.61 |
5 |
Georgia Bratley |
Kippax |
53.28 |
51.02 |
2.0 |
-2.26 |
6 |
Amy Lake |
Kippax |
52.79 |
52.08 |
1.0 |
-0.71 |
7 |
Sophie McAuley |
Bev Barracud |
NT |
52.30 |
|
npt |
8 |
Caitlin Weir |
South Axholm |
47.88 |
56.14 |
|
+8.26 |
9 |
Iona Rickerby |
Kippax |
1:04.24 |
1:02.69 |
|
-1.55 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Caitlin Hall |
4.4 Starting before the starting signal |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
36.16 |
36.25 |
6.0 |
+0.09 |
2 |
Tabitha Browning |
Tadcaster |
36.20 |
36.43 |
5.0 |
+0.23 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Gwen Spavin |
Tadcaster |
44.48 |
40.18 |
6.0 |
-4.30 |
2 |
Emily Shrimpton |
Tadcaster |
41.06 |
40.85 |
5.0 |
-0.21 |
3 |
Lorna Colling |
Tadcaster |
40.14 |
41.68 |
4.0 |
+1.54 |
4 |
Molly Carter |
Louth |
42.60 |
41.88 |
3.0 |
-0.72 |
5 |
Tessa Grainger |
Kippax |
41.49 |
41.99 |
2.0 |
+0.50 |
6 |
Rebecca Shirley |
Bev Barracud |
44.13 |
42.87 |
1.0 |
-1.26 |
7 |
Lucy Towse |
Pocklington |
45.48 |
43.53 |
|
-1.95 |
7 |
Eleanor Mackinnon |
Bev Barracud |
45.07 |
43.53 |
|
-1.54 |
9 |
Lola Gorry |
Bev Barracud |
44.28 |
44.30 |
|
+0.02 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Madeleine Evans |
Bev Barracud |
46.81 |
45.86 |
6.0 |
-0.95 |
2 |
Sophie Beecroft |
Bev Barracud |
48.36 |
46.44 |
5.0 |
-1.92 |
3 |
Emily Collingwood |
Bev Barracud |
49.49 |
47.73 |
4.0 |
-1.76 |
4 |
Leah Richardson |
Bev Barracud |
52.94 |
49.21 |
3.0 |
-3.73 |
5 |
Emily Day |
Tadcaster |
54.06 |
51.14 |
2.0 |
-2.92 |
Event 205 Boys 10, 11, 12 yrs 100m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 1:26.90 | 1:20.40 | 1:15.00 | B | 1:43.40 | 1:33.70 | 1:26.20 | C | 2:00.00 | 1:46.50 | 1:37.50 |
|
10yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Joseph Pickering |
Pocklington |
1:19.47 |
1:24.47 |
6.0 |
+5.00 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Jake Adams |
8.3 Alternating movement of legs |
|
Haydyn Swift |
8.3 Alternating movement of legs |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Rook |
Bev Barracud |
NT |
1:31.13 |
6.0 |
npt |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
William Byram |
Kippax |
1:56.00 |
2:03.19 |
6.0 |
+7.19 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Toby Clausen |
Bev Barracud |
1:16.53 |
1:15.50 |
6.0 |
-1.03 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joshua Moss |
Tadcaster |
1:33.00 |
1:31.85 |
6.0 |
-1.15 |
Event 206 Girls 13, 14, 15+ yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 38.10 | 37.00 | 36.20 | B | 42.90 | 41.70 | 40.80 | C | 48.10 | 46.80 | 45.70 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Weldon |
Bev Barracud |
42.07 |
39.03 |
6.0 |
-3.04 |
2 |
Annie Wilson |
South Axholm |
38.27 |
39.33 |
5.0 |
+1.06 |
3 |
Megan Berry |
Bev Barracud |
41.74 |
41.80 |
4.0 |
+0.06 |
4 |
Isobel Long |
Bev Barracud |
41.81 |
42.25 |
3.0 |
+0.44 |
5 |
Lucy Weld |
Pocklington |
42.89 |
42.30 |
2.0 |
-0.59 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Aiesha Veerasamy |
Tadcaster |
47.28 |
43.91 |
6.0 |
-3.37 |
2 |
Anna Powers |
Bev Barracud |
46.13 |
45.20 |
5.0 |
-0.93 |
3 |
Isla Rickerby |
Kippax |
45.09 |
45.73 |
4.0 |
+0.64 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
50.43 |
48.77 |
6.0 |
-1.66 |
2 |
Sophie Hopwood |
Pocklington |
50.05 |
50.70 |
5.0 |
+0.65 |
3 |
Sadie Butterfield |
Tadcaster |
51.00 |
52.17 |
4.0 |
+1.17 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Chloe Foster |
Tadcaster |
39.83 |
40.20 |
6.0 |
+0.37 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Holly Moss |
Tadcaster |
41.45 |
42.69 |
6.0 |
+1.24 |
2 |
Marina Paunova |
Bev Barracud |
42.86 |
43.15 |
5.0 |
+0.29 |
3 |
Caitlin Carr |
Kippax |
43.69 |
43.19 |
4.0 |
-0.50 |
4 |
Amy Checkley |
Kippax |
44.40 |
44.14 |
3.0 |
-0.26 |
5 |
Megan Trafford |
South Hunsle |
42.74 |
44.51 |
2.0 |
+1.77 |
6 |
Roisin Gorry |
Bev Barracud |
43.09 |
45.14 |
1.0 |
+2.05 |
7 |
Aisling McAuley |
Kippax |
44.39 |
45.26 |
|
+0.87 |
8 |
Sophie Davey |
Kippax |
52.08 |
45.41 |
|
-6.67 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Brigham |
Pocklington |
49.57 |
49.40 |
6.0 |
-0.17 |
2 |
Nadine Addlesee |
South Axholm |
51.83 |
54.62 |
5.0 |
+2.79 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Megan Jones |
Pocklington |
37.04 |
38.48 |
6.0 |
+1.44 |
2 |
Connie Mounsey |
Bev Barracud |
39.04 |
38.93 |
5.0 |
-0.11 |
3 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
39.03 |
39.09 |
4.0 |
+0.06 |
4 |
Isabelle Young |
Bev Barracud |
38.50 |
39.69 |
3.0 |
+1.19 |
5 |
Helena Walker |
Pocklington |
39.87 |
40.13 |
2.0 |
+0.26 |
6 |
Ashley Evered |
Halifax |
39.86 |
40.46 |
1.0 |
+0.60 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lauren Carr |
Kippax |
40.50 |
41.11 |
6.0 |
+0.61 |
2 |
Leah Verity |
Kippax |
40.74 |
41.27 |
5.0 |
+0.53 |
3 |
Hannah Sharpe |
Tadcaster |
40.72 |
42.56 |
4.0 |
+1.84 |
4 |
Imogen Holbrook |
Tadcaster |
42.82 |
42.82 |
3.0 |
+0.00 |
5 |
Katy Weld |
Pocklington |
43.94 |
44.45 |
2.0 |
+0.51 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Elizabeth McKenna |
Bev Barracud |
46.60 |
46.34 |
6.0 |
-0.26 |
2 |
Charlotte Clark |
Kippax |
46.68 |
47.65 |
5.0 |
+0.97 |
3 |
Lauren Day |
Tadcaster |
52.31 |
50.60 |
4.0 |
-1.71 |
Event 207 Boys 13, 14, 15+ yrs 100m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 1:03.40 | 59.90 | 57.50 | B | 1:10.50 | 1:07.20 | 1:03.90 | C | 1:17.50 | 1:13.00 | 1:09.00 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joseph Clifford |
Kippax |
1:07.32 |
1:07.53 |
6.0 |
+0.21 |
2 |
Jack Milner |
Kippax |
1:08.18 |
1:07.74 |
5.0 |
-0.44 |
3 |
Ben Digby |
Tadcaster |
1:07.65 |
1:09.57 |
4.0 |
+1.92 |
4 |
George Harris |
Kippax |
1:11.24 |
1:10.06 |
3.0 |
-1.18 |
5 |
Ben Swift |
Kippax |
1:14.84 |
1:10.14 |
2.0 |
-4.70 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ethan Briggs |
Louth |
1:13.90 |
1:10.80 |
6.0 |
-3.10 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joe Green |
Pocklington |
1:38.32 |
1:37.94 |
6.0 |
-0.38 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ben Towse |
Pocklington |
1:02.48 |
1:02.57 |
6.0 |
+0.09 |
2 |
Oliver Buttrick |
South Axholm |
1:08.25 |
1:05.31 |
5.0 |
-2.94 |
3 |
Thomas Crow |
South Axholm |
1:05.61 |
1:06.72 |
4.0 |
+1.11 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:05.84 |
1:07.66 |
6.0 |
+1.82 |
2 |
Alexander Hopson |
Bev Barracud |
1:12.28 |
1:07.90 |
5.0 |
-4.38 |
3 |
Rocco Smeaton |
Bev Barracud |
1:05.00 |
1:08.13 |
4.0 |
+3.13 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Euan Marrazza |
South Hunsle |
1:14.15 |
1:17.44 |
6.0 |
+3.29 |
2 |
Brent Mellows |
Pocklington |
1:24.42 |
1:30.93 |
5.0 |
+6.51 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Rhys Dodds |
Bev Barracud |
58.50 |
58.95 |
6.0 |
+0.45 |
|
Jack Newton |
|
2 |
Jack Clifford |
Kippax |
59.14 |
1:00.77 |
5.0 |
+1.63 |
3 |
Samuel Hopson |
Bev Barracud |
1:00.40 |
1:01.28 |
4.0 |
+0.88 |
4 |
Daniel Colling |
Tadcaster |
1:04.20 |
1:01.87 |
3.0 |
-2.33 |
5 |
Bertram Noble |
Bev Barracud |
1:02.88 |
1:01.88 |
2.0 |
-1.00 |
6 |
Benjamin Colling |
Tadcaster |
1:01.95 |
1:02.59 |
1.0 |
+0.64 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harris Bowman |
Driffield |
1:04.02 |
1:06.23 |
6.0 |
+2.21 |
2 |
Daniel Kershaw |
Kippax |
1:01.10 |
1:06.95 |
5.0 |
+5.85 |
Event 208 Girls 9 yrs 50m Breaststroke
|
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Olivia Anstey |
Louth |
47.91 |
50.08 |
6.0 |
+2.17 |
2 |
Lucy Barton |
Louth |
53.30 |
50.30 |
5.0 |
-3.00 |
3 |
Elizabeth Lane |
Pocklington |
NT |
52.25 |
4.0 |
npt |
4 |
Holly Billam |
Driffield |
54.49 |
52.97 |
3.0 |
-1.52 |
5 |
Jessica Morris |
Bev Barracud |
54.39 |
55.48 |
2.0 |
+1.09 |
6 |
Lois Norton |
Pocklington |
NT |
55.53 |
1.0 |
npt |
7 |
Maisie Clark |
Bev Barracud |
NT |
55.82 |
|
npt |
8 |
Lucy Carter |
Louth |
58.22 |
58.87 |
|
+0.65 |
9 |
Rebecca Welch |
Tadcaster |
58.00 |
59.52 |
|
+1.52 |
10 |
Darci Emmerson |
Pocklington |
NT |
1:01.04 |
|
npt |
11 |
Emily Matthews |
Louth |
1:01.46 |
1:01.37 |
|
-0.09 |
12 |
Phoebe Goodwin |
Louth |
1:06.88 |
1:03.84 |
|
-3.04 |
13 |
Francesca Burke |
Louth |
1:00.19 |
1:04.25 |
|
+4.06 |
14 |
Jessica Harrison |
Pocklington |
58.16 |
1:04.38 |
|
+6.22 |
15 |
Fleur Dudicourt Smith |
Bridlington |
NT |
1:04.84 |
|
npt |
16 |
Kaitlyn Scott |
Bev Barracud |
1:03.44 |
1:05.03 |
|
+1.59 |
17 |
Rhona McLaughlin |
Louth |
NT |
1:06.23 |
|
npt |
18 |
Ava Rhodes |
Louth |
1:12.73 |
1:10.41 |
|
-2.32 |
19 |
Isla Cassidy |
Louth |
1:15.88 |
1:13.44 |
|
-2.44 |
20 |
Martha Evans |
Louth |
1:11.77 |
1:15.74 |
|
+3.97 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Roxie Twidale |
7.2 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick |
|
Sally Waite |
7.1 After Start or Turn multiple butterfly kicks performed |
|
Gracie Keeton |
7.1 After Start or Turn multiple butterfly kicks performed |
|
Maisy Twigg |
7.1 After Start or Turn multiple butterfly kicks performed |
Event 209 Girls 10, 11, 12 yrs 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 1:38.50 | 1:30.80 | 1:26.10 | B | 1:54.30 | 1:44.50 | 1:37.50 | C | 2:08.00 | 1:59.00 | 1:52.00 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ailis Gorry |
Bev Barracud |
NT |
1:47.70 |
6.0 |
npt |
2 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
1:53.04 |
1:51.44 |
5.0 |
-1.60 |
3 |
Effie Kennedy |
Louth |
1:56.11 |
1:53.25 |
4.0 |
-2.86 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Grace Twilton |
Louth |
1:52.10 |
1:55.00 |
6.0 |
+2.90 |
2 |
Chloe Hopwood |
Pocklington |
1:57.79 |
1:55.20 |
5.0 |
-2.59 |
3 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
2:00.36 |
2:00.12 |
4.0 |
-0.24 |
4 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
2:21.02 |
2:00.38 |
3.0 |
-20.64 |
5 |
Eliza Loftus |
Bev Barracud |
NT |
2:01.23 |
2.0 |
npt |
6 |
Hallie Twidale |
Bev Barracud |
NT |
2:02.19 |
1.0 |
npt |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lilyanna Hamlyn |
Kippax |
2:25.43 |
2:12.14 |
6.0 |
-13.29 |
10yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Megan Checkley |
7.2 Stroke cycle not one arm stroke to one leg kick |
|
Amelia Wilkinson |
7.4 Leg movements not on the same plane |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Regan Baldwin |
Bev Barracud |
1:47.58 |
1:37.49 |
6.0 |
-10.09 |
2 |
Eloise Eastman |
Tadcaster |
1:45.20 |
1:40.50 |
5.0 |
-4.70 |
3 |
Sophie McLure |
Tadcaster |
1:45.83 |
1:43.38 |
4.0 |
-2.45 |
4 |
Eva Scaife |
Bev Barracud |
2:02.74 |
1:43.83 |
3.0 |
-18.91 |
5 |
Ellie Trafford |
South Hunsle |
1:42.00 |
1:43.92 |
2.0 |
+1.92 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eluned Owen |
Bev Barracud |
1:46.00 |
1:45.40 |
6.0 |
-0.60 |
2 |
Georgia Sutcliffe |
Bev Barracud |
1:50.00 |
1:47.54 |
5.0 |
-2.46 |
3 |
Agnes Osborne |
Bev Barracud |
1:53.39 |
1:47.80 |
4.0 |
-5.59 |
4 |
Holly Giles |
Louth |
1:53.50 |
1:49.14 |
3.0 |
-4.36 |
5 |
Daniella Milner |
South Axholm |
1:57.93 |
1:50.19 |
2.0 |
-7.74 |
6 |
Thea Clark |
Bev Barracud |
1:58.93 |
1:50.24 |
1.0 |
-8.69 |
7 |
Caitlin Hall |
Louth |
1:58.30 |
1:52.05 |
|
-6.25 |
8 |
Jasmine Brown |
Louth |
1:58.30 |
1:53.91 |
|
-4.39 |
9 |
Isabel Marritt |
Louth |
1:53.34 |
1:54.55 |
|
+1.21 |
10 |
Olivia Large |
Bev Barracud |
1:57.75 |
1:54.68 |
|
-3.07 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Georgia Bratley |
Kippax |
2:04.25 |
2:00.86 |
6.0 |
-3.39 |
2 |
Sophie McAuley |
Bev Barracud |
NT |
2:01.60 |
5.0 |
npt |
3 |
Lily Norton |
Pocklington |
2:04.61 |
2:03.36 |
4.0 |
-1.25 |
4 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
2:04.52 |
2:06.92 |
3.0 |
+2.40 |
5 |
Amy Lake |
Kippax |
2:05.17 |
2:07.91 |
2.0 |
+2.74 |
6 |
Caitlin Weir |
South Axholm |
2:16.28 |
2:12.65 |
1.0 |
-3.63 |
7 |
Iona Rickerby |
Kippax |
2:33.50 |
2:20.96 |
|
-12.54 |
11yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Beatrix Stanton |
Pocklington |
1:30.33 |
1:30.27 |
6.0 |
-0.06 |
2 |
Lucy Towse |
Bev Barracud |
1:33.27 |
1:30.33 |
5.0 |
-2.94 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sophie Warburton |
Pocklington |
1:34.44 |
1:32.05 |
6.0 |
-2.39 |
2 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
1:35.74 |
1:33.78 |
5.0 |
-1.96 |
3 |
Emily Shrimpton |
Tadcaster |
1:41.24 |
1:35.48 |
4.0 |
-5.76 |
4 |
Lola Gorry |
Bev Barracud |
1:40.77 |
1:37.26 |
3.0 |
-3.51 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Tessa Grainger |
Kippax |
1:36.40 |
1:38.53 |
6.0 |
+2.13 |
2 |
Lorna Colling |
Tadcaster |
1:39.30 |
1:42.29 |
5.0 |
+2.99 |
3 |
Sophie Beecroft |
Bev Barracud |
1:51.29 |
1:46.70 |
4.0 |
-4.59 |
4 |
Rebecca Shirley |
Bev Barracud |
NT |
1:46.82 |
3.0 |
npt |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Towse |
Pocklington |
1:55.53 |
1:55.05 |
6.0 |
-0.48 |
2 |
Eleanor Mackinnon |
Bev Barracud |
NT |
1:59.22 |
5.0 |
npt |
3 |
Leah Richardson |
Bev Barracud |
NT |
1:59.39 |
4.0 |
npt |
Event 210 Boys 10, 11, 12 yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 34.80 | 32.20 | 30.20 | B | 39.14 | 36.20 | 34.00 | C | 43.80 | 40.60 | 38.00 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jake Adams |
Louth |
36.53 |
35.79 |
6.0 |
-0.74 |
2 |
Joseph Pickering |
Pocklington |
35.80 |
36.44 |
5.0 |
+0.64 |
3 |
Jasper Gibson-Cass |
Pocklington |
35.55 |
36.65 |
4.0 |
+1.10 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Haydyn Swift |
Kippax |
40.93 |
39.30 |
6.0 |
-1.63 |
2 |
Harley Payton |
Bridlington |
50.00 |
39.39 |
5.0 |
-10.61 |
3 |
Alex Goldberg |
Bev Barracud |
NT |
39.75 |
4.0 |
npt |
4 |
Matthew Quigley |
Pocklington |
40.82 |
40.69 |
3.0 |
-0.13 |
5 |
George Plumridge |
Bev Barracud |
NT |
40.92 |
2.0 |
npt |
6 |
Thomas Kershaw |
Kippax |
39.63 |
41.25 |
1.0 |
+1.62 |
7 |
Jack Baldwin |
Bev Barracud |
48.29 |
42.85 |
|
-5.44 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex Clarkson |
Louth |
45.08 |
45.12 |
6.0 |
+0.04 |
2 |
Alex Lewis |
Kippax |
46.22 |
47.42 |
5.0 |
+1.20 |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Timothy Heng |
Bev Barracud |
38.29 |
35.18 |
6.0 |
-3.11 |
2 |
Lewis Hawden |
South Hunsle |
42.03 |
35.98 |
5.0 |
-6.05 |
3 |
Harry Rook |
Bev Barracud |
37.11 |
36.13 |
4.0 |
-0.98 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Matthew Carr |
Kippax |
36.80 |
36.44 |
6.0 |
-0.36 |
2 |
Liam Marrazza |
South Hunsle |
35.75 |
36.68 |
5.0 |
+0.93 |
3 |
Daniel Curran |
Bev Barracud |
NT |
37.19 |
4.0 |
npt |
4 |
Ryan Powers |
Bev Barracud |
38.16 |
37.81 |
3.0 |
-0.35 |
5 |
Samuel Thomas |
Kippax |
40.46 |
37.86 |
2.0 |
-2.60 |
6 |
Rowan Verity |
Kippax |
38.12 |
37.89 |
1.0 |
-0.23 |
7 |
Alex Taylor |
Kippax |
39.32 |
39.43 |
|
+0.11 |
8 |
William Byram |
Kippax |
40.31 |
40.54 |
|
+0.23 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ed Sumner |
Kippax |
41.21 |
41.57 |
6.0 |
+0.36 |
2 |
Will Horsley |
Pocklington |
39.55 |
42.13 |
5.0 |
+2.58 |
3 |
Jack Brown |
Louth |
41.20 |
44.07 |
4.0 |
+2.87 |
4 |
Isaac Green |
Pocklington |
42.00 |
44.36 |
3.0 |
+2.36 |
5 |
James McAuley |
Kippax |
46.12 |
45.90 |
2.0 |
-0.22 |
6 |
Oliver Crow |
South Axholm |
45.40 |
46.05 |
1.0 |
+0.65 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Bartholomew Clark |
Bev Barracud |
33.91 |
32.83 |
6.0 |
-1.08 |
2 |
Harry Hawkett |
Pocklington |
32.15 |
33.38 |
5.0 |
+1.23 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
William Sutcliffe |
Bev Barracud |
35.52 |
34.25 |
6.0 |
-1.27 |
2 |
Joshua Moss |
Tadcaster |
35.30 |
35.83 |
5.0 |
+0.53 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
George Moody |
Kippax |
44.52 |
40.18 |
6.0 |
-4.34 |
2 |
Torin Rickerby |
Kippax |
48.95 |
43.59 |
5.0 |
-5.36 |
3 |
Nathan Brown |
Pocklington |
46.07 |
44.18 |
4.0 |
-1.89 |
4 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
46.89 |
46.66 |
3.0 |
-0.23 |
12yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Toby Clausen |
Bev Barracud |
31.00 |
30.08 |
6.0 |
-0.92 |
Event 211 Girls 13, 14, 15+ yrs 100m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 1:13.50 | 1:10.50 | 1:10.00 | B | 1:22.30 | 1:19.20 | 1:15.70 | C | 1:31.50 | 1:27.00 | 1:20.50 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Weldon |
Bev Barracud |
1:18.33 |
1:18.87 |
6.0 |
+0.54 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Annie Wilson |
South Axholm |
1:23.89 |
1:24.25 |
6.0 |
+0.36 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sarah Welch |
Tadcaster |
1:45.08 |
1:32.44 |
6.0 |
-12.64 |
2 |
Isla Rickerby |
Kippax |
1:38.10 |
1:35.84 |
5.0 |
-2.26 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Holly Moss |
Tadcaster |
1:20.07 |
1:19.90 |
6.0 |
-0.17 |
2 |
Caitlin Carr |
Kippax |
1:25.50 |
1:22.24 |
5.0 |
-3.26 |
3 |
Roisin Gorry |
Bev Barracud |
NT |
1:25.21 |
4.0 |
npt |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Aisling McAuley |
Kippax |
1:34.83 |
1:30.18 |
6.0 |
-4.65 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Imogen Holbrook |
Tadcaster |
1:15.00 |
1:13.84 |
6.0 |
-1.16 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Connie Mounsey |
Bev Barracud |
1:17.27 |
1:18.03 |
6.0 |
+0.76 |
2 |
Isabelle Young |
Bev Barracud |
1:17.25 |
1:18.35 |
5.0 |
+1.10 |
3 |
Ashley Evered |
Halifax |
1:17.74 |
1:19.91 |
4.0 |
+2.17 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Leonie Collingwood |
Bev Barracud |
2:18.24 |
1:22.43 |
6.0 |
-55.81 |
Event 212 Boys 13, 14, 15+ yrs 50m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 33.00 | 31.70 | 29.00 | B | 37.10 | 35.70 | 33.10 | C | 41.40 | 40.00 | 37.00 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joseph Clifford |
Kippax |
35.09 |
34.58 |
6.0 |
-0.51 |
2 |
Ben Digby |
Tadcaster |
37.10 |
36.07 |
5.0 |
-1.03 |
3 |
Ben Swift |
Kippax |
38.70 |
37.06 |
4.0 |
-1.64 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
George Harris |
Kippax |
37.31 |
37.23 |
6.0 |
-0.08 |
2 |
Ethan Briggs |
Louth |
38.70 |
38.27 |
5.0 |
-0.43 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joe Green |
Pocklington |
51.39 |
49.69 |
6.0 |
-1.70 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ben Towse |
Pocklington |
32.67 |
32.48 |
6.0 |
-0.19 |
2 |
Thomas Crow |
South Axholm |
32.59 |
34.08 |
5.0 |
+1.49 |
3 |
Oliver Buttrick |
South Axholm |
34.76 |
34.45 |
4.0 |
-0.31 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
35.76 |
37.34 |
6.0 |
+1.58 |
2 |
George Young |
Bev Barracud |
39.29 |
37.57 |
5.0 |
-1.72 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Brent Mellows |
Pocklington |
48.00 |
48.74 |
6.0 |
+0.74 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jack Clifford |
Kippax |
31.88 |
31.96 |
6.0 |
+0.08 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Bertram Noble |
Bev Barracud |
33.04 |
33.30 |
6.0 |
+0.26 |
2 |
Harris Bowman |
Driffield |
33.81 |
34.77 |
5.0 |
+0.96 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Rowan Halliday |
Kippax |
NT |
38.58 |
6.0 |
npt |
Event 213 Girls 9,10,11 & 12 yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 39.10 | 35.90 | 34.40 | B | 44.00 | 40.40 | 38.70 | C | 49.50 | 45.50 | 43.50 |
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sally Waite |
Kippax |
46.82 |
45.36 |
6.0 |
-1.46 |
2 |
Olivia Anstey |
Louth |
41.59 |
45.72 |
5.0 |
+4.13 |
3 |
Holly Billam |
Driffield |
46.93 |
48.46 |
4.0 |
+1.53 |
4 |
Elizabeth Lane |
Pocklington |
NT |
49.75 |
3.0 |
npt |
5 |
Roxie Twidale |
Bev Barracud |
NT |
52.70 |
2.0 |
npt |
6 |
Lucy Carter |
Louth |
57.74 |
54.02 |
1.0 |
-3.72 |
7 |
Gracie Keeton |
Louth |
56.61 |
54.17 |
|
-2.44 |
8 |
Maisie Clark |
Bev Barracud |
NT |
56.74 |
|
npt |
9 |
Fleur Dudicourt Smith |
Bridlington |
NT |
56.79 |
|
npt |
10 |
Kaitlyn Scott |
Bev Barracud |
57.32 |
56.84 |
|
-0.48 |
11 |
Maisy Twigg |
Louth |
1:02.16 |
57.81 |
|
-4.35 |
12 |
Lucy Barton |
Louth |
55.78 |
58.74 |
|
+2.96 |
13 |
Phoebe Goodwin |
Louth |
NT |
1:01.33 |
|
npt |
14 |
Emily Matthews |
Louth |
1:07.65 |
1:02.48 |
|
-5.17 |
15 |
Isla Cassidy |
Louth |
1:01.18 |
1:04.33 |
|
+3.15 |
16 |
Shonagh Timmis |
Pocklington |
1:06.19 |
1:08.57 |
|
+2.38 |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Rhona McLaughlin |
10.2 A swimmer did not cover the whole distance: DNF |
|
Darci Emmerson |
8.2 Arms not brought forward simultaneously |
|
Jessica Morris |
8.3 Alternating movement of legs |
|
Ava Rhodes |
8.3 Alternating movement of legs |
|
Jessica Harrison |
Did Not Compete |
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Megan Chu |
Pocklington |
39.09 |
39.19 |
6.0 |
+0.10 |
2 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
41.25 |
40.42 |
5.0 |
-0.83 |
3 |
Ailis Gorry |
Bev Barracud |
42.06 |
43.50 |
4.0 |
+1.44 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Effie Kennedy |
Louth |
41.25 |
44.55 |
6.0 |
+3.30 |
2 |
Grace Twilton |
Louth |
47.20 |
49.25 |
5.0 |
+2.05 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Millie Doubleday |
Louth |
46.56 |
49.86 |
6.0 |
+3.30 |
2 |
Anna Peneva |
Bev Barracud |
50.00 |
50.92 |
5.0 |
+0.92 |
3 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
1:03.06 |
53.20 |
4.0 |
-9.86 |
4 |
Megan Checkley |
Kippax |
55.59 |
54.83 |
3.0 |
-0.76 |
5 |
Elsie Jackson |
Louth |
1:01.70 |
56.24 |
2.0 |
-5.46 |
6 |
Lilyanna Hamlyn |
Kippax |
1:00.82 |
57.52 |
1.0 |
-3.30 |
7 |
Izobelle Mary Speakman |
Louth |
54.52 |
58.63 |
|
+4.11 |
8 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
53.71 |
59.54 |
|
+5.83 |
9 |
Megan Jackson |
Louth |
1:00.86 |
1:01.20 |
|
+0.34 |
10 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
59.85 |
1:06.61 |
|
+6.76 |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Agnes Osborne |
Bev Barracud |
41.83 |
37.51 |
6.0 |
-4.32 |
2 |
Aisling Timmis |
Pocklington |
42.93 |
39.37 |
5.0 |
-3.56 |
3 |
Helena Arijs |
Kippax |
41.28 |
40.17 |
4.0 |
-1.11 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kate Neal |
Kippax |
46.58 |
41.88 |
6.0 |
-4.70 |
2 |
Regan Baldwin |
Bev Barracud |
48.69 |
43.33 |
5.0 |
-5.36 |
3 |
Eva Scaife |
Bev Barracud |
43.45 |
44.07 |
4.0 |
+0.62 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Holly Giles |
Louth |
42.80 |
45.59 |
6.0 |
+2.79 |
2 |
Thea Clark |
Bev Barracud |
49.43 |
45.63 |
5.0 |
-3.80 |
3 |
Jessica Mellows |
Pocklington |
51.46 |
46.22 |
4.0 |
-5.24 |
4 |
Isabelle Walby |
Bev Barracud |
NT |
46.39 |
3.0 |
npt |
5 |
Jasmine Brown |
Louth |
45.50 |
46.50 |
2.0 |
+1.00 |
6 |
Isabel Marritt |
Louth |
45.81 |
48.16 |
1.0 |
+2.35 |
7 |
Daniella Milner |
South Axholm |
50.36 |
48.73 |
|
-1.63 |
8 |
Olivia Large |
Bev Barracud |
NT |
48.90 |
|
npt |
9 |
Eluned Owen |
Bev Barracud |
49.53 |
49.32 |
|
-0.21 |
10 |
Caitlin Weir |
South Axholm |
1:05.03 |
57.60 |
|
-7.43 |
11 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
1:06.42 |
1:02.70 |
|
-3.72 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Iona Rickerby |
8.3 Alternating movement of legs |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
34.76 |
35.30 |
6.0 |
+0.54 |
2 |
Emily Shrimpton |
Tadcaster |
41.58 |
37.52 |
5.0 |
-4.06 |
3 |
Claudia Moore |
Pocklington |
36.89 |
38.39 |
4.0 |
+1.50 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lorna Colling |
Tadcaster |
37.76 |
40.69 |
6.0 |
+2.93 |
2 |
Rebecca Shirley |
Bev Barracud |
43.05 |
41.73 |
5.0 |
-1.32 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eleanor Mackinnon |
Bev Barracud |
52.00 |
43.56 |
6.0 |
-8.44 |
2 |
Lucy Towse |
Pocklington |
49.21 |
48.41 |
5.0 |
-0.80 |
12yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Molly Carter |
8.3 Alternating movement of legs |
|
Emily Collingwood |
8.3 Alternating movement of legs |
Event 214 Boys 10, 11, 12 yrs 100m Backstroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 1:25.70 | 1:19.80 | 1:14.80 | B | 1:42.80 | 1:33.50 | 1:26.10 | C | 1:58.50 | 1:47.50 | 1:38.50 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Isaac Heavisides |
Pocklington |
1:32.62 |
1:33.49 |
6.0 |
+0.87 |
2 |
Haydyn Swift |
Kippax |
1:45.96 |
1:36.42 |
5.0 |
-9.54 |
3 |
Jake Adams |
Louth |
1:37.58 |
1:37.29 |
4.0 |
-0.29 |
4 |
George Plumridge |
Bev Barracud |
NT |
1:38.48 |
3.0 |
npt |
5 |
Thomas Kershaw |
Kippax |
1:38.80 |
1:41.04 |
2.0 |
+2.24 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Matthew Quigley |
Pocklington |
1:48.02 |
1:47.97 |
6.0 |
-0.05 |
2 |
Alex Clarkson |
Louth |
1:52.81 |
1:51.00 |
5.0 |
-1.81 |
3 |
Jack Baldwin |
Bev Barracud |
NT |
1:52.36 |
4.0 |
npt |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Rook |
Bev Barracud |
1:35.00 |
1:28.03 |
6.0 |
-6.97 |
2 |
Timothy Heng |
Bev Barracud |
1:29.96 |
1:28.27 |
5.0 |
-1.69 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Daniel Curran |
Bev Barracud |
NT |
1:36.05 |
6.0 |
npt |
2 |
Alex Taylor |
Kippax |
1:36.82 |
1:39.09 |
5.0 |
+2.27 |
3 |
Jack Brown |
Louth |
1:45.71 |
1:45.05 |
4.0 |
-0.66 |
4 |
Will Horsley |
Pocklington |
1:46.56 |
1:47.15 |
3.0 |
+0.59 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Oliver Crow |
South Axholm |
2:06.60 |
1:56.90 |
6.0 |
-9.70 |
11yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Lewis Hawden |
6.3 Left position on the back (other than to initiate a turn) |
|
Samuel Thomas |
6.5 Turn not performed immediately |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Toby Clausen |
Bev Barracud |
1:17.03 |
1:16.87 |
6.0 |
-0.16 |
2 |
Harry Hawkett |
Pocklington |
1:19.28 |
1:20.63 |
5.0 |
+1.35 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joshua Moss |
Tadcaster |
1:25.90 |
1:26.67 |
6.0 |
+0.77 |
2 |
Bartholomew Clark |
Bev Barracud |
1:33.91 |
1:32.14 |
5.0 |
-1.77 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Nathan Brown |
Pocklington |
1:58.09 |
1:44.15 |
6.0 |
-13.94 |
Event 215 Girls 13, 14, 15+ yrs 50m Freestyle
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 30.30 | 29.40 | 28.80 | B | 34.10 | 33.10 | 32.40 | C | 38.50 | 37.00 | 36.00 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Weld |
Pocklington |
31.09 |
31.39 |
6.0 |
+0.30 |
2 |
Aiesha Veerasamy |
Tadcaster |
31.63 |
31.77 |
5.0 |
+0.14 |
3 |
Lucy Weldon |
Bev Barracud |
31.13 |
31.83 |
4.0 |
+0.70 |
4 |
Isobel Long |
Bev Barracud |
31.72 |
32.07 |
3.0 |
+0.35 |
5 |
Anna Powers |
Bev Barracud |
36.28 |
33.00 |
2.0 |
-3.28 |
6 |
Annie Wilson |
South Axholm |
32.74 |
33.41 |
1.0 |
+0.67 |
7 |
Megan Berry |
Bev Barracud |
34.08 |
33.46 |
|
-0.62 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ruby Hartley |
Bev Barracud |
34.26 |
34.28 |
6.0 |
+0.02 |
2 |
Sarah Welch |
Tadcaster |
35.91 |
34.40 |
5.0 |
-1.51 |
3 |
Isla Rickerby |
Kippax |
37.30 |
35.81 |
4.0 |
-1.49 |
4 |
Sadie Butterfield |
Tadcaster |
36.50 |
37.41 |
3.0 |
+0.91 |
5 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
39.76 |
37.79 |
2.0 |
-1.97 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sophie Hopwood |
Pocklington |
37.48 |
38.71 |
6.0 |
+1.23 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Roisin Gorry |
Bev Barracud |
30.52 |
30.83 |
6.0 |
+0.31 |
2 |
Skye Bowman |
Driffield |
31.33 |
31.42 |
5.0 |
+0.09 |
3 |
Holly Moss |
Tadcaster |
31.10 |
31.68 |
4.0 |
+0.58 |
4 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
32.38 |
31.76 |
3.0 |
-0.62 |
5 |
Marina Paunova |
Bev Barracud |
31.61 |
32.07 |
2.0 |
+0.46 |
6 |
Amy Copley |
Tadcaster |
31.60 |
32.40 |
1.0 |
+0.80 |
7 |
Chloe Foster |
Tadcaster |
30.90 |
32.41 |
|
+1.51 |
8 |
Megan Trafford |
South Hunsle |
32.81 |
32.54 |
|
-0.27 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Amy Checkley |
Kippax |
32.83 |
33.21 |
6.0 |
+0.38 |
2 |
Aimee Bowman |
Driffield |
32.78 |
33.39 |
5.0 |
+0.61 |
3 |
Caitlin Carr |
Kippax |
35.59 |
34.44 |
4.0 |
-1.15 |
4 |
Aisling McAuley |
Kippax |
34.06 |
34.53 |
3.0 |
+0.47 |
5 |
Sophie Davey |
Kippax |
34.94 |
34.87 |
2.0 |
-0.07 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Brigham |
Pocklington |
37.27 |
37.61 |
6.0 |
+0.34 |
2 |
Nadine Addlesee |
South Axholm |
39.82 |
40.84 |
5.0 |
+1.02 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Helena Walker |
Pocklington |
29.25 |
30.21 |
6.0 |
+0.96 |
2 |
Ashley Evered |
Halifax |
29.94 |
30.69 |
5.0 |
+0.75 |
3 |
Katy Weld |
Pocklington |
30.21 |
30.81 |
4.0 |
+0.60 |
4 |
Connie Mounsey |
Bev Barracud |
30.98 |
30.87 |
3.0 |
-0.11 |
5 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
31.25 |
31.84 |
2.0 |
+0.59 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Leonie Collingwood |
Bev Barracud |
32.17 |
32.42 |
6.0 |
+0.25 |
2 |
Elizabeth McKenna |
Bev Barracud |
31.39 |
32.45 |
5.0 |
+1.06 |
3 |
Lauren Carr |
Kippax |
32.16 |
32.59 |
4.0 |
+0.43 |
4 |
Leah Verity |
Kippax |
32.67 |
33.18 |
3.0 |
+0.51 |
5 |
Imogen Holbrook |
Tadcaster |
31.30 |
33.22 |
2.0 |
+1.92 |
6 |
Hannah Sharpe |
Tadcaster |
31.52 |
33.75 |
1.0 |
+2.23 |
7 |
Lara Hartley |
Bev Barracud |
32.57 |
33.82 |
|
+1.25 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Clark |
Kippax |
35.99 |
37.36 |
6.0 |
+1.37 |
2 |
Lauren Day |
Tadcaster |
39.29 |
38.89 |
5.0 |
-0.40 |
Event 216 Boys 13, 14, 15+ yrs 100m Breaststroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 1:19.20 | 1:15.50 | 1:12.00 | B | 1:29.90 | 1:24.80 | 1:21.00 | C | 1:40.00 | 1:33.50 | 1:29.00 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ethan Briggs |
Louth |
1:28.80 |
1:29.57 |
6.0 |
+0.77 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joseph Clifford |
Kippax |
1:34.98 |
1:30.70 |
6.0 |
-4.28 |
2 |
George Harris |
Kippax |
1:33.50 |
1:33.44 |
5.0 |
-0.06 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ben Swift |
Kippax |
1:45.57 |
1:40.83 |
6.0 |
-4.74 |
2 |
Joe Green |
Pocklington |
2:03.66 |
2:12.60 |
5.0 |
+8.94 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alexander Hopson |
Bev Barracud |
1:31.78 |
1:24.67 |
6.0 |
-7.11 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Ben Towse |
Pocklington |
1:23.60 |
1:27.34 |
6.0 |
+3.74 |
2 |
George Young |
Bev Barracud |
1:35.90 |
1:28.84 |
5.0 |
-7.06 |
3 |
Rocco Smeaton |
Bev Barracud |
1:29.00 |
1:31.59 |
4.0 |
+2.59 |
4 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
1:27.37 |
1:31.65 |
3.0 |
+4.28 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Lewis |
Kippax |
1:37.70 |
1:33.61 |
6.0 |
-4.09 |
14yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Thomas Crow |
7.4 Head not breaking surface before hands turn inward at widest point |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
|
Jack Newton |
|
1 |
Daniel Kershaw |
Kippax |
1:17.55 |
1:16.33 |
6.0 |
-1.22 |
2 |
Jack Clifford |
Kippax |
1:18.30 |
1:20.88 |
5.0 |
+2.58 |
3 |
Rhys Dodds |
Bev Barracud |
1:18.00 |
1:20.90 |
4.0 |
+2.90 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Samuel Hopson |
Bev Barracud |
1:17.98 |
1:21.28 |
6.0 |
+3.30 |
2 |
Alistair Jones |
Pocklington |
1:17.84 |
1:22.35 |
5.0 |
+4.51 |
3 |
Daniel Colling |
Tadcaster |
1:18.17 |
1:24.29 |
4.0 |
+6.12 |
4 |
Bertram Noble |
Bev Barracud |
1:27.75 |
1:26.08 |
3.0 |
-1.67 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Rowan Halliday |
Kippax |
1:32.46 |
1:29.06 |
6.0 |
-3.40 |
15yrs & Over Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Benjamin Colling |
7.5 Executed alternating or downward butterfly kicks |
Event 217 Girls 9 yrs 50m Freestyle
|
|
9yrs Official Results
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Elizabeth Lane |
Pocklington |
NT |
39.90 |
6.0 |
npt |
2 |
Olivia Anstey |
Louth |
37.00 |
40.05 |
5.0 |
+3.05 |
3 |
Holly Billam |
Driffield |
43.15 |
40.36 |
4.0 |
-2.79 |
4 |
Fleur Dudicourt Smith |
Bridlington |
NT |
40.94 |
3.0 |
npt |
5 |
Darci Emmerson |
Pocklington |
NT |
41.68 |
2.0 |
npt |
6 |
Roxie Twidale |
Bev Barracud |
NT |
41.94 |
1.0 |
npt |
7 |
Lucy Barton |
Louth |
40.84 |
42.42 |
|
+1.58 |
8 |
Lucy Carter |
Louth |
43.90 |
43.50 |
|
-0.40 |
9 |
Jessica Morris |
Bev Barracud |
42.02 |
43.51 |
|
+1.49 |
10 |
Lois Norton |
Pocklington |
NT |
43.93 |
|
npt |
11 |
Emily Matthews |
Louth |
45.70 |
44.63 |
|
-1.07 |
12 |
Jessica Harrison |
Pocklington |
46.60 |
44.87 |
|
-1.73 |
13 |
Sally Waite |
Kippax |
44.48 |
45.14 |
|
+0.66 |
14 |
Maisy Twigg |
Louth |
47.74 |
46.11 |
|
-1.63 |
15 |
Kaitlyn Scott |
Bev Barracud |
45.40 |
46.43 |
|
+1.03 |
16 |
Isla Cassidy |
Louth |
45.86 |
46.54 |
|
+0.68 |
17 |
Phoebe Goodwin |
Louth |
45.63 |
47.22 |
|
+1.59 |
18 |
Maisie Clark |
Bev Barracud |
NT |
47.65 |
|
npt |
19 |
Francesca Burke |
Louth |
52.12 |
48.09 |
|
-4.03 |
20 |
Martha Evans |
Louth |
50.47 |
48.10 |
|
-2.37 |
21 |
Gracie Keeton |
Louth |
48.51 |
48.24 |
|
-0.27 |
22 |
Shonagh Timmis |
Pocklington |
49.35 |
48.69 |
|
-0.66 |
23 |
Ava Rhodes |
Louth |
51.74 |
49.08 |
|
-2.66 |
24 |
Rhona McLaughlin |
Louth |
NT |
53.62 |
|
npt |
9yrs Disqualifications
|
|
Name |
DQ Information |
|
Rebecca Welch |
5.2 Did not touch wall at the turn or finish |
Event 218 Girls 10, 11, 12 yrs 100m Freestyle
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 1:15.00 | 1:10.00 | 1:07.00 | B | 1:30.50 | 1:23.10 | 1:16.90 | C | 1:41.00 | 1:31.00 | 1:26.00 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Megan Chu |
Pocklington |
1:19.03 |
1:18.18 |
6.0 |
-0.85 |
2 |
Ailis Gorry |
Bev Barracud |
1:26.60 |
1:19.09 |
5.0 |
-7.51 |
3 |
Effie Kennedy |
Louth |
1:22.34 |
1:22.69 |
4.0 |
+0.35 |
4 |
Joanna McCallum |
South Axholm |
1:24.90 |
1:24.48 |
3.0 |
-0.42 |
5 |
Millie Doubleday |
Louth |
1:43.50 |
1:27.14 |
2.0 |
-16.36 |
6 |
Chloe Hopwood |
Pocklington |
1:31.00 |
1:28.54 |
1.0 |
-2.46 |
7 |
Grace Twilton |
Louth |
1:30.80 |
1:30.47 |
|
-0.33 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eva Harris |
Pocklington |
NT |
1:33.24 |
6.0 |
npt |
2 |
Eliza Loftus |
Bev Barracud |
NT |
1:35.48 |
5.0 |
npt |
3 |
Amelia Wilkinson |
South Axholm |
1:42.07 |
1:36.97 |
4.0 |
-5.10 |
4 |
Elsie Jackson |
Louth |
1:42.53 |
1:39.60 |
3.0 |
-2.93 |
5 |
Megan Jackson |
Louth |
1:56.34 |
1:39.61 |
2.0 |
-16.73 |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eva Phillipson |
South Axholm |
1:45.63 |
1:43.06 |
6.0 |
-2.57 |
2 |
Megan Checkley |
Kippax |
1:45.63 |
1:43.85 |
5.0 |
-1.78 |
3 |
Izobelle Mary Speakman |
Louth |
NT |
1:48.12 |
4.0 |
npt |
4 |
Lilyanna Hamlyn |
Kippax |
2:01.61 |
1:50.19 |
3.0 |
-11.42 |
5 |
Elodie Maloigne |
South Axholm |
2:01.03 |
1:56.39 |
2.0 |
-4.64 |
11yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Towse |
Bev Barracud |
1:17.69 |
1:13.01 |
6.0 |
-4.68 |
2 |
Sophie McLure |
Tadcaster |
1:14.00 |
1:14.52 |
5.0 |
+0.52 |
3 |
Helena Arijs |
Kippax |
1:23.60 |
1:20.13 |
3.5 |
-3.47 |
3 |
Regan Baldwin |
Bev Barracud |
1:28.15 |
1:20.13 |
3.5 |
-8.02 |
5 |
Aisling Timmis |
Pocklington |
1:19.53 |
1:20.57 |
2.0 |
+1.04 |
6 |
Thea Clark |
Bev Barracud |
1:31.57 |
1:22.07 |
1.0 |
-9.50 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Eva Scaife |
Bev Barracud |
1:33.92 |
1:24.09 |
6.0 |
-9.83 |
2 |
Isabel Marritt |
Louth |
1:26.06 |
1:27.71 |
5.0 |
+1.65 |
3 |
Eluned Owen |
Bev Barracud |
1:34.09 |
1:27.98 |
4.0 |
-6.11 |
4 |
Daniella Milner |
South Axholm |
1:29.15 |
1:28.64 |
3.0 |
-0.51 |
5 |
Isabelle Walby |
Bev Barracud |
NT |
1:29.36 |
2.0 |
npt |
6 |
Ellie Trafford |
South Hunsle |
1:29.75 |
1:30.57 |
1.0 |
+0.82 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kate Neal |
Kippax |
1:40.24 |
1:33.66 |
6.0 |
-6.58 |
2 |
Olivia Large |
Bev Barracud |
1:37.98 |
1:34.85 |
5.0 |
-3.13 |
3 |
Georgia Bratley |
Kippax |
1:38.28 |
1:36.86 |
4.0 |
-1.42 |
4 |
Lily Norton |
Pocklington |
1:37.00 |
1:37.02 |
3.0 |
+0.02 |
5 |
Caitlin Weir |
South Axholm |
1:40.81 |
1:44.06 |
2.0 |
+3.25 |
6 |
Natalia Bradwell |
South Axholm |
1:45.34 |
1:44.73 |
1.0 |
-0.61 |
7 |
Amy Lake |
Kippax |
1:48.32 |
1:51.17 |
|
+2.85 |
8 |
Iona Rickerby |
Kippax |
2:11.24 |
2:06.55 |
|
-4.69 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lizzie McCallum |
South Axholm |
1:08.61 |
1:08.74 |
6.0 |
+0.13 |
2 |
Tabitha Browning |
Tadcaster |
1:08.60 |
1:09.35 |
5.0 |
+0.75 |
3 |
Sophie Warburton |
Pocklington |
1:13.99 |
1:14.20 |
4.0 |
+0.21 |
4 |
Claudia Moore |
Pocklington |
1:15.28 |
1:15.43 |
3.0 |
+0.15 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Rebecca Shirley |
Bev Barracud |
1:24.63 |
1:19.91 |
6.0 |
-4.72 |
2 |
Lorna Colling |
Tadcaster |
1:16.53 |
1:21.83 |
5.0 |
+5.30 |
3 |
Eleanor Mackinnon |
Bev Barracud |
1:35.67 |
1:22.73 |
4.0 |
-12.94 |
4 |
Molly Carter |
Louth |
1:22.90 |
1:22.74 |
3.0 |
-0.16 |
5 |
Gwen Spavin |
Tadcaster |
1:40.00 |
1:23.58 |
2.0 |
-16.42 |
6 |
Lola Gorry |
Bev Barracud |
1:26.00 |
1:24.74 |
1.0 |
-1.26 |
7 |
Lucy Towse |
Pocklington |
1:23.59 |
1:25.86 |
|
+2.27 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Madeleine Evans |
Bev Barracud |
1:26.78 |
1:26.89 |
6.0 |
+0.11 |
2 |
Sophie Beecroft |
Bev Barracud |
1:29.23 |
1:30.55 |
5.0 |
+1.32 |
3 |
Emily Collingwood |
Bev Barracud |
NT |
1:31.91 |
4.0 |
npt |
4 |
Leah Richardson |
Bev Barracud |
1:39.25 |
1:36.35 |
3.0 |
-2.90 |
5 |
Emily Day |
Tadcaster |
1:42.16 |
1:39.88 |
2.0 |
-2.28 |
Event 219 Boys 10, 11, 12 yrs 50m Breaststroke
|
Cut-offs |
10 | 11 | 12 | A | 44.70 | 41.70 | 38.60 | B | 50.30 | 46.90 | 43.40 | C | 56.60 | 52.60 | 48.70 |
|
10yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex Goldberg |
Bev Barracud |
52.96 |
49.24 |
6.0 |
-3.72 |
10yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Jake Adams |
Louth |
48.24 |
50.49 |
6.0 |
+2.25 |
2 |
Jasper Gibson-Cass |
Pocklington |
54.86 |
52.25 |
5.0 |
-2.61 |
3 |
Thomas Kershaw |
Kippax |
51.51 |
52.53 |
4.0 |
+1.02 |
4 |
Matthew Quigley |
Pocklington |
55.11 |
54.39 |
3.0 |
-0.72 |
5 |
George Plumridge |
Bev Barracud |
NT |
55.99 |
2.0 |
npt |
10yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex Lewis |
Kippax |
58.24 |
57.27 |
6.0 |
-0.97 |
2 |
Harley Payton |
Bridlington |
53.00 |
57.49 |
5.0 |
+4.49 |
3 |
Alex Clarkson |
Louth |
1:02.07 |
1:02.78 |
4.0 |
+0.71 |
4 |
Jack Baldwin |
Bev Barracud |
1:08.25 |
1:06.19 |
3.0 |
-2.06 |
11yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Alex Taylor |
Kippax |
48.62 |
47.96 |
6.0 |
-0.66 |
2 |
James McAuley |
Kippax |
51.57 |
50.29 |
5.0 |
-1.28 |
3 |
William Byram |
Kippax |
49.15 |
50.48 |
4.0 |
+1.33 |
4 |
Liam Marrazza |
South Hunsle |
50.36 |
50.78 |
3.0 |
+0.42 |
5 |
Rowan Verity |
Kippax |
51.17 |
51.09 |
2.0 |
-0.08 |
6 |
Ryan Powers |
Bev Barracud |
52.98 |
51.23 |
1.0 |
-1.75 |
7 |
Ed Sumner |
Kippax |
50.22 |
51.24 |
|
+1.02 |
8 |
Matthew Carr |
Kippax |
49.57 |
52.28 |
|
+2.71 |
11yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Daniel Curran |
Bev Barracud |
NT |
53.33 |
6.0 |
npt |
2 |
Samuel Thomas |
Kippax |
53.70 |
54.65 |
5.0 |
+0.95 |
3 |
Will Horsley |
Pocklington |
54.62 |
54.70 |
4.0 |
+0.08 |
4 |
Isaac Green |
Pocklington |
55.00 |
1:02.03 |
3.0 |
+7.03 |
5 |
Oliver Crow |
South Axholm |
1:01.05 |
1:04.04 |
2.0 |
+2.99 |
6 |
Jack Brown |
Louth |
1:11.35 |
1:06.27 |
1.0 |
-5.08 |
11yrs Speeding Tickets
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
|
Improvement |
1 |
Timothy Heng |
Bev Barracud |
41.70 |
41.49 |
6.0 |
-0.21 |
12yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Harry Hawkett |
Pocklington |
40.80 |
41.22 |
6.0 |
+0.42 |
12yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
William Sutcliffe |
Bev Barracud |
44.69 |
43.44 |
6.0 |
-1.25 |
2 |
Toby Clausen |
Bev Barracud |
44.66 |
44.42 |
5.0 |
-0.24 |
3 |
Bartholomew Clark |
Bev Barracud |
49.97 |
46.55 |
4.0 |
-3.42 |
12yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
George Moody |
Kippax |
57.72 |
51.41 |
6.0 |
-6.31 |
2 |
Torin Rickerby |
Kippax |
56.71 |
54.12 |
5.0 |
-2.59 |
3 |
Rohan Addlesee |
South Axholm |
1:05.94 |
1:03.43 |
4.0 |
-2.51 |
Event 220 Girls 13, 14, 15+ yrs 100m Backstroke
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 1:12.50 | 1:11.20 | 1:10.00 | B | 1:22.50 | 1:18.50 | 1:16.60 | C | 1:32.50 | 1:25.00 | 1:20.00 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lucy Weld |
Pocklington |
1:17.04 |
1:19.07 |
6.0 |
+2.03 |
2 |
Annie Wilson |
South Axholm |
1:16.33 |
1:19.46 |
5.0 |
+3.13 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Sarah Welch |
Tadcaster |
1:29.35 |
1:24.75 |
6.0 |
-4.60 |
2 |
Ruby Hartley |
Bev Barracud |
1:42.47 |
1:24.97 |
5.0 |
-17.50 |
3 |
Aiesha Veerasamy |
Tadcaster |
1:26.19 |
1:26.75 |
4.0 |
+0.56 |
4 |
Anna Powers |
Bev Barracud |
1:37.80 |
1:29.03 |
3.0 |
-8.77 |
13yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Caitlin Bradwell |
South Axholm |
1:40.32 |
1:37.19 |
6.0 |
-3.13 |
2 |
Sophie Hopwood |
Pocklington |
1:36.56 |
1:41.35 |
5.0 |
+4.79 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Holly Moss |
Tadcaster |
1:30.01 |
1:18.78 |
6.0 |
-11.23 |
2 |
Roisin Gorry |
Bev Barracud |
1:19.09 |
1:20.73 |
5.0 |
+1.64 |
3 |
Poppy Livingstone |
South Axholm |
1:18.65 |
1:21.04 |
4.0 |
+2.39 |
4 |
Aisling McAuley |
Kippax |
1:23.25 |
1:21.66 |
3.0 |
-1.59 |
5 |
Megan Trafford |
South Hunsle |
1:23.07 |
1:21.90 |
2.0 |
-1.17 |
6 |
Aimee Bowman |
Driffield |
1:29.92 |
1:22.88 |
1.0 |
-7.04 |
7 |
Skye Bowman |
Driffield |
1:25.17 |
1:22.97 |
|
-2.20 |
8 |
Amy Checkley |
Kippax |
1:24.80 |
1:24.38 |
|
-0.42 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Amy Copley |
Tadcaster |
1:32.00 |
1:25.07 |
6.0 |
-6.93 |
2 |
Sophie Davey |
Kippax |
1:28.93 |
1:29.35 |
5.0 |
+0.42 |
3 |
Charlotte Brigham |
Pocklington |
1:35.91 |
1:38.75 |
4.0 |
+2.84 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Charlotte Wilson |
South Axholm |
1:15.59 |
1:16.80 |
6.0 |
+1.21 |
2 |
Leonie Collingwood |
Bev Barracud |
1:29.23 |
1:18.65 |
5.0 |
-10.58 |
3 |
Ashley Evered |
Halifax |
1:16.57 |
1:19.44 |
4.0 |
+2.87 |
15yrs & Over C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Lauren Carr |
Kippax |
1:20.50 |
1:20.26 |
6.0 |
-0.24 |
2 |
Elizabeth McKenna |
Bev Barracud |
1:24.12 |
1:21.49 |
5.0 |
-2.63 |
3 |
Lara Hartley |
Bev Barracud |
1:25.53 |
1:27.36 |
4.0 |
+1.83 |
4 |
Charlotte Clark |
Kippax |
1:36.37 |
1:36.70 |
3.0 |
+0.33 |
Event 221 Boys 13, 14, 15+ yrs 50m Butterfly
|
Cut-offs |
13 | 14 | 15+ | A | 31.70 | 30.20 | 28.50 | B | 35.70 | 34.00 | 32.50 | C | 40.50 | 38.00 | 36.60 |
|
13yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Joseph Clifford |
Kippax |
33.44 |
33.10 |
6.0 |
-0.34 |
2 |
Ben Digby |
Tadcaster |
33.47 |
33.17 |
5.0 |
-0.30 |
3 |
Jack Milner |
Kippax |
33.27 |
33.44 |
4.0 |
+0.17 |
13yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
George Harris |
Kippax |
35.86 |
36.55 |
6.0 |
+0.69 |
2 |
Ethan Briggs |
Louth |
41.15 |
39.94 |
5.0 |
-1.21 |
14yrs A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Kristopher Asher |
South Axholm |
32.10 |
31.91 |
6.0 |
-0.19 |
2 |
Oliver Buttrick |
South Axholm |
35.39 |
33.95 |
5.0 |
-1.44 |
14yrs B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Thomas Lewis |
Kippax |
35.44 |
34.87 |
6.0 |
-0.57 |
2 |
Rocco Smeaton |
Bev Barracud |
36.50 |
35.68 |
5.0 |
-0.82 |
3 |
Alexander Hopson |
Bev Barracud |
42.63 |
36.58 |
4.0 |
-6.05 |
4 |
Euan Marrazza |
South Hunsle |
39.11 |
37.76 |
3.0 |
-1.35 |
5 |
Thomas Crow |
South Axholm |
36.50 |
37.84 |
2.0 |
+1.34 |
14yrs C Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Brent Mellows |
Pocklington |
49.64 |
50.04 |
6.0 |
+0.40 |
15yrs & Over A Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Rhys Dodds |
Bev Barracud |
28.50 |
28.73 |
6.0 |
+0.23 |
2 |
Benjamin Colling |
Tadcaster |
31.71 |
30.19 |
5.0 |
-1.52 |
3 |
Samuel Hopson |
Bev Barracud |
30.03 |
30.56 |
4.0 |
+0.53 |
4 |
Jack Clifford |
Kippax |
30.10 |
30.70 |
3.0 |
+0.60 |
5 |
Daniel Kershaw |
Kippax |
31.18 |
32.40 |
2.0 |
+1.22 |
15yrs & Over B Grade
|
Pos |
Name |
Team |
Entry Time |
Race Time |
Pts |
Improvement |
1 |
Daniel Colling |
Tadcaster |
31.42 |
33.16 |
6.0 |
+1.74 |
2 |
Rowan Halliday |
Kippax |
00.00 |
35.41 |
5.0 |
npt |